Całe spotkanie Andreasa Christensena i rezerwowy Ousmane Dembélé

Krystian Cichocki

16 czerwca 2023, 23:15

2 komentarze

Fot. Getty Images

Poza towarzyskim spotkaniem Polski z Niemcami inne reprezentacje rozgrywały swoje mecze eliminacji do Mistrzostw Europy. Dzisiaj tylko dwóch zawodników FC Barcelony brało udział w meczach swoich drużyn narodowych.

W pierwszym spotkaniu Duńczyków z Irlandią Północną Andreas Christensen rozegrał pełne 90 minut, notując dwa odbiory, jeden przechwyt i jeden zablokowany strzał. Obrońca FC Barcelony wykonał również 93 celne podania, które dały 93% skuteczności. Dania wygrała swój mecz 1:0 po bramce Jonasa Winda w 47. minucie.

Drugim starciem, które mogło zainteresować kibiców Dumy Katalonii, było spotkanie w grupie B pomiędzy Francją i Gibraltarem. W kadrze na ten mecz znaleźli się Ousmane Dembélé i Jules Koundé. Ten pierwszy pojawił się na boisku w drugiej połowie, zmieniając Kingsleya Comana, natomiast obrońca Blaugrany przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Dembélé wykonał 22 celne podania, z czego 4 były kluczowe, miał 43 kontakty z piłką, wykonał jedną udaną próbę dryblingu i oddał jeden celny strzał na bramkę. W sumie skrzydłowy Barcelony rozegrał 24 minuty, a Francja pokonała Gibraltar 3:0 po bramkach Giroud, Mbappé i samobójczym trafieniu Moulhiego.

Poniżej wyniki wszystkich dzisiejszych meczów eliminacji do Mistrzostw Europy:

Finlandia 2:0 Słowenia
Andora 1:2 Szwajcaria
Białoruś 1:2 Izrael
Dania 1:0 Irlandia Północna
Gibraltar 0:3 Francja
Grecja 2:1 Irlandia
Kosowo 0:0 Rumunia
Łotwa 2:3 Turcja
Macedonia Północna 2:3 Ukraina
Malta 0:4 Anglia
San Marino 0:3 Kazachstan
Walia 2:4 Armenia

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

A jeszcze chwile temu był news ze Barca chce przedłużyć kontrakt Dembele i… uczynić go najlepiej zarabiającym zawodnikiem Barcy.
Gość nie łapiący się nawet do 11 Francji, grający polowe sezonu, będzie u nas najlepiej opłacanym zawodnikiem. Przypomnę: pensja Lewego to 13mln netto ( Ok 25-26mln brutto)