Kontuzja Juliana Araujo w meczu Las Palmas z Celtą

Dariusz Maruszczak

2 października 2023, 22:15

2 komentarze

Fot. Getty Images

Julian Araujo miał całkiem udany początek sezonu w Las Palmas. Meksykanin doznał jednak kontuzji w dzisiejszym meczu z Celtą i jego rozwój może zostać zastopowany.

Dla Araujo to spotkanie było szóstym z rzędu w wyjściowym składzie Las Palmas. Prawy obrońca jak zwykle był całkiem solidny w defensywie i przy rzadkich próbach ataków kilkakrotnie dośrodkowywał w pole karne. Nie pograł jednak zbyt długo, bo w 32. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, prawdopodobnie uda. Zastąpił go Álvaro Lemos.

Na razie nie ma informacji, jak długo może potrwać absencja Araujo, ale uraz przydarzył mu się w kiepskim momencie, gdy miał pewne miejsce w składzie i coraz bardziej ogrywał się na poziomie LaLigi. Nie jest to też dobra wiadomość dla trenera Las Palmas Garcíi Pimienty, który ma za sobą przeszłość w Barcelonie. Przyszłość szkoleniowca zaczynała już być tematem dyskusji, ponieważ jego ekipa znajdowała się w strefie spadkowej i miała na koncie zaledwie dwa gole po siedmiu meczach. Dziś Las Palmas wygrało jednak 2:1 rzutem na taśmę i poprawiło swoją sytuację w tabeli, awansując na 14. miejsce. Warto dodać, że Pimienta do tej pory nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Alberto Moleiro, przymierzanego wcześniej do Barcelony.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda. Grał bardzo dużo. Ograny rezerwowy za Cancelo albo materiał na zarobek.
Oby drobny uraz.

Nie strasznie. Przelatywałem sobie jednym okiem nagłówki i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to kontuzja Araujo. Dopiero później doczytałem resztę.