Sport: Kolejny klub zainteresowany Martínem Zubimendim

Krystian Cichocki

9 listopada 2023, 05:30

Sport

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Martín Zubimendi jest jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników na świecie. Nieustannie zabiegają o niego największe europejskie kluby. Najnowszym zespołem, który dołączył do tej długiej listy, jest Bayern Monachium, który uważa pomocnika za absolutny priorytet, aby wzmocnić swój środek pola, pomimo faktu, że obecnie mają oni Kimmicha na tej pozycji.

Zainteresowanie może wynikać z faktu, że niemiecki pomocnik nie przedłużył jeszcze kontraktu z Bayernem, a bawarski klub chce szybko działać na rynku transferowym. Jak pisze Sport, zespół z Monachium chciałby sprowadzić Martína Zubimendiego już podczas zimowego okienka transferowego.

Pomocnik Realu Sociedad już niejednokrotnie podkreślał jednak, że jego marzeniem jest kontynuowanie gry dla klubu z San Sebastián, drużyny, z którą czuje się w pełni utożsamiany. Ostatniego lata przedłużył swój kontrakt do 2028 roku, ale z klauzulą wykupu wynoszącą 60 milionów euro, co nie jest wysoką kwotą dla dużego europejskiego zespołu z potencjałem ekonomicznym.

Real Sociedad jasno dał do zrozumienia, że nie zamierza negocjować obniżenia klauzuli pomocnika. FC Barcelona próbowała już podpisać z nim kontrakt w przeszłości. Zubimendi jest jednym z ulubionych zawodników Xaviego, który widzi w nim idealnego piwota do zastąpienia Busquetsa. Blaugrana spotkała się jednak z odmową negocjacji ze strony klubu z Kraju Basków i chęcią zawodnika do dalszej gry w zespole Imanola Alguacila, z którym w tym sezonie gra w Lidze Mistrzów.

Co więcej, w przypadku ewentualnego odejścia, Martín Zubimendi zawsze przyznawał, że bardziej motywuje go liga angielska, a Arsenal jest drużyną, która w przeszłości wykazywała największe zainteresowanie jego usługami.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zubimendi raczej jest inteligentny i widzi jaki zjazd ma Barcelona a jak rośnie Real Sociedad,Arsenal już kupił innego kozaka, więc inny klub z Anglii czemu nie? Facet ewidentnie nie chce grać w Barcelonie,co mnie na dzisiaj nie dziwi. I co dzisiaj myśli Gundo, Felix, nawet Lewy? Kurrrrrde ale przypał?

Zubimendi do Bayernu, a do nas Kimmich brałbym to w ciemno.

Gosc mam wrazenie, ze idealnie skrojony pod Arsenal.

Czyli pokazuje Barcie srodkowy palec. Woli do anglii.

Trzeba było sprzedać Raphinie,zostawić Abdego i kupić Zubimendiego.

Barca taki klub a moze Oriola po negocjacjach kupic sobie za 3,5 mln tylko. Zart