Znamy datę operacji Gaviego

Mateusz Doniec

21 listopada 2023, 12:32

Jijantes

41 komentarzy

Fot. Getty Images

Podczas meczu Hiszpania - Gruzja Gavi doznał zerwania więzadła krzyżowego w kolanie i uszkodzenia łąkotki. Niezbędna jest zatem operacja i długi, nawet 10-miesięczny proces rekonwalescencji. Dziś Gerard Romero z kanału Jijantes podał datę operacji 19-latka.

Jak donosi Gerard Romero, Gavi przejdzie operację 28 listopada w Hospital de Barcelona. Operacja zostanie przeprowadzona przez doktora Joana Carlesa Monllaua. Zawodnik przybył dzisiaj do Ciutat Esportiva w towarzystwie swojego agenta Ivána de la Peñi.

Barcelona często korzystała już z usług dr. Monllaua. Operował on już m.in. Martína Braithwaite'a, Philippe Coutinho czy zawodników futsalu Sergio Lozano i Álex Yepes. W każdym przypadku problem dotyczył właśnie kolana, a dwaj ostatni, tak samo jak Gavi, doznali zerwania więzadła krzyżowego.

Na portalu MediGence zbierającym informacje na temat lekarzy z całego świata dowiadujemy się, że:

Dr Joan Carles Monllau jest renomowanym chirurgiem ortopedą pracującym w Szpitalu Uniwersyteckim Dexeus w Barcelonie w Hiszpanii. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w swojej dziedzinie chirurgii. Uzyskał licencję lekarską w 1983 roku, a następnie zajął się chirurgią ortopedyczną. Odbył również staż w dziedzinie medycyny sportowej w Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (Wydział Medyczny).

Lekarz konsultuje pacjentów, którzy chcą leczyć schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego. Obejmuje to schorzenia lub urazy kości, więzadeł, stawów lub ścięgien. Siła chirurga leży nie tylko w jego wykształceniu, doświadczeniu i umiejętnościach, ale także w jego zdolności do improwizacji w zależności od sytuacji.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ansu, Pedri i Gavi to laureaci Golden Boy. Każdemu z nich kariera się komplikuje przez kontuzje. Czy do tego grona dołączy też Bellingham?

Aż mnie kolano zabolało jak sobie pomyślałem o tym co ten ziomuś musi przechodzić

Wczoraj trochę ten temat pośledziłem i podobno aby uniknąć urazu ponownego proces przebudowy więzadło może trwać nawet dwa lata.. wszystko zależy w jakim tempie to sie zagoi ale może w tej sytuacji wcale młody wiek nie jest minusem bo szybciej sie regenruje

Sama operacja to nic wielkiego, dla doświadczonego chirurga ortopedy to rutynowa operacja, których robił setki. Tam ciężko jest coś popsuć, chyba że robi to ktoś niedoświadczony. Najważniejszym czynnikiem będzie to jak przyjmie się przeszczep i jak przebiegnie rehabilitacja. Niestety, trzeba pamiętać że to kolano nie będzie takie jak wcześniej po operacji - nie bedzie miał tam wstawianego tytanowego czegoś, tylko kawałek ścięgna, który będzie przyszywany.

O ho jest szaman. A Cou to czy czasem później nie miał drugiej operacji?

Nagłówek trochę onetowy ;) Zrobiłoby krzywdę, gdyby brzmiał "Operacja Gaviego odbędzie się 28 listopada"? :D

"Siła chirurga leży nie tylko w jego wykształceniu, doświadczeniu i umiejętnościach, ale także w jego zdolności do improwizacji w zależności od sytuacji."Co za bzdury Pan pisze.Na tym poziomie leczenia sportowych nie ma improwizacji."Improwizacja" zdarza sie na poziomie zagrożenia życia "jak się nie uda zabieg to i tak pacjent umrze".

Jako fizjoterapeuta powiem tak.. w tym przypadku wolalbym, żeby operował mnie ktoś z wieloletnim doświadczeniem, który na pewno jest na bieżąco z nowymi technikami.. pomimo porządnie nadszarpniętej reputacji naszego sztabu medycznego wierzę, że nie posla przyszłości naszego zespołu w ręce niedołężnego rzeźnika.. a to że w szpitalu.. to jest Barcelona i podejrzewam, że jak w każdym dużym europejskim mieście są oddziały szpitalne dla VIP-ów, gdzie szary Kowalski czy Pedro nawet winda nie wjedzie, żeby zobaczyć przez szybę jak tam wygląda.. to są zazwyczaj bardziej kliniki wewnątrz szpitala niż oddziały.. i zarówno opieka, jak i dostęp do specjalistów jest nieporównywalny niż na standardzie.. poza tym po takiej operacji zazwyczaj 2-3 dni i do domu.. pozdrawiam

Po Pedro,Araujo i Fatim było wiadomo , ze to nastapi.Kto teraz Yamal czy Balde,czy fermin?Bravo trenerze

"Gavi przejdzie operację 28 listopada w Hospital de Barcelona." - Panowie, to jest Polska, tu nie wiadomo, czy 28 listopada to tego roku czy 2025... Trzeba być bardziej precyzyjnym niż Romero.

Podobno za Gaviego klub ma dostać prawie 5 mln od Fifa za kontuzję. Może to kolejna dźwignia Laporty.

Licencja uzyskal40 lat temu hmm to ile ten Doktor ma lat ;-) wzrok juz nie ten reka mize drżeć;-) tak jak pisali koledzy ;-) nie lepiej znalesc prywatnie fachowca specjalistę;-) czy poprostu biora lekarza z NFZu hahahah bo niema pieniędzy zeby zrobic prywatnie

No to uwaga - La Rambla przemówiła w sprawie lekarza mającego operować Gaviego: nikt nic o nim nie wie i nikt za bardzo nie zna się na medycynie, więc stwierdzono jednogłośnie, że gościu się nie nadaje. Zamykam dyskusję, dobranoc.

Sam zabieg nie jest jakiś mocno skomplikowany, bardziej rehabilitacja jest wyczerpująca. Widocznie mają zaufanie do tego lekarza, choć jak miałbym wybierać to wolałbym jakiegoś lekarza z kilkuletnim doświadczeniem niż takiego co robi na oklep po 30 latach. Chodzi mi o nowe metody leczenia itd bo jest ich mnóstwo a niekoniecznie stare pryki chcą się szkolić, robią tak jak się nauczyli naście lat temu. Pozostaje wierzyć że będzie git.

Wczoraj pisałem że takie rzeczy się robi raczej zagranicą u najlepszych lekarzy na świecie. Oczywiście gówno z tego mojego pisania wychodzi bo wolą pójść do "swojego".

Czyli daleko się nie pofatygowali, w szpitalu w Barcelonie po koleżeńsku. No to ciekawe czy w ogóle wróci do piłki.