Barcelona szuka rywala do rozegrania meczu towarzyskiego

Krystian Cichocki

4 grudnia 2022, 19:30

AS

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak wiadomo, Mistrzostwa Świata w Katarze rozgrywane są w środku sezonu ligowego. Z tego powodu FC Barcelona chce jak najlepiej przygotować się do powrotu rozgrywek klubowych i w tym celu szuka drużyny, która chciałaby rozegrać sparing. Arsenal i Juventus wypadły z terminarza spotkań towarzyskich, a Duma Katalonii negocjuje teraz zorganizowanie meczu, aby być gotowym na derby przeciwko Espanyolowi.

Po tak długim okresie bez piłki klubowej, FC Barcelona poszukuje przeciwnika do rozegrania meczu towarzyskiego przed meczem ligowym 31 grudnia. Celem jest doprowadzenie zespołu do jak najlepszej formy przed wznowieniem rozgrywek LaLigi. Jak donosi AS, rywal Dumy Katalonii Espanyol będzie miał dwutygodniową przewagę nad Barceloną, jeśli chodzi o treningi z niemal całym składem.

Blaugrana podjęła rozmowy z Arsenalem w sprawie rozegrania spotkania towarzyskiego w Londynie 20 grudnia, a także skontaktowała się z Juventusem. Należy dodać, że oprócz kwestii sportowej (meczu w stylu letniego presezonu) istnieje również kwestia finansowa. Barcelona liczyła na pozyskanie co najmniej 1,5 miliona euro za każdy z dwóch meczów.

Spotkania z Arsenalem i Juventusem wypadły jednak z kalendarza z różnych powodów. Mecz z zespołem z Turynu został odwołany z racji na kryzys w zarządzie klubu, a Kanonierzy nie doszli do ostatecznego porozumienia z Barçą.

Teraz więc Duma Katalonii czeka na znalezienie przeciwnika, z którym będzie mogła się sprawdzić przed derbami z Espanyolem, choć nadal nie wie, na jakich zawodników będzie mogła liczyć. Wszystko zależy od Mistrzostw Świata w Katarze, które skończą się dopiero 18 grudnia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Grunt, że Polska może się umówić na mecz towarzyski z Niemcami bez zbędnej zwłoki.

Atalanta, Monaco, Tottenham, BVB..
Moze Ktoś się skusi :p

proponuje skład Fcbarca.com. ja mogę na 10 albo środek pola obstawić