Sport: Manchester United śledzi sytuację Ansu Fatiego

Dariusz Maruszczak

3 lutego 2023, 13:30

Sport

75 komentarzy

Fot. Getty Images

Manchester United w zasadzie od samego pojawienia się Ansu Fatiego w pierwszym zespole Barcelony był zainteresowany pozyskaniem utalentowanego napastnika. Dziennik Sport informuje, że w tej sprawie nic się nie zmieniło, a angielski klub śledzi sytuację 20-latka, który ma pewne problemy w Blaugranie.

Zgodnie z tymi informacjami Manchester byłby zainteresowany pozyskaniem Fatiego, jeśli Barcelona zdecyduje się na jego sprzedaż, a sam piłkarz byłby gotowy na zmianę otoczenia. Czerwone Diabły potrzebują zwłaszcza środkowego napastnika, ponieważ obecnie zawodnikami grającymi na tej pozycji są Anthony Martial i Wout Weghorst. Dlatego też Anglicy śledzą sytuację Fatiego, podobnie jak innych graczy mogących występować w ataku. Inna sprawa, czy wychowanek Blaugrany jest w stanie sprawdzić się na najwyższym poziomie właśnie na szpicy lub czy klub z Old Trafford potrzebowałby go na skrzydle, gdzie ma już kilku zawodników.

Barcelona teoretycznie zabezpieczyła sobie przyszłość Fatiego, podpisując z nim kontrakt do 2027 roku, w którym jego klauzula odejścia opiewa na okrągły miliard euro. 20-latek wciąż nie potrafi jednak odnaleźć swojej najlepszej formy po kontuzji. Rozegrał komplet 30 meczów, ale na murawie spędził tylko 1116 minut, co świadczy o tym, że często bywał jedynie rezerwowym. W LaLidze tylko siedem razy znalazł się w wyjściowym składzie, a jedynie raz zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. Według Sportu obóz Fatiego spodziewał się, że napastnik będzie miał więcej szans, aby móc wrócić do odpowiedniego rytmu po dwóch latach leczenia urazów, a Manchester może spróbować wykorzystać tę okoliczność. Ze strony piłkarza i Barcelony na razie nie ma jednak tematu odejścia wychowanka.

Zobaczymy jednak, jak sytuacja Fatiego rozwinie się w kolejnych miesiącach. Póki co nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w składzie, a jego występy często wzbudzają wątpliwości. 20-latek pokazał przebłyski dawnej gry, strzelając sześć goli, ale to wciąż za mało, żeby dawać gwarancje zespołowi walczącemu o tytuły. A warto pamiętać, w jakiej sytuacji finansowej jest Barcelona, która potrzebuje dodatkowych przychodów. Mimo to należy też mieć na uwadze, że Fati przez ostatnie dwa lata głównie się leczył i powinno być jasne, że będzie potrzebował wiele czasu na powrót do dawnej formy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sprzedać natychmiast póki go jakiś klub chce .......
« Powrót do wszystkich komentarzy