Ostatni sezon Ligi Mistrzów w obecnym formacie

Krystian Cichocki

19 września 2023, 15:00

COPE, ESPN

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Dzisiaj wieczorem rozpocznie się nowy sezon Ligi Mistrzów, najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie. Będzie to jednak ostatni raz, kiedy swoje mecze grać będą tylko 32 drużyny.

Od sezonu 2024/25 format Ligi Mistrzów ulegnie zmianie. W lipcu pisaliśmy o modyfikacjach, które UEFA wprowadziła do rozgrywek. Jedną z kluczowych zmian będzie przede wszystkim liczba drużyn, która będzie brała udział w Lidze Mistrzów. Dotychczas były to 32 zespoły, natomiast od sezonu 2024/25 liczba ta ulegnie zmianie i wzrośnie do 36. Ta modyfikacja będzie dotyczyć zarówno Ligi Mistrzów, jak i Ligi Europy oraz Ligi Konferencji.

Zmieni się również format rozgrywania fazy play-off i rozstawienia najlepszych zespołów. UEFA postanowiła zainspirować się w tej kwestii innym sportem, a mianowicie tenisem, w którego stylu drużyny będą rywalizować w następnym sezonie Ligi Mistrzów.

Jedną z ważnych zmian dla kibiców będzie również to, że mecze będą rozgrywane nie tylko we wtorki i środy, jak miało to miejsce dotychczas, ale również w czwartki. Więcej informacji na temat zmian w Lidze Mistrzów w sezonie 2024/25 można przeczytać tutaj.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Liga Mistrzów to ani liga, ani mistrzów.

Takie pytanie bo nie daje mi to spokoju, nie znam systemu tenisa wiec nie wiem jak to jest zaplanowane… bo jak wyjdą 24 drużyny, po odpadnięciu połowy w kolejnej rundzie zostanie 12… następnie 6… i zostaną na końcu 3… będzie jakieś każdy z każdym o 1 miejsce czy jak z tej 3 będą wyłaniać zwycięzcę LM?

I wszystkie mecze o tej samej porze, co za kretyn to ustala.
konto usunięte

Szkoda bo już się przyzwyczaiłem do fazy grupowej i będzie mi jej brakować.

Jak dla mnie obecny format rozgrywej jest optymalny.