Sport: Dwóch młodych Brazylijczyków chce trafić tylko do Barçy

Mateusz Doniec

26 stycznia 2023, 13:00

Sport

20 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Jak informuje Joaquim Piera, dziennikarz dobrze zorientowany na rynku brazylijskim, dwóch młodych Brazylijczyków nalega na transfer do FC Barcelony
  • Chodzi o bardzo utalentowanego 17-letniego napastnika Vitora Roque z Athletico Paranaense oraz o 19-letniego prawego obrońcę Wesleya z Flamengo
  • Trudna sytuacja w kwestii finansowego fair play Blaugrany utrudnia jednak przeprowadzenie operacji w tym okienku transferowym i trzeba będzie zapewne poczekać do lata

Jak informuje Joaquim Piera z dziennika Sport, 17-letni Vitor Roque nie zamierza porozumiewać się tej zimy z żadnym klubem. Brazylijski napastnik jest świadomy poważnego zainteresowania ze strony FC Barcelony i chce zrobić wszystko, aby ostatecznie trafić na Camp Nou, gdzie byłby zmiennikiem, a być może następcą Roberta Lewandowskiego, ale jako że „Trigrinho”, jak nazywają go koledzy z zespołu, ukończy 18 lat 28 lutego, jego przeprowadzka do Europy będzie musiała poczekać do lata.

Klub Vitora Roque Athletico Paranaense wyceniło go na 30 milionów euro plus zmienne. Uważa się, że to całkiem przyzwoita kwota jak na młody brazylijski talent, tym bardziej, że jeszcze kilka tygodni temu Real Madryt zapłacił 35 milionów euro plus zmienne za Endricka. W tym momencie Barça nie może jednak sprostać takiej operacji i musi poczekać do co najmniej 1 lipca, gdy otworzy się letnie okienko transferowe. Kluczowe będzie w międzyczasie zmniejszenie wydatków na pensje i zwiększenie przychodów.

Zdaniem Joquima Piery jeśli Barcelona w końcu ruszy po Vitora Roque, będzie mogła liczyć na pełne oddanie oraz współpracę zarówno zawodnika, jak i jego rodziny i agenta. Nie będzie licytacji, a strona piłkarza ułatwi negocjacje między klubami. Ważne jest w tym momencie to, że Athletico Paranaense zaakceptuje według Sportu płatność w ratach.

Ten sam dziennikarz podaje także, że inny Brazylijczyk – 19-letni Wesley – też nie chce pozwolić na to, aby uciekł mu pociąg jadący do Barcelony. Prawy obrońca Flamengo miał poprosić swoich agentów, aby nadal negocjowali z jego klubem, dopóki nie zaakceptują wypożyczenia do zespołu rezerw Dumy Katalonii.

Na ostatnim spotkaniu w Rio de Janeiro między włodarzami Flamengo a przedstawicielami piłkarza nie dokonano większych postępów. Klub nadal nie akceptuje warunków oferowanych przez Barcelonę, czyli wypożyczenia na sezon z opcją wykupu w zamian za niewielką zapłatę. Barça podkreśla jednak, że nie ma zbyt dużego pola manewru ze względu na finansowe fair play.

Wydaje się, że negocjacje utknęły w miejscu, lecz według Sportu Wesley jest optymistycznie nastawiony do tego, że uda się osiągnąć porozumienie, a jego zespół doradców jest przekonany, że jeszcze przed końcem zimowego okienka transferowego 19-latek będzie piłkarzem Barçy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ten wesley to jakiś totalny gigachad z tego co widziałem highlightsy, ale wiadomo, że błędów tam nie pokazują xd
« Powrót do wszystkich komentarzy