Gavi jest już po badaniach medycznych [Aktualizacja 12:06]

Dariusz Maruszczak

20 listopada 2023, 10:50

Cadena SER, Mundo Deportivo, Relevo

42 komentarze

Fot. Getty Images

Gavi od razu po zakończeniu meczu z Gruzją wyleciał do Barcelony, gdzie ma przejść szczegółówe badania medyczne. Jak donoszą media, mają one rozpocząć się już o 11:00.

Pomocnik przyleciał do Katalonii w nocy i poruszał się o kulach. Większość doniesień wskazuje, że doszło do zerwania więzadła krzyżowego przedniego, ale na szczegóły trzeba będzie poczekać do wyników badań. Szacuje się, że Gavi może wypaść z gry na 6-8 miesięcy, ale wszystko będzie zależało od stopnia obrażeń. Gdy tylko pojawi się jakiś komunikat klubu czy też prasy, będziemy o tym informować. 

Doktor Pedro Ripoll wyjaśnił na antenie RAC1, że duży wpływ będzie miało to, czy doszło do uszkodzenia łąkotki. W takim wypadku czas rehabilitacji mógłby przekroczyć 8 miesięcy. Wyraził on też opinię, że Gavi doznał kontuzji już po pierwszym wślizgu rywala, wbrew temu, co mówił Luis de la Fuente na konferencji prasowej. Javier Gascon z Mundo Deportivo jest zaskoczony pewnością, jaką miał selekcjoner w temacie przyczyny urazu, i zastanawia się, czy nie chciał czasem w ten sposób zdjąć odpowiedzialności z lekarzy za podjęcie decyzji o kontynuowaniu gry przez pomocnika po tym, jak został zaatakowany przez przeciwnika. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

Hiszpańskie media przedstawiają dramatyczne wydarzenia z szatni reprezentacji po kontuzji Gaviego. Według Mundo Deportivo i Relevo młody pomocnik, będąc we łzach, miał krzyczeć "to niemożliwe, muszę grać, dlaczego ja?". Gavi był zdruzgotany, a jego koledzy byli w tak kiepskim nastroju, że nie potrafili wydusić słowa. Tylko niektórzy weterani, jak Iñigo Martínez, starali się wesprzeć zespół na duchu.

AKTUALIZACJA

11:05 Gavi przyjechał już do Ciutat Esportiva na badania.

12:06 Gavi jest po badaniach i wyjechał już z ośrodka treningowego. Czekamy na wyniki.

12:33 Barcelona opublikowała komunikat ws. stanu zdrowia Gaviego. Pomocnik może wypaść z gry nawet na 9 miesięcy, co oczywiście oznacza dla niego koniec sezonu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ta mina Gaviego wyraża więcej niż 1000 słów, człowiekowi aż chce się płakać. Wracaj do zdrowia wojowniku!

Gavi, nie łam się, ja wierzę, że wrócisz silniejszy. Pracuj sobie spokojnie nad rehabilitacją i powrotem do zdrowia. Wszyscy kibice Barcy Cię wspierają. Vamos Pablo!!!

Muszę bronić trochę selekcjonera. Niby awans mają, ale kiedy on ma testować podstawowe ustawienia jak nie w takich meczach?
Każdy zawodnik jest zawsze narażony na urazy.
Inna sprawa, że od 2 lat Gavi gra wszystko, a jak wiemy nasz sztab medyczny wiedzą nie grzeszy.

Biedny Gavi :(
Straciliśmy największego walczaka w tym sezonie i jednego z lepszych piłkarzy... Masakra.

Prawda jest taka, że gdyby to nie stało się wczoraj po tym wejściu z 19 minuty, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że stało by się to w meczu ligowym

Niestety piłkarz z reguły czuje jak bardzo poważny jest uraz w przypadku kolana. A zwłaszcza, gdy puszczają więzadła...

Świetnie ,zostaje Pedri który zaraz się pewnie połamie na 2 miesiące wróci De jong może dłużej wytrzyma ...ehh

Po tym jak zobaczyłem jak mu noga „sprężynuje” raczej diagnoza jest jedna :/

Auto bez silnika nie pojedzie niestety

ale sa stare gwiazdy lewy i Gundogan oni mieli przyblizyc do zdobycia LM

Właśnie wyrwali serce naszej Barcelonie....

Niestety jego sposób gry predysponował go do takich kontuzji. I ona też zmieni dużo w jego zachowaniu po rehabilitacji. Nie można za to winić nikogo bo sam uraz wynika z błędu postawy przy przyjęciu piłki. Nie był ani zajechany ani nie był nierozgrzany. Po prostu pech, serce pęka ale widząc tak grającego ostro gaviego tylko czekałem aż w końcu nabawi się urazu

Optymalnie żeby wrócił na presezon w lipcu. Powrót później będzie oznaczal, że i w przyszłym sezonie długo jeszcze Gavi będzie wracał do dyspozycji

Pedri nie ten sam po kontuzji.
Fati po kontuzji na wypożyczeniu.
Gavi ....?
Oby ten Hiszpan odzyskał zdrowie w Barcelonie.

Trzymam kciuki za ciebie Gavuń :( Oby to nie było aż tak poważne jak zakładamy ;((

Wspolczuje Gaviemu

Niestety wstepna diagnoza zerwania wiazadel niemal zawsze sie potwierdza w badaniach medycznych...