Xavi: Bramki Mallorki to były praktycznie nasze prezenty [Relacja LIVE]

Mateusz Doniec

26 września 2023, 23:57

YT: MD

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona zremisowała na wyjeździe z Mallorcą 2:2. Jak skomentuje to spotkanie Xavi Hernández?

Czy po takim meczu trzeba oddać zasługi Mallorce?

Xavi: Tak, tak... Dla nas wizyta tutaj to zawsze ból głowy, bo Mallorca to zawsze skała w defensywie. Wszyscy pracują, wszyscy się wspierają... Bardzo dynamiczni i agresywni zawodnicy.

[David Ibañez, Mediaset] Dzisiaj często instruowałeś zawodników i rozmawiałeś dużo z sędzią technicznym...

Xavi: Taki jestem, pełen pasji. Chcę wygrywać. Moim zdaniem to był karny na Lamine Yamalu. Zawsze taki jestem, nie mogę tego ukrywać.

[Pol Ballus, The Athletic] Jak oceniasz środkowych obrońców... To pierwszy mecz od początku Iñigo Martíneza...

Xavi: Iñigo zagrał dobrze, poprawnie. Dobrze wyglądał w pojedynkach, podawał między liniami, zawsze tego próbuje... To profil, jakiego jeszcze nie mieliśmy i bardzo nam pomoże. To sprawdzony zawodnik.

[Helena Condis, Cadena COPE] Czy rozumiesz, że ludzie domagają się więcej Lamine Yamala?

Xavi: Tak, doskonale ich rozumiem. Tak samo jak Raphinhi, Roberta, Ferrana... Ale ja decyduję. To zawodnik, który może dać nam wiele. Bardzo mi się podoba, bo ma wielki talent. Trzeba o niego dbać.

[Raúl Fuentes, Radio Marca] Czy wobec absencji Pedriego i Frenkiego Fermin stanął przed szansą na regularną grę?

Xavi: Tak, Fermin to zawodnik, który bardzo spodobał mi się w presezonie. Jest bardzo zdolny. Ma głód, ma zmysł strzelecki, wejście w pole karne, strzał z daleka... Może dać nam wiele. Dziś strzelił gola na wagę punktu - tylko punktu - ale zanotował bardzo dobre wejście.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Mówiłeś kiedyś, że kiedy dajesz grać Lamine Yamalowi, to źle, bo jest bardzo młody, a kiedy mu nie dajesz grać, to też źle, bo go przesadnie chronisz. Dzisiaj wszedł do meczu z drzwiami...

Xavi: Tak, zanotował bardzo dobre wejście. Myślę, że dobrze rozumie się z Raphą grającym w środku. Wszedł też Fermin... To zawodnicy, którzy mogą nam dać wiele. Lamine Yamal jest zawodnikiem robiącym różnice. Dziś dobrze wszedł i wykreował okazje. Gol rozpoczął się od jego zejścia do środka i podania do Raphy. Tego od niego chcemy, ale trzeba się nim opiekować. Jest jeszcze zbyt młody, aby go "spalić".

[Adria Albets, Cadena SER] Po siedmiu kolejkach Barça straciła 8 goli, czyli tyle samo ile po aż 26 kolejkach poprzedniego sezonu. Jak to wytłumaczysz?

Xavi: Popełniamy błędy i musimy być bardziej skoncentrowani. To nasz słabszy punkt. Jeśli chodzi o kreację, to kreowaliśmy. Musimy być bardziej cierpliwi i spokojni, ale uważam, że stwarzaliśmy sobie okazje na wygranie meczu.

[Marta Ramon, RAC1] Dlaczego tak trudno wam grać przeciwko tak wycofanym drużynom? Martwi cię, że nie znaleźliście formuły na to?

Xavi: Ja uważam, że kreowaliśmy okazje. W poprzednim meczu strzeliliśmy trzy gole, dziś dwa i w obu przypadkach przeciwko pięcioosobowej obronie. Myślę, że niewiele więcej mogliśmy zrobić. Powinniśmy być jednak bardziej skoncentrowani, lepiej zorganizowani. Pierwsza połowa była do wygrania, a przegrywaliśmy. Myślę, że nie jest problemem gra przeciwko pięcioosobowej obronie. Strzeliliśmy 5 goli w dwóch meczach przeciwko drużynom z pięcioosobową defensywą. Chodzi o nasze błędy.

Barcelonie trudno było kontrolować mecz. Dlaczego tak według ciebie było?

Xavi: Myślę, że dziś za bardzo się spieszyliśmy. Brakowało nam cierpliwości. Po ich golu kontrolowaliśmy mecz i nadszedł gol Raphy. I zamiast dalej kontrolować mecz, pojawił się nasz kolejny błąd. To były praktycznie prezenty. To nie może się wydarzyć. W grze poprawiliśmy się w drugiej połowie, mieliśmy więcej spokoju. Przeciwko ustawieniu 5-3-2 jest trudno, ale stworzyliśmy sobie kilka okazji. Mogliśmy nawet prowadzić przed przerwą.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

to dlaczego dajecie prezenty Panie Xavi ?

Jeżeli to jest gra w formie, to aż strach się bać co będzie, gdy chłopcy złapią dołek

To ładnie rozdajecie te prezenty z Mallorką 2 z Celtą 3 ile w kolejnym meczu ?!!!

Xavi jak bedziesz co mecz zmieniał skład to oni nie wyrobią automatyzmu. Po co to drewno Ferrana wpuściłeś od początku. Lewy ma grać od 1 minuty, a ściąga się Polaka dopiero kiedy wynik jest korzystny na boisku

nie rozumiem czemu jesteśmy aż tak nierówni są mecze ze obrone mamy nie do przejscia a zaraz w kolejnym leca farfocle i chłopaki kopią sie po czole

Hahaha:) Xavi ty tak serio z tym Inigo? Najsłabszy na boisku, jakim cudem on wyszedł na 2gą połowę? Do tego MATS i Romeu dzisiaj i masz coś czego napewno nie chciałeś,ale mogłeś się tego spodziewać.

Coraz bliżej mi do myśli,że to jednak za wcześnie Xavi. Jeszcze trochę powinieneś się nauczyć. Przede wszystkim dwóch stoperów po kontuzjach, nieogranych!? Ty tak serio? Lewy biega po boisku 110minut gdy jest 5:0 jak pisze Wojtek84, siedzi od początku,chyba powinno być odwrotnie. Jak zarządzać lewym na boisku pokazał już Hans Kloss czy jak mu tam Hans Flick. Nie wymyślaj, Guardioli nie przeskoczysz.

W sumie ma racje tutaj ;)

Xavi naprawdę. Trzymasz Lewandowskiego do końca w meczach 5-0 a dziś odpoczywa. Geniusz.

Już czuje jak on ich pojedzie za stan murawy...

Lepszego zdj do artykułu chyba nie dało się dać xdd