Barça Atlétic znów bez wygranej

10 grudnia 2023, 20:09

Brak komentarzy

Po porażce z Deportivo w ostatniej kolejce rozgrywek ligowych Barça Atlétic liczyła na rehabilitację w pojedynku z Lugo, które traciło do podopiecznych Rafy Márqueza zaledwie jeden punkt. Niestety to starcie nie było szczególnie udane dla Katalończyków.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w 11. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Quintany Nacho. Mikayil Faye nie zdążył zablokować rywala. Lugo nie cieszyło się jednak specjalnie długo z prowadzenia. Już cztery minuty później Barça Atlétic wyprowadziła szybki atak po odbiorze piłki, a piłka znalazła się w siatce po uderzeniu Aleixa Garrido. Futbolówka odbiła się jednak od Pau Victora i to napastnik wypożyczony z Girony został uznany strzelcem gola. Nikt w Primera RFEF nie ma na koncie więcej bramek od 22-latka (11). Do przerwy był remis 1:1.

Mimo dwóch szybkich goli później trochę brakowało dogodnych okazji bramkowych. W 73. minucie dobrą szansę miał napastnik gości Antonetti, ale nie trafił w bramkę. Wydaje się jednak, że mógł być na pozycji spalonej. Niedługo później znakomitą akcją popisał się wprowadzony po przerwie Unai Hernández. 18-latek minął rywala w efektowny sposób, a następnie wyłożył piłkę Angelowi Alarconowi tuż przed bramką. Niestety skrzydłowy trafił wprost w dobrze ustawionego bramkarza. Obie strony próbowały jeszcze zdobyć bramkę, a wydaje się, że najbliżej byli goście, ale skutecznością pod własną bramką wykazał się… Pau Victor. Napastnik Barçy Atlétic wybił piłkę z linii bramkowej w końcowej fazie rywalizacji.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Barça Atlétic utrzymała się na piątym miejscu gwarantującym grę w barażach. Z kolei Lugo zostało jeszcze wyprzedzone przez Gimnastic, który wygrał swój mecz 2:0. Za tydzień rezerwy Barcelony zmierzą się z wiceliderem - Ponferradiną.

Lugo - Barça Atlétic 1:1
1:0 Quintana 11'
1:1 Pau Victor 15'

Skład Barçy Atlétic: Marc Vidal, Fort, Mbacke, Faye, Gerard Martin, Casado, Moha (79’ Bernal), Garrido, Alarcon (79’ Pocho), Percan (65' Unai), Pau Victor.