Komunikat FC Barcelony w sprawie finansowania Espai Barca

Dariusz Maruszczak

31 marca 2023, 17:30

FCBarcelona.cat

5 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona kontynuowała dziś negocjacje ws. planu finansowania Espai Barca. Klub opublikował krótki komunikat w tej sprawie.

FC Barcelona jest w trakcie zamykania finansowania Espai Barça i informuje, że ostateczne negocjacje zakończą się w przyszłym tygodniu.

Wygląda więc na to, że sprawa nie przebiega tak gładko, jak mogło się wydawać jeszcze jakiś czas temu. Przypomnijmy, że po wczorajszym posiedzeniu zarządu pojawiły się niejednoznaczne informacje co do zatwierdzenia planu. Mundo Deportivo donosiło, że zarząd zaaprobował finansowanie, ale inne media twierdziły, że trzeba jeszcze ustalić pewne szczegóły. W dodatku kilku członków zarządu proponowało, aby odłożyć temat ze względu na niekorzystną sytuację. Mimo wszystko Barcelona postanowiła iść dalej, a dziś miały odbyć się rozmowy z głównymi inwestorami, jak Goldman Sachs czy JP Morgan. Spekulowano, że porozumienie może jeszcze dziś zostać ogłoszone, a klub odpowie na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej. Okazuje się jednak, że nie zdołano sfinalizować negocjacji przed weekendem.

Jak donosi Adria Soldevila z Cadena SER, warunki zaoferowane przez Goldman Sachs i JP Morgan nie przekonały Barcelony. Negocjacje będą kontynuowane w przyszłym tygodniu. Według dziennikarza pierwsza część kredytu opiewającego na 500 milionów euro do spłaty w krótkim terminie została już uzgodniona, ale trzeba jeszcze dogadać pozostały miliard, jaki mają wnieść inwestorzy. Ma on być spłacany w średnim i długim terminie. Przypomnijmy, że Barça poinformowała już RFEF, że w następnym sezonie będzie grała na Montjuïc.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mnie martwi brak krytej murawy na nowym Camp Nou

oprocentowania 10% to nawet polskie rodziny nie dostają xdd