Kolejne odejście z zaplecza Barcelony

Tomasz Jastrzębski

25 maja 2023, 13:30

AS

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Dr Toni Lizarraga kończy niemal dziesięcioletnią współpracę z klubem, a jej miejsce zajmie najprawdopodobniej Silvia Tremoleda, która była dotychczas odpowiedzialna za kwestie odżywiania w pierwszym zespole FC Barcelony.

Jak donosi dziennik AS, dr Lizarraga, przyczyniła się do wielkiej rewolucji żywieniowej, która nastąpiła w klubie w czasie gdy trenerem był Luis Enrique. Była tą, która zapoczątkowała podawanie zawodnikom koktajli proteinowych przed i po treningu, jak również kalorycznych ciastek i drażetek w trakcie meczów.

Wszystko wskazuje na to, że jej funkcję przejmie Silvia Tremoleda – dietetyczka pierwszej drużyny, która przybyła do Barcelony z Manchesteru City dwa lata temu, gdzie pracowała na podobnym stanowisku. Może się ona pochwalić obszernym CV ze świata żywienia i miała już okazję współpracować z Blaugraną w czasach Rijkaarda. Mówi się, że była odpowiedzialna za zmianę diety Leo Messiego, jeszcze zanim Argentyńczyk rozpoczął współpracę w tej kwestii z Giuliano Poserem. Oprócz tego, Tremoleda w przeszłości uprawiała z sukcesami triathlon, w którym zdobyła mistrzostwo świata na długim dystansie 2008 roku. Jej mężem jest  Xavier Sala i Martin, czyli człowiek z zaufanego kręgu Joana Laporty, który pełni funkcję honorowego wiceprezesa Fundacji FC Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To teraz czas na Geslerową... Nikt inny nie jest w stanie ogarnąć tego burdelu...

Oho, Lapcio ma w rodzinie kucharkę bez roboty

Upasla Fatiego i zawija sie wp...du.

Odpowiadała za dietę Messiego zanim rozpoczął prace z wlochem?? A to czy wtedy nie było tak, ze Messi rzygal co mecz?
Piłkarze sami powinni mieć świadomość tego jak maja jeść i ile, nie powinni mieć osób odpowiedzialnych za pokazywanie palcem co zjeść tylko sami wziąć się za siebie, porobić badania na nietolerancję i mieć kucharza który by im przyrządzał jedzenie z wyliczonymi kaloriami, ale to pisać by można było chyba w nieskończoność o tym

O nie. Tylko nie to...

Szkoda , schabowe pyszne robiła .

koktajle, drażetki, ciastka, rewolucja pełną parą. No, że piłkarze, powinni jakieś koktajle proteinowe pić, kto by pomyślał.

Nie popadajmy zaraz w jakieś czarne teorie z tego powodu. W klubie po tym krecie Bartomeu trzeba zrobić bardzo dużo roboty. W niektórych sektorach są zmiany i to jest normalne. Dietetyczką bym się nie przejmował, bo jest ich wielu. Sam bym dobrze to ogarnął.

Skubana dwóch mężów ma, kim jest ten Marti?

Mogli Anię zatrudnić xD.