Autokarem na Montjuïc

Mateusz Doniec

26 maja 2023, 09:15

Sport

2 komentarze

Fot. Getty Images

Przeprowadzka na wzgórze Montjuïc wiąże się z wieloma problemami. Jednym z najważniejszych jest logistyka. Wjazd na stadion im. Lluísa Companysa prywatnym pojazdem może być drogą przez mękę, nawet dla tych nielicznych, którzy mają takie przywileje, jak piłkarze Barçy.

Jak podaje dziennik Sport, ze względu na ograniczenia i korki w okolicy w dni meczowe, szatnia obawia się, że piłkarze mogą mieć problemy z szybkim dotarciem na stadion. Z tego powodu rozważana jest opcja, aby wszyscy razem wsiadali do klubowego autokaru. W ten sposób byliby chronieni przez Straż Miejską blokującą drogę i dotarliby na miejsce bez żadnych problemów. To samo dotyczy drużyn rywali. Zawodnicy Barçy musieliby zostawić swoje prywatne pojazdy w Ciutat Esportiva, aby wsiąść do autokaru i dotrzeć na mecz na czas.

FC Barcelona musi rozwiązać ten problem, który wpłynie na wszystkich uczestników meczu. Korzystanie z transportu publicznego lub wahadłowego może nie zapobiec wielu problemom i niedogodnościom. Wszystko to może doprowadzić do tego, że publiczność zgromadzona zazwyczaj tłumnie na Spotify Camp Nou zrezygnuje z obecności na Montjuïc, a trybuny zapełnią głównie turyści.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może po prostu trzeba wyjechać wcześniej? Opcja autokaru jest raczej najrozsądniejsza.

Tramwajem niech jadą.