Oficjalnie: Hector Bellerín odchodzi do Sportingu CP!

Mateusz Doniec

31 stycznia 2023, 23:13

FCB

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Zgodnie z doniesieniami mediów Hector Bellerín opuścił Barcelonę i trafił do Sportingu CP. Hiszpan odchodzi na zasadzie transferu definitywnego, lecz kluby nie podają szczegółów.

Hector Bellerín przechodzi do Sportingu CP, gdzie ma zastąpić ochodzącego do Tottenhamu Pedro Porro. Kluby nie ujawniają kwoty transferu, lecz według ostatnich doniesień Portugalczycy zapłacą milion euro kwoty stałej i milion euro w zmiennych. Dodatkowo, Barcelona miała zapewnić sobie procent od przyszłej sprzedaży.

Albert Botines, agent Bellerína, u Gerarda Romero: "Hector chciał grać więcej. Miał wiele ofert, ale wybrał Sporting. Barça zarobi pewną kwotę za transfer".

Oficjalny komunikat FC Barcelony

FC Barcelona i Sporting Club de Portugal osiągnęły porozumienie w sprawie transferu Héctora Bellerína.

FC Barcelona publicznie wyraża wdzięczność Bellerínowi za jego zaangażowanie i poświęcenie oraz życzy mu wszystkiego najlepszego i sukcesów w przyszłości.

Siedem występów w pierwszej drużynie

Należy pamiętać, że Héctor Bellerín zaliczył łącznie siedem występów w pierwszej drużynie FC Barcelony. Klub ogłosił jego przybycie do drużyny Blaulgrany po tym, jak latem 2022 roku opuścił Arsenal. W ten sposób prawy obrońca powrócił do Barçy 11 lat od opuszczenia La Masii w 2011 roku, skąd udał się wtedy do Londynu.

Jego debiut w pierwszej drużynie nastąpił 10 września w ligowym meczu z Cádizem (4:0). Od tego momentu rozegrał jeszcze dwa mecze ligowe, dwa mecze w Pucharze Króla i dwa mecze Ligi Mistrzów, gromadząc w sumie 7 spotkań, z czego 5 w wyjściowej jedenastce.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Doskonale pamiętam jego pierwsze kroki w Barcelonie i potencjał jaki w nim drzemał. Bardzo żałowałem, że pozbyliśmy się go na rzecz Arsenalu, ale wyszło mu to całkowicie na dobre bo jego rozwój wywindował niesamowicie w górę. Po jego powrocie do Barcelony wiązałem z nim wielkie plany a tymczasem nasz wychowanek znacznie opadł i wyszło jak wyszło.
Pozostaje podziękować za wszystko i życzyć powodzenia w nowym klubie!

Straszny przecietniak jako pilkarz nieporadny

Szkoda ze Cancelo nie przyjdzie w jego miejsce...

niech mu się wiedzie, jest super osobą i życzę mu więcej minut na boisku

Oby mu się tam wiodło jak najlepiej. Niektórzy się mądrzą i jadą po nim a facet zgodził się na grać za małą kasę. Słyszał ktoś że się żalił że mało gra? . Dostawał szanse to robił swoje a że nie miał wiele okazji do grania to nie ma co się dziwić że nie wszystko mu wychodziło. Kontuzje też zrobiły robotę

Pożegnanie z klubem wyglądało tak:
Laporta: Dzięki za wszystko, Hector!
Bellerin: Nie ma za co!
Laporta: No, przecież mówię...

Niech mu się wiedzie

Niestety nie wypaliło...
Może odbije się tam w Portugalii

Powodzenia na dalszej ścieżce kariery. Ciężko coś więcej powiedzieć po tak krótkim i mało znaczącym pobycie u nas.

Nawet nie wiedziałem że on był naszym piłkarzem

Strasznie mnie zawiódł. Liczyłem, że powrót do Barcelony sprawi, że nieco odżyje piłkarsko, ale totalnie się nie odnalazł. Dobrze jedynie, że przyszedł za darmo i zgodził się na niską pensję. Niech mu się wiedzie, ja mu życzę dobrze.

Mało kasy za niego wzięliśmy, no ale to lepsze, niż nic.