Finał na Camp Nou stawką w rozgrywkach Kings League!

Mateusz Doniec

23 stycznia 2023, 21:30

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Jak co tydzień prezentujemy podsumowanie kolejki rozgrywek stworzonych przez Gerarda Piqué - Kings League. Tym razem zdecydowanie głośniej było nie na Cupra Arenie, a w studiu. Nie było kolejnego "człowieka w masce", ale pojawił się gość, którego mało kto by się spodziewał: Joan Laporta! Prezydent Barçy był obecny na "panelu dyskusujnym" prezydentów Kings League, aby ogłosić, że Final Four rozgrywek odbędzie się na Camp Nou!

Po bardzo intensywnych trzech kolejkach Kings League można powiedzieć, że może emocje nieco opadły..., ale stawka drastycznie wzrosła! W piątek późnym wieczorem na cotygodniowym panelu dyskusyjnym prezydentów Kings League na Twitchu obecni byli po raz pierwszy wszyscy "właściciele" drużyn od dziennikarza Gerarda Romero przez DJMariiO, aż po Kuna Agüero czy łaczącego  się zdalnie Ikera Casillasa. Już po tym można było spodziewać się, że Gerard Piqué znów wymyślił jakąś "bombę", która przyciągnie do rozgrywek kolejne setki tysięcy widzów.

I tak właśnie było, choć dla tych, którzy śledzili wcześniejsze informacje, nie była to wielka niespodzianka. Zapowiadaną bombą była nie tylko obecność na spotkaniu prezydenta FC Barcelony Joana Laporty, ale przede wszystkim ogłoszenie, że tzw. "Final Four" rozgrywek odbędzie się na Spotify Camp Nou! Po tym jak zakończy się faza "każdy z każdym" najlepsze osiem z 12 zespołów stanie ze sobą do walki w drabince pucharowej. Najlepszy zespół z pierwszej rundy zagra z ósmym, drugi z siódmym i tak dalej. Ostatnie cztery najważniejsze spotkania, czyli dwa półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał odbędzie się w niedzielę 26 marca na stadionie Barçy.

Już w ubiegły poniedziałek Gerard Piqué ujawnił, że ma rozmawia z "pewną osobą" na temat miejsca rozegrania finału, a na pytanie Kuna Agüero odpowiedział, że to miejsce będzie mu znajome. Jak się okazuje, wszystko się udało. Decyzja (znów!) okazała się wielkim sukcesem, ponieważ po zaledwie kilku minutach od otwarcia sprzedaży biletów w kolejce było już prawie 50 tysięcy osób, a w szczytowym momencie było ich nawet 100 tysięcy. Klub udostępnił na to wydarzenie około 90 tysięcy miejsc, a bilety kosztują od 10 do 60 euro.

– Myślę, że ważne jest, żebyśmy dostosowali się do nowych form rozrywki młodych ludzi. Ponadto są piłkarze o światowej sławie, którzy biorą w tym udział, jak Kun czy Iker. Więc też jestem wam wdzięczny – powiedział Joan Laporta, który przy okazji wbił też szpilkę... Gerardowi Romero! - Dział komunikacji Barçy śledzi to wszystko: Jijantes, Kings League... To nikomu nie szkodzi, a jeszcze informuje. Ale czasami mamy tego Romero po dziurki w nosie! Nie wiem, skąd ma te informcje! - powiedział. Laporta nie mógł się oczywiście postrzymać przed reklamą Superligi, zwracając uwagę na to, że podobnie jak w Kings League, Superligą też mają rządzić prezydenci klubów. Show skradł jednak Kun Agüero, który powiedział: "Presi, nieźle zatańczyliśmy z tym Realem", odnosząc się do wygranego Superpucharu Hiszpanii.

Przechodząc już do wydarzeń boiskowych, to należy obowiązkowo zacząć, od cudownego trafienia... bramkarza drużyny Troncos!

Jak widać drużyny rywalizowały ze sobą w stosunku 3:3, ale nie jest to dziełem przypadku, czy niezwykle brutalnej gry, a nowego pomysłu Gerarda Piqué, który chciał zdynamizować pierwsze połowy meczów, wyciągając w 18. minucie (2 minuty przed końcem pierwszej części) kartę, która odejmowała zawodników z obu drużyn. Najbardziej prawdopodobna karta do wylosowania zakładała grę 6 na 6, a najmniej - 2 na 2, co widzimy poniżej:

https://twitter.com/Kings League/status/1617228056292122626

O tym, jak wielkie emocje towarzyszą Kings League, świadczy zachowanie Gerarda Romero, który opuścił sowją kabinę po tym, jak jego drużyna straciła gola w ostatniej akcji meczu i tym samym przegrała kolejny, czwarty już mecz w rozgrywkach:

A oto Kun Agüero z nagrodą dla MVP poprzedniej kolejki. Argentyńczyk zagrał również w ostatnią niedzielę.

Wyniki 4. kolejki Kings League:

Tabela:

Prezentacja projektu i podsumowanie 1. kolejki
Podsumowanie 2. kolejki
Podsumowanie 3. kolejki

REKLAMA

Poleć artykuł