Gerard Romero: Barcelona nie będzie szukać zastępcy Gaviego, ale ma trzech kandydatów do wzmocnienia pozycji piwota

Mateusz Doniec

21 listopada 2023, 12:51

Jijantes

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Zgodnie z tym, o czym pisał wczoraj Luis Rojo na łamach dziennika Marca, Gerard Romero donosi dziś, że Barça nie planuje łatać luki po Gavim. Uważa się, że na tej pozycji w pierwszym zespole i drużynach młodzieżowych jest wystarczająco dużo piłkarzy, aby zastąpić 19-latka. Problemem jest jednak pozycja piwota, ale priorytetem pozostaje Vitor Roque.

Jak informuje Gerard Romero, Barcelona nie będzie szukać zastępcy Gaviego na rynku transferowym. Wczoraj miało odbyć się w tej sprawie spotkanie i stwierdzono, że w pierwszym zespole oraz w rezerwach są piłkarze, którzy bez problemu mogą dać Xaviemu wybór na pozycji opuszczonej przez 19-latka. Konkretnie, mowa o m.in. o Unaiu Hernándezie i Aleixu Garrido, a także o Raphini, który był już próbowany na pozycji interiora.

Dyrekcja sportowa uważa też, że w ramach rekompensaty za kontuzję Gaviego, na jaką pozwala LaLiga, ułatwiona zostanie rejestracja Vitora Roque, którego przybycie w styczniu jest priorytetem.

Jednak zarówno Xavi, jak i zarząd są zmartwieni pozycją piwota, na której nie spisuje się ostatnio dobrze Oriol Romeu. Xavi miał przekazać nawet dyrekcji sportowej listę "low-cost" zawodników, którzy mogliby wzmocnić tę pozycję. Znaleźli się na niej według Gerarda Romero Dani Parejo z Villarrealu, Thiago Alcântara z Liverpoolu i Guido Rodríguez z Realu Betis. Dodatkową opcją ma być jeszcze Giovani Lo Celso, lecz niektóre media twierdzą, że Tottenham nie zgodzi się na jego wypożyczenie. Mimo to priorytetem nadal jest przyspieszenie przybycia Vitora Roque. Z kolei na lato 2024 roku na główny plan wrócą Martín Zubimendi i Joshua Kimmich.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi ma jak zwykle rozwiązanie na wszystko - transfer. Dlaczego mnie to nie zaskakuje...

Dawać po Messiego i Busiego wypożyczenie na 2 miesiące

Zaraz 2024, a ktoś dalej wymienia Parejo w gronie kandydatów- śmiech.

Może Busi niech wróci skoro przerwę mają?

Kompletnie bez sensu jest moim zdaniem ściąganie teraz piwota na siłę. Thiago, Parejo, Guido Rodriguez - kandydatury brzmią mało poważnie. Xavi i reszta: wstrzymajcie konie do lata, a w lecie może uda się zakontraktować jakiegoś młodego, solidnego i perspektywicznego DM'a :)

Następny co pierd*li kocopoły. Niedawno było, że zmieniają wizję transferów i nie będą kupować gości po 30-stce, wezmą ewentualnie jak skończy się kontrakt.
Ale nie, bo Romero musi błyszczeć i znów wyciąga paździerzy typu Parejo.
Skończ waść, wstydu oszczędź.

A może Victor Roque na pivota ? xD

Thiago :)

Który mamy rok? Chyba jeszcze meczu w tym sezonie nie rozegrał, u nas raczej okazem zdrowia nagle by się nie stał.

Dać szanse młodym. Po co brać gości którzy po sezonie będą niepotrzebni i będzie problem by się ich pozbyć

Znowu ten Parejo xd to jest klub piłkarski czy dom spokojnej starości?