Ferran, Ansu i Kessie wystawieni na sprzedaż

Tomasz Jastrzębski

25 maja 2023, 15:00

AS

43 komentarze

Fot. Getty Images

Jeśli Barça chce dysponować sensownym budżetem transferowym, będzie musiała sprzedać niektórych swoich zawodników. Ferran Torres, Ansu Fati i Franck Kessie wydają się być jednymi z głównych kandydatów do odejścia. Ostatnie mecze zdają się potwierdzać brak przekonania Xaviego co do wspomnianych graczy.

Wraz ze zdobytym mistrzostwem, mogło się wydawać, że zmiennicy będą dostawali więcej minut w ostatnich meczach sezonu. Jednak trener Barcelony daje jasno do zrozumienia, że Ferran Torres, Ansu Fati i Franck Kessie nie są zawodnikami, na których liczy. W dwóch ostatnich spotkaniach tylko Iworyjczyk wybiegł raz w podstawowym składzie, a i tak został zmieniony w 63. minucie meczu z Realem Sociedad. Pozostała dwójka wchodziła z ławki i po raz kolejny nie pokazała nic, co miałoby zmienić opinię trenera na temat ich przydatności w przyszłym sezonie.

Ansu Fati jest przypadkiem szczególnym. W końcu jest wychowankiem i nosi koszulkę z numerem 10, ale w ciągu całego sezonu miał zaledwie kilka błysków, a jego rola w zespole zamiast rosnąć, malała. Nikt nie odważył się póki co powiedzieć otwarcie, że Ansu jest na sprzedaż, ale sygnały, które wysyła Xavi są bardzo czytelne. Nawet w meczach bez stawki Fati nie miał okazji zagrać od pierwszej minuty. Z Realem Sociedad wszedł w 63 minucie, a z Valladolid dopiero w 76. Ansu ma kontrakt do 2027 roku i wielokrotnie powtarzał, że chce pozostać w Barcelonie. Pytanie czy w dyrekcji klubu wygra sentyment i czy będzie w ogóle zainteresowanie ze strony innych klubów. Jednak jeśli nadejdzie korzystna oferta, to zapewne zostanie ona rozważona.

Ferran Torres dostał nieco więcej minut w ostatnich dwóch spotkaniach niż Fati (dwukrotnie wchodził w 63 minucie), ale jego występy pozostawiają sporo do życzenia. Xavi próbuje go ustawiać na różnych pozycjach - czasem bliżej środka, za plecami Lewandowskiego, a czasem na skrzydle. Nic to nie daje, bo wpływ Hiszpana grę jest niemal zawsze tak samo marny. Jeśli tylko pojawi się oferta kupna, która pozwoli zamortyzować jego transfer, to zapewne klub nie będzie się długo zastanawiał.

Franck Kessie zaliczył kilka niezłych występów i strzelił jedną z najważniejszych bramek w sezonie, ale wciąż zdaje się nie do końca odnajdywać w systemie Barcelony. Xavi zawsze wypowiada się o nim w samych superlatywach i docenia jego profesjonalizm, ale Iworyjczyk może być obecnie co najwyżej zmiennikiem, a ewentualne transfery zepchnęłyby go w hierarchii jeszcze niżej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że cały czas pozostaje w kręgu zainteresowań kilku klubów, a jego sprzedaż będzie dla Barcelony czystym zyskiem, w związku z tym, że przyszedł w zeszłym sezonie bez kwoty odstępnego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tylko Kooeman potrafił wprowadzać młodych,szkolić i opiekować się nimi Xavi nie potrafi i nie chce. Przez jego żądania klub popadnie w jeszcze większe tarapaty.Przy budowaniu drużyny trzeba mieć wizję i cierpliwość (Pep).Jeśli Fati odejdzie swoją sympatię kieruję na Villareal-z bólem.

lewy jest tym zawodnikiem co najgorsze moglo trafic sie Barcelonie .Tam zaden zawodnik sie nie rozwija.Poprostu gra na stojanowa chamuje ich rozwoj ,charyzme,Natomiast gra calego ataku jest fatalna .Akcje schematyczne .Barcelona zdobyla mistrza dzieki dobrej grze bramkarza,obrony i slabej postawy Realu ,ktory przegrywal wszystko w lidze co sie da

Oby obyyyy.....

Amen! No jak coś Kessie może zostać.

Ferran / Ansu i Kessie to by było git. Ale jeszcze mógłby Roberto w końcu odejść a ci mu dali nowy kontrakt.

W końcu chłopak przestanie kalać 10 tkę. To że ktoś mu ją dał to była niezła padaka.

Sprzedaż całej trójki to dobre rozwiązanie

Bardzo dobra wiadomość

Pewnie cioty z zarzadu sprzedadza za grosze i w dodatku beda oplacac polowe pensji

Tymcaszem Barcelona wystawiła na sprzedaż Kounde i Christensena. Nie łudźcie się że w tym klubie będzie dobrze.

Jeśli tylko pojawi się oferta kupna, która pozwoli zamortyzować jego (Ferrana) transfer, to zapewne klub nie będzie się długo zastanawiał."
Dlatego nie wierzę, że Torres odejdzie. Kto wyłoży 40+ mln po takim sezonie?

Kessie to mógłby zostać

Przy czym (o dziwo), to Kessiego bym zostawił jako pierwszego.

Sprzedać/ wypożyczyć ( o ile ktoś będzie chciał) i zapomnieć

A gdzie na tej liście jest Marcos Alonso oraz Eric Garcia?

Myślę że gra lewym w ataku jest ciężka zarówno dla ferrana jak i ansu, bo lewy jest zbyt długo stoi w polu karnym, wykonuje mało ruchu. Gra ferrana w zeszłym sezonie była dużo lepsza. Również koledzy z pomocy zbyt na siłę szukają Lewego
konto usunięte

Teraz wyobraźmy sobie, że za ten trójkąt bermudzki przychodzi Zubimendi, Victor Roque i Leo Messi.

Do tej listy podrzucić trzeba Alonso

wystawiać to klub sobie może, pytanie czy zawodnicy też chcą odejść....

Znów zaczyna się saga transferowa. Wszystkich sprzedać wszystkich kupić, a rzetelnych info brak

Przytulić 100 mln euro za tą trójkę i wszyscy będą happy

To wydaje się czy są wystawieni?

I to jest najlepsza wiadomość dnia!