Getafe – Barcelona: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

16 kwietnia 2023, 18:41

43 komentarze

Getafe CF

GTF

Herb Getafe CF

0:0

Herb Getafe CF

FC Barcelona

FCB

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego pojedynku z Getafe zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: waleczność Araujo i Balde

Barcelona zaprezentowała się dzisiaj wyjątkowo słabo. Korzyści nie przyniosła taktyka z Alejandro Balde na skrzydle i Albą na boku obrony, choć młody wychowanek był jednym z tych, którzy dzisiaj zostawili na boisku serce. On i Ronald Araujo do ostatniej minuty walczyli o każdą piłką, a Urugwajczyk często pojawiał się w okolicach szesnastki rywali. Obaj co prawda nie uniknęli błędów, jednak za taką postawę należą się pochwały. Zaangażowania nie można odmówić także Raphinhi. Na pocieszenie warto wspomnieć, że to Barcelona wciąż ma aż 11 punktów przewagi nad Realem Madryt.

Najgorsze: środek pola na poziomie… Getafe 

Środek pola Barcelony wyglądał dzisiaj bardzo słabo, a statystyki tylko potwierdzają słuszność takiej oceny. Dość powiedzieć, że Kessie i Gavi mieli razem zaledwie 22 celne podania w całym meczu, czyli o dwa mniej od Ter Stegena. Ponad 50 celnych zagrań mieli tylko Sergio Busquets, Koundé i Araujo. Sytuację dodatkowo skomplikował uraz Sergiego Roberto, który niestety również słabo wszedł w mecz, tylko trzykrotnie celnie podając w ciągu 18 minut gry. Kontuzja wychowanka sprawiła jednak, że nie było opcji przesunięcia go do środka pola. Statystyki pomocników Barcelony i jakość ich gry były zbliżone bardziej do tych, który co tydzień prezentują zawodnicy Getafe. Na Camp Nou kibice taką grę mogliby nagrodzić gwizdami. Oby Pedri i Frenkie już niebawem wrócili do składu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (43)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze