Dr Ripoll o czasie absencji Gaviego: Mówimy o co najmniej 10 miesiącach

Mateusz Doniec

21 listopada 2023, 11:00

MD, Cadena SER

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Poznajemy więcej szczegółów na temat kontuzji Gaviego. Dr Pedro Luis Ripoll, który jest uważany za jednego z najlepszych lekarzy urazowych w Hiszpanii, ponownie wypowiedział się w programie "El Larguero" na antenie radia SER, przedstawiając swoją opinię na temat tego, jak może przebiegać rekonwalescencja Gaviego, już po oficjalnym komunikacie klubu.

Dr Ripoll: Ten poważniejszy uraz dotyczy łąkotki. To ona chroni chrząstkę. Leczenie jest kluczowe. Te urazy komplikują powrót do zdrowia, ponieważ musimy czekać, aż się zagoją. Zostanie zszyty i mówimy o co najmniej 10 miesiącach. Gdyby to było tylko zerwanie więzadła krzyżowego, byłoby to od sześciu do ośmiu miesięcy.

- Mam nadzieję, że będę mógł zobaczyć samego Gaviego, jestem przekonany, że zobaczymy go ponownie, na pewno wyjdzie z tego. Mamy 80-procentowy wskaźnik powrotu do zdrowia, w zależności od charakteru, woli i sprytu, jaki sam zawodnik wkłada w ten proces.

- Zmiany w kalendarzu meczowym? Robimy coś źle. Uważam, że jeśli tych zmian nie zrobimy, piłka nożna stanie się maszynką do mięsa. Rozgrywki należy dostosować, składy zbilansować, a kwestie zdrowotne uregulować kontraktowo.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po operacji potrzeba biologicznie 6-m-cy.Szkoda chłopa choc z racji przeciążenie był coraz bardziej "mniej "przydatny jak każdy kto gra cały sezon ;mecz w mecz. Wię na nowy sezon wróci .Oby głowa nire dostała.

Xavi ,medycy i caly sztab sa temu winni.Nie mozna tego mlodego czlowieka od dechy do dechy eksploatowac .Mlody organizm tego nie wytrzymal. a na dodatek mecze w reprezentacji.

10 miesięcy oznacza, że i sezon 24/25 można u Gaviego spisać prawdopodobnie na straty.

Xavi zapyta Go po 5-6 miesiącach o odczucia i pozwoli Mu grać.

Byle zajął się nim ktoś naprawdę dobry a nie jak w przypadku Fatiego...

Trzeba tą sytuache wykorzystać do ogrywania najzdolniejszego ze środka w szkółce.Odchodzi Roberto więc i dla niego po sezonie w 1 zespole się miejsce znajdzie.Tak powinno się promować szkółkę i szukać zawidników.