Andreas Christensen: Chciałbym, żeby następny trener był taki jak Xavi

Dariusz Maruszczak

21 lutego 2024, 19:01

Mundo Deportivo

33 komentarze

Fot. Getty Images

Andreas Christensen przed meczem z Napoli udzielił wywiadu duńskim mediom. Obrońca wypowiedział się pochlebnie na temat pracy Xaviego i opowiedział o swojej nowej roli defensywnego pomocnika.

- Chciałbym, żeby następny trener był taki jak Xavi. Styl gry klubu doskonale mi odpowiada, przede wszystkim przy piłkarzach, jakich mamy w zespole. Filozofia Barcelony jest jedną z rzeczy, które najbardziej mi się podobają. Mam nadzieję, że będziemy mieli trenera, który zachowa tożsamość klubu – przyznał Christensen.

Duńczyk zabrał też głos na temat nowej pozycji. - Nowy Busquets? Skupiam się na tym, żeby nie musieć być nowym Busquetsem. Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł tego dokonać. Dorastałem, oglądając go w akcji. Dla mnie chodzi trochę o znalezienie roli, która mi pasuje. W końcu to ja będę w niesprzyjających sytuacjach. Naprawdę czułem się z tym całkiem dobrze, biorąc pod uwagę, że sprawy rozwinęły się tak szybko. Dlatego teraz oczekuję z niecierpliwością każdego spotkania, tylko po to, żeby złapać to zrozumienie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niestety filizofia Xaviego jest za slaba. Juz widac jak nastawia zespol. "Strzelcie pierwszego gola a potem kontry". Ale to zupelnie nie wychodzi jak na papierze, bo zespol kompletnie siada i fizyka tez ma to do siebie. Wiec Xavi zle to rozporzadza. Moze i ma pomysl, ale nie wychodzi.
Przynajmniej Lewy wrocil do formy. Oby teraz Pedri tez wrocil szybko, bez kontuzji i Yamal niczego nie zalapal.

Słaby? Zjadany taktycznie przez każdego trenera oprócz Simeone?

Pojadę po bandzie ale jak przeczytałem tytuł to mi przyszło na myśl: taki sam jak Xavi czyli tak samo chu...y? Sorry legendo, ale pomimo majstra z zeszłego sezonu wychodzi na to że wskoczyłeś bez przygotowania na zbyt dużego konia, fakt że sam rezygnujesz z pracy w Barcy pokazuje że rozumiesz ten problem. Potrenuj gdzieś w hiszpańskim czy europejskim średniaku i wtedy startuj do Barcy. Media próbują łączyć z Barcą trenerów takich klubów jak Brighton czy Bologna, z całym szacunkiem dla tych klubów nie są to potęgi ale można tam zrobić nazwisko. Ale raczej nie da się tego zrobić ganiając kozy w Katarze.

Zeby grac w dziadka niz poważnie trenować?

Powiem tyle...ehh. Lubię go, ale bardzo pierdoli głupoty...

Kolejny który powinien przestać grać w tym klubie, mamy takich kilka miękkich faj w zespole

#ChristensenOut XD

To jest ta chwila kiedy zawodnicy w każdym kolejnym wywiadzie orają ekspertów LaBamby :D