Wracają problemy mięśniowe Ronalda Araujo

Dariusz Maruszczak

24 września 2022, 16:00

6 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Ronald Araujo we wczorajszym meczu Urugwaju z Iranem doznał kontuzji mięśniowej, która według szacunków wykluczy go z gry na około 6-7 tygodni
  • Dla stopera nie jest to pierwszy uraz podczas kariery w Barcelonie, choć wydawało się, że w poprzednim sezonie jego stan zdrowia nieco się poprawił
  • 23-latek może nawet przegapić mundial

Araujo trafił do pierwszego zespołu Blaugrany w lecie 2020 roku dzięki dobrej postawie w rezerwach. Barça miała w tamtym sezonie różne problemy ze zdrowiem swoich stoperów, dzięki czemu Urugwajczyk mógł rozegrać 33 mecze i spędzić na boisku 2232 minuty. Rosły obrońca otrzymałby jeszcze więcej szans, ale już wtedy zmagał się z dolegliwościami mięśniowymi. Pierwszej kontuzji doznał już 28 października, gdy musiał przedwcześnie opuścić murawę w starciu z Juventusem. Uraz mięśnia dwugłowego oznaczał wypadnięcie z gry na nieco ponad miesiąc. Po powrocie Araujo został podstawowym stoperem drużyny, ale już w lutym skręcił kostkę i wrócił dopiero po trzech tygodniach, a nawet później, ponieważ ciągnęły się za nim dolegliwości. Następny uraz mięśniowy przydarzył mu się już po zakończeniu sezonu, a zawodnik nie był do dyspozycji przez dwa tygodnie.

W kolejnym sezonie 2021/2022 wszystko układało się dla Araujo dobrze do października, gdy doznał kontuzji ścięgna uda. Znów był poza grą przez blisko trzy tygodnie, przegapiając m.in. El Clásico na Camp Nou. Urugwajczyk zaczął sprawiać wrażenie zawodnika mającego permanentne problemy zdrowotne. Na szczęście do końca rozgrywek nie złapał już tak poważnego urazu. Nie znaczy to jednak, że w pełni unikał kontuzji. Wypadał kolejno z powodu złamania kości śródręcza, przeciążenia łydki czy niefortunnego zderzenia głowami z rywalem. Te absencje były jednak już krótkie, a Araujo opuszczał po jednym spotkaniu. Ostatecznie 23-latek wystąpił w 43 meczach i spędził na boisku 3272 minuty, więc znacznie poprawił swoje wyniki. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Teraz jednak przydarzyła się Araujo bardzo poważna kontuzja, zapewne najcięższa od przybycia do pierwszego zespołu. Urugwajczyk nie zagra w wielu ważnych meczach, jak pojedynki w Lidze Mistrzów czy starcie z Realem Madryt. Pojawiają się już nawet doniesienia o możliwej operacji środkowego obrońcy, która zapewne wydłużyłaby czas jego powrotu do gry. Araujo z pewnością będzie walczył z czasem, żeby wziąć udział w listopadowych mistrzostwach świata, ale z perspektywy Barcelony najlepiej byłoby, żeby 23-latek spokojnie się wyleczył. Szybkie próby powrotu do gry ze względu na wymagania związane z rozgrywkami nie sprzyjają poprawie stanu zdrowia zawodnika i mogą mu ciążyć w kolejnych miesiącach.

Ronald Araujo
Ronald Araujo
  • Typ kontuzji: Oderwanie ścięgna mięśnia przywodziciela długiego
  • Data odniesienia kontuzji: 23.09.2022
  • Przewidywany czas powrotu: Według mediów 6-7 tygodni

Kontuzja

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@Darek_Maruszczak to w końcu Araujo ma 23 czy 22 lata?

Tragedia, taki dobry zawodnik ale problemy miesniowe. Byc moze jest zbyt mlody by na te chile gral na takim poziomie fizycznym. Na silowni na pewno trenuje mocno.

Kolos na glinianych nogach niestety :(
Chłopak wygląda jak fizyczna bestia a łamie się kilka razy w sezonie, szkoda, szkoda, oby nie skończyło się jak z Umtitim (tfu tfu!)