Sport: Definitywny transfer Clementa Lengleta do Tottenhamu na dobrej drodze

Mateusz Doniec

30 marca 2023, 14:15

Sport

23 komentarze

Fot. Getty Images

Lluis Miguelsanz z dziennika Sport informuje, że definitywne odejście Clementa Lengleta do Tottenhamu będzie pierwszą sprzedażą FC Barcelony przed nowy sezonem. Mówi się o kwocie transferu w wysokości ok. 14 milionów euro. Zdaniem dziennikarza obie strony chcą dojść do porozumienia.

Jak donosi dziennik Sport, Clement Lenglet, który przebywa na wypożyczeniu w Tottenhamie, przekonał do siebie włodarzy londyńskiego klubu. Zdaniem dziennika rosną szanse na definitywny transfer Francuza do Spurs. Miałaby to być pierwsza sprzedaż Barcelony przed nowym sezonem. Barça jest zmuszona do cięcia kosztów i dokonania sprzedaży, a środkowy obrońca nie mieści się w planach sztabu szkoleniowego i dyrekcji sportowej Dumy Katalonii.

Latem ubiegłego roku Tottenham wypożyczył Francuza bez opcji wykupu. Lenglet był wówczas sprowadzony na prośbę trenera Antonio Conte, który kilka dni temu został zwolniony po tym, jak nie trzymał języka za zębami na konferencji prasowej, wprost krytykując piłkarzy i klub. Spurs są jednak zadowoleni z występów 27-latka i jeśli uda się wynegocjować korzystną kwotę, a zawodnik wyrazi zgodę, najprawdopodobniej dojdzie do transferu.

Zdaniem Sportu kluby rozmawiają o kwocie w granicach 14 milionów euro. Obie strony mają wykazywać dobre nastawienie do finalizacji transferu, tym bardziej, że Barça zamortyzowała już większość kwoty z transferu Lengleta, który w 2018 roku przybył na Camp Nou z Sevilli za ok. 35 milionów euro. Tottenham z kolei ma bardzo dobrą opinię na temat Francuza, zarówno pod kątem sportowym, jak i osobistym i profesjonalnym.

Całą operację wstrzymuje jednak obecnie kryzys instytucjonalny, jaki przeżywa londyński klub. Dopiero co zwolniony został trener, a prawdopodobnie dojdzie też do odejścia dyrektora sportowego Fabio Paraticiego, na którego FIFA nałożyła karę za nieprawidłowości finansowe za czasów jego pracy w Juventusie. Nie zmienia to jednak faktu, że klub nadal chce liczyć na Lengleta.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barcelona jest pod ścianą. Z jednej strony musi pozbyć się Francuza, bo jest nam niepotrzebny, z drugiej kwota 14 mln jest śmieszna i da jasny sygnał innym klubom, że u nas promocje są non stop. Sytuacja bez wyjścia.

14 baniek trochę mało ale lepsze to jak kolejne wypożyczenie

Jeśli taki zawodnik jest wart 14 mln to jakim sposobem Kiwior poszedł za ponad 20 mln. Myślę że dobra cena za Longlet to 25-35 mln jak na obecne ceny pilkarzy

Wspaniały artykuł o niczym. Za 2 tygodnie przyjdzie nowy trener, który uzna, że nie chce Lenglet'a i tyle będzie z tego typu głupich dywagacji xd

Liczę na to że Barcelona nie będzie dawała głaskać się po jajkach w trakcie negocjacji sprzedaży Lengleta - ludzie widzą 14mln euro za piłkarza zbędnego i chyba odcina im logiczne myślenie.
Lenglet jest zawodnikiem w świetnym wieku piłkarskim, GRAJĄCYM w jednym z czołowych zespołów Premier League - w podobnym wieku jest Bednarek, który gra dużo mniej w Southampton i jest generalnie rezerwowym wycenianym na 14mln euro, a przykładowo Kurt Zouma, którego kariera niedługo może się zakończyć kosztuje 2 razy więcej.
Jeśli brać pod uwagę zawodników, którzy są w wieku 25-30 lat, czyli w najlepszym wieku piłkarskim oraz grających w bieżącym sezonie powyżej 2000min to cena 14mln euro za Lengleta to promocja. Jeśli Tottenham go nie kupi za te pieniądze to bez problemu kupi go inny klub piłkarski - zawodnik ograny na arenie międzynarodowej oraz posiadający sezon w Premier League, który należy traktować jak okno wystawowe to idealna pozycja do dobrej sprzedaży zawodnika. Kwota 14-20mln euro jest jak najbardziej realna.

Niepotrzebny nam do niczego zawodnik, kontrakt podpisany za Bartka, transfer zamortyzowany czyli w zasadzie większość tej kwoty doliczymy jako czysty zysk, pozbywamy się z listy płac zbędnego zawodnika, a i sam zawodnik zdaje się być pozytywnie nastawiony do takiej zmiany - brzmi zbyt dobrze, żeby miało okazać się prawdą ale trzymam kciuki i mam nadzieję, że odnalazł tam miejsce dla siebie. Miał u nas swoje momenty ale chyba nikt nie brał pod uwagę jego obecności w kadrze na przyszły sezon. A już na pewno nie Xavi...

Jesteśmy w kiepskiej pozycji jako sprzedający i musimy zadowalać się kwota jaką proponują kluby kupujące.

14 mln to rzeczywiście promocja. Z drugiej strony innych ofert nie widać a perspektywa jego powrotu i kolejnego kontraktu do opłacenia nam nie służy.

Teraz rozumiem dlaczego Spurs mają puste gabloty. Dla nas to świetny deal w obecnej sytuacji.

14 baniek? A mógł odejść za dopłatą do Atletico...

Poczytałem sobie opinie kibiców Totków na jego temat to w większości przypadków mówią że mógłby zostać do rotacji na te słabsze drużyny bo na lepsze się nie nadaje.

Jak zwykle oddajemy w promocji xD