Oficjalnie: Visit Saudi nowym globalnym sponsorem LaLigi

Mateusz Doniec

17 sierpnia 2023, 14:30

LaLiga

6 komentarzy

Fot. Getty Images

LaLiga ogłosiła oficjalnie, że podpisała dziś z Visit Saudi umowę partnerską, której celem jest promowanie Arabii Saudyjskiej "jako najbardziej ekscytującej destynacji turystycznej, w której pasja do piłki nożnej przeplata się z tworzeniem więzi między kulturami".

Oficjalny komunikat LaLigi:

To partnerstwo rozszerzy działalność Visit Saudi, która podkreśla, że Arabia Saudyjska jest najszybciej rozwijającą się destynacją w ostatnich latach, z jej bogatym i urzekającym dziedzictwem kulturowym, różnorodnymi krajobrazami i rolą centrum interakcji sportowych i kulturalnych, które nie mają sobie równych w dzisiejszym krajobrazie piłkarskim.

Podpisana dziś umowa partnerska pokazuje silne historyczne powiązania między LALIGĄ a Arabią Saudyjską: od ponad 15 lat mecze LALIGI są śledzone przez miliony fanów piłki nożnej na całym obszarze, saudyjscy piłkarze grają w Hiszpanii, hiszpańscy piłkarze w lidze saudyjskiej, a Arabia Saudyjska ma obecnie ponad sześć oficjalnych penyi klubów LALIGI.

Iker Casillas, ambasador LALIGI: "Wspaniały rozwój sportu i wydarzeń sportowych w Arabii Saudyjskiej to zróżnicowana oferta atrakcyjności tego miejsca, dodana do jego kulturowego zainteresowania i niesamowitych krajobrazów. To nowe partnerstwo z pewnością odniesie sukces w łączeniu i przyciąganiu zarówno fanów piłki nożnej i sportu, jak i nowych fanów".

Oscar Mayo, dyrektor generalny LALIGA: "Podpisanie tej umowy pokazuje nasze silne zaangażowanie w rozwój sportu i pasji do piłki nożnej w świecie arabskim, a także rozszerza naszą obecność i obecność naszych klubów w tak ważnym globalnym epicentrum sportowym. Jestem przekonany, że to partnerstwo naprawdę poruszy serca kibiców i pozwoli im poczuć jednoczącą moc piłki nożnej. Piłka nożna i podróże doskonale się uzupełniają, służąc jako środek do łączenia i jednoczenia kultur na całym świecie".

[...]

Ta umowa przesunie granice aktywacji marki poprzez szeroki zakres działań, w tym głośne wydarzenie inauguracyjne, a następnie wiele innych działań, które odbędą się w kraju, w celu przybliżenia LALIGI do Arabii Saudyjskiej. W ramach tego strategicznego partnerstwa LALIGA i Visit Saudi wspólnie zaprezentują wyjątkową ofertę turystyczną Arabii Saudyjskiej, przyciągając różnorodną publiczność odwiedzających lokalnych, regionalnych i globalnych.

[...]

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma co narzekać. Do La Ligi trafią pieniądze, a z każdą tego typu umową jakiś aspekt, przykładowo związany z prawami kobiet, w Arabii się poprawi. Pieniądze nie śmierdzą.

państwo łamiące prawa człowieka jest ok ale kryptowaluty szkodzą PRowi

Niestety Europa nie ma honoru, żeby odmówić Arabom. Będą kupowali, co zechcą. Dlatego mimo wszystko szanuję Lengleta za to, że nie chce tam iść

XDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Łamanie praw człowieka super sponsor ????????

Piękny opis a w skrócie petrodollary rządzą,bez nich to tylko pustynia bez żadnej tradycji czy piękna