Fabrizio Romano: Barcelona wkrótce zaoferuje Ronaldowi Araujo nową umowę

Dariusz Maruszczak

29 listopada 2023, 15:14

Fabrizio Romano

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo ma za sobą bardzo dobry okres, a jego dyspozycja nie uchodzi uwadze wielkich europejskich klubów. Mimo obowiązywania kontraktu do czerwca 2026 roku Barcelona zamierza wkrótce zaoferować Urugwajczykowi nową umowę.

Takie doniesienia przedstawił nie kto inny jak Fabrizio Romano. Jego zdaniem jednym z priorytetów Blaugrany jest zaoferowanie Araujo przedłużenia kontraktu. Dziennikarz informuje wręcz, że wkrótce zostanie przedstawiona propozycja.

Wygląda na to, że Barça ma zareagować w ten sposób na wieści o zainteresowaniu 24-latkiem ze strony Bayernu Monachium. Przypomnijmy, że Florian Plettenberg ze Sky Sport donosił ostatnio, że Bawarczycy mają Araujo na celowniku już od dłuższego czasu, a w zespole bardzo chciałby go mieć trener Thomas Tuchel. Zdaniem Sportu otoczenie Urugwajczyka potwierdziło te informacje i zwróciło uwagę, że piłkarzem interesują się też angielskie kluby.

Romano potwierdza, że dla Barcelony Araujo jest oczywiście nietykalny, a Barça nie zamierza wchodzić w żadne rozmowy dotyczące sprzedaży stopera. Po tym sezonie zostaną jeszcze dwa lata kontraktu obrońcy, ale wygląda na to, że Katalończycy chcą się zabezpieczyć na dłużej. Araujo ma coraz większe znaczenie w Barcelonie nie tylko na poziomie samej gry, o czym świadczy przywdziewanie opaski kapitańskiej we wczorajszym meczu z Porto, w którym kilka razy uratował drużynę od straty gola.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak BM wylozy 1mld to moze zaczac rozmawiac z Araujo

Ten nieudolnyy zarzad pewnie i to zmaści

Idealny obronca nieist.....
https://zapodaj.net/plik-Ps5GPxyPfr

Jeśli to nacisk ze strony piłkarza, to sprzedać za dobre pieniądze i szukać zastępstwa.

FIanase Barcy są w d.... właśnie z powodu miękkiego serca i obaw czy znajdą się następcy.

Ten wojownik jest wart każdych pieniędzy, i powinien nosić opaskę kapitana do końca swej kariery. On i Gavi mają ogień w oczach.

Araujo ma jakoś 4 mln netto. Jak na klasę i wkład tego zawodnika to jest o połowę za mało. Mamy nową hierarchię płacową i 9-10 mln netto dostają zawodnicy klasy światowej. Myślę że nasz przyszły kapitan wpisuje się w zawodnika klasy światowe ale na takie 7 mln netto naprawdę zasługuje.

Wiadomo, że to zawodnik na lata i trzeba go zostawić, ale mam nadzieję, że pensja zostanie podniesiona rozsądnie, bo przesadne pompowanie naszych młodych zawodników za parę lat będzie skutkować pensjami jak za czasów amigosów.

minuty bym się nie zastanawiał żeby go zatrzymać. Postarać się podpisać z nim umowę jak najszybciej :)