• Leroy Sane 54'
  • Bayern pokonał Barceloną 2:0 po bramkach Lucasa Hernándeza i Leroya Sane
  • Goście mieli kilka znakomitych okazji, ale Pedri i Lewandowski byli bardzo nieskuteczni
  • Pomimo niekorzystnego rezultatu, widoczny był postęp w grze względem ubiegłego sezonu

Szeroka kadra pozwalała Xaviemu odpowiednio dzielić minuty na początku sezonu i w Monachium przeciwko Bayernowi miała wyjść silna i wypoczęta jedenastka. Mieliśmy jednak przynajmniej dwie niespodzianki. Na lewej obronie wystąpił Marcos Alonso, a obok Ronalda Araujo na środku defensywy zagrał Christensen. Poza tym skład był zgodny z przewidywaniami. W rolę prawego defensora wcielił się Koundé, w linii pomocy obok Sergio i Pedriego zagrał Gavi, natomiast Robertowi Lewandowskiemu w ataku partnerowali Dembélé oraz Raphinha. W składzie Bayernu niespodzianek nie było. Nagelsmann zdecydował posadzić na ławce De Ligta, stawiając na duet stoperów: Upamecano – Lucas Hernández. W środku pola obok Kimmicha wystąpił Sabitzer, a przed nimi oglądaliśmy kwartet utworzony przez Musialę, Sane, Müllera i Mané. Na bokach defensywy oczywiście wystąpili Pavard i Davies, którzy mieli nie tylko powstrzymać kreatywnych skrzydłowych Barcelony, ale też podłączać się regularnie do akcji ofensywnych.

Gospodarze od początku oddali inicjatywę ekipie Xaviego, zakładając jednak wysoki pressing. Już w trzeciej minucie Sergio źle przyjął i wydawało się, że będzie niebezpiecznie, ale udało się szybko odzyskać posiadanie. W 7. minucie blisko dojścia do piłki w polu karnym był Musiala, jednak znów była odpowiednia asekuracja. W odpowiedzi wyborną okazję miał Pedri, ale Neuer świetnie interweniował. Chwile później głową po dośrodkowaniu Gaviego uderzył Lewandowski, niestety bardzo niecelnie. W 14. minucie fatalny błąd popełnił golkiper Bayernu, podając pod nogi Roberta, ale Polak przegrał pojedynek z Upamecano. Trzy minuty później Dembélé wyprowadził kontratak, zagrał do Gaviego, a ten wyłożył piłkę Lewandowskiemu, który jednak fatalnie spudłował. W 20. minucie znów głową uderzył Lewandowski, ale Neuer stanął na wysokości zadania. Barcelona miała przewagę i okazje, ale na tablicy wyników wciąż widniały dwa zera.

W 21. minucie kontuzjowanego Pavarda zmienił Mazraoui. Po lepszym fragmencie Bayernu znów zaatakowała Barcelona i niezły strzał z dystansu oddał Raphinha, ale piłka przeleciała obok słupka. Tym samym odpowiedział Sabitzer, jednak efekt był podobny. Kolejne minuty to spokojniejsza gra obu zespołów, aż wreszcie w 43. minucie ponownie świetną sytuację miał Robert Lewandowski, jednak został uprzedzony przez Mazraouiego. Końcówka pierwszej połowy także nie przyniosła bramek, ale można było być zadowolonym. Barcelona zagrała bardzo dobre 45 minut z bardzo silnym przeciwnikiem, długimi fragmentami wręcz dominując.

Nagelsmann dokonał jednej zmiany w przerwie – w miejsce Sabitzera pojawił się Goretzka. Niedługo po wznowieniu uderzył z dystansu Raphinha, znów niecelnie. Po drugiej stronie boiska zza pola karnego strzelał Goretzka, ale dobrze interweniował Ter Stegen. Bayern miał jednak jeszcze rzut rożny. Kimmich dośrodkował w pole karne, a tam urwał się Lucas Hernández i głową wpakował piłkę do siatki. Chwilę później Leroy Sane przebiegł sobie spokojnie przez defensywę Barcelony i podwyższył na 2:0. Goście mieli problem, by wrócić do gry, a Bayern zaczął dominować. W 60. minucie uderzył Musiala, na szczęście niecelnie. W 63. minucie stuprocentową okazję miał Pedri po podaniu Lewandowskiego, ale trafił w słupek. Chwilę później Alonso dośrodkował, a głową uderzył Ferran Torres – niecelnie.

Bayern w końcówce starał się szanować piłkę i spokojniej rozgrywać. Tymczasem Barcelona po wielu zmianach w składzie grała bardziej bezpośrednio. Swojej szansy szukali Torres i Fati, ale obaj byli daleko od zdobycia bramki. Ostatecznie nie udało się zdobyć nawet punktu na Allianz Arenie, choć okazji nie brakowało. Nieskuteczni byli Pedri i Lewandowski, za to Bayern wykorzystał dwie sytuacje, które sobie stworzył. Nie ma co jednak spuszczać głów, bo zespół pokazał, że może rywalizować z drużynami pokroju Bayernu. Kiedy jednak skuteczności brakuje, a przeciwnikom wpada wszystko, to na tym poziomie po prostu się przegrywa.

Bayern: Neuer – Pavard (min. 21, Mazraoui), Upamecano, Lucas Hernández, Davies – Sabitzer (min. 46, Goretzka), Kimmich – Sane (min. 80, Tel), Müller, Musiala (min. 80, Gravenberch) – Mané (min. 70, Gnabry).

FC Barcelona: Ter Stegen - Koundé, Araujo, Christensen (min. 70, Éric García), Alonso – Gavi (min. 61, Frenkie), Busquets (min. 80, Kessie), Pedri – Raphinha (min. 61, Ferran Torres), Lewandowski, Dembélé (min. 80, Ansu Fati).

Alba - Piqué - Lenglet - Roberto

Gimby nie znajo… :D

Nie ma wstydu - przy odrobinie szczęścia mecz mógł się ułożyć na naszą korzyść.
Moim zdaniem nieźle się zaprezentowaliśmy na tle jednego z faworytów LM pomimo tego że w lidze i tak mają zadyszkę. To nie ma znaczenia - mecz pokazał gdzie jesteśmy, co musimy poprawić siłowo oraz w jakim kierunku się rozwijać.
Za parę miesięcy też będziemy silniejsi - zgranie zespołu również ma wielkie znaczenie.
Następne mecze z Interem zapowiadają się niezwykle ciekawie.

ludzie, przez ostatnie kilka sezonów nie było Barcy. Był piach. A dzisiaj jesteśmy wściekli, że nie wygraliśmy bo byliśmy lepsi. Chyba widać, że jest postęp. Złość jest z tego, że powinniśmy wygrać bo byliśmy lepsi, a nie że byli chłopcami do bicia. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko wierzyć w tę drużynę. Będzie Wielka. Pierwsze koty za płoty. Jest potencjał. Barca to więcej niż drużyna, to NASZ KLUB i trzeba w NIEGO wierzyć. Od tego jest kibic, który nie poddaje się, bo coś nie wyszło. Zatem nie oglądać się za siebie tylko patrzeć do przodu. Trochę wiary Szanowni Państwo bo Barca na to zasługuje. Dobranoc Wszystkim.

@Pitinho to współczuje jak nie chcesz oglądać bo jeden piłkarz nie pasuje

Co Wy gadacie cymbały, jeden piętnastominutowy zryw wygrał Bayermowi mecz, całą reszte spotkania jesteśmy drużyną lepszą. Mamy po prostu pecha w tym meczu, nic nie chce mam wlecieć

Jak ja nienawidzę Bayernu. Jesteśmy lepsi a oni strzelają. Taki Real tylko urwa niemiecki.

Wygrał zespół bardziej skuteczny, ale czy lepszy!?Brawa dla Gospodarzy.Czy Barca zagrała źle NIE!! Bayern od lat nie leży Barcelonie.. SKUTECZNOŚĆ tego zabrakło. LIGA MISTRZÓW TRWA.. Visca el Barca!! Zawsze na zawsze Barca!

@kinioo A Ty masz sraczke przed dziś?

Graliśmy lepiej, byliśmy lepsi, tyle sytuacji Pedri...Lewy....Wkurzony jestem z powodu wyniku ale i dumny z Barcelony.

@pacior95 w trakcie meczu bys inaczej pisal jakby Sane z Mane zrobili z Balde tatar

Ufam Ci Xavi!!!

W porównaniu z tym co było 2lata temu to jest bardzo dobrze. ;) Jestem dumny z tej drużyny !

- Pedri, uważaj, osaczyli cię!
- Tylko dwóch? Potrzymaj mi piwo...

Nie potrafię zrozumieć jak można dać takiego babola z tym karnym na Dembele . Wypowiadali się byli sędziowie , eksperci , że karny się należał , zamiar Davisa był taki ,żeby wybić piłkę , ale Dembele włożył nogę i trafia go ewidentnie . To samo z Milikiem. Na jaki ch….. są Ci sędziowie na tym Varze , za takie błędy powinni przez 3-4 miesiące nie dostać żadnego meczu ani żadnej pensji , przecież te spotkania mają ogromne znaczenie i ciężar .

1. Lewego chyba stres dopadł.
2. Pedri zmarnowal dwie sytuacje.
3. Sędzia dziś się nie popisał. Z jednej strony dawał grac, ale z drugiej karny o Paaaanie. Ewidentny… ciagle narzekanie na sędziów, ale taka prawda. Maja VAR i to była sytuacja gdzie miał psi obowiązek sprawdzić.
4. Bayern fizycznie dalej nad nami, ale jest już i tak duzy progres. Nie ma co marudzić, ta druzyna dalej jest w fazie budowy.

Myślę, że za kilka miesięcy Barca będzie znacznie groźniejsza, niż dzisiaj. Spora część składu to nowi ludzie, trzeba czasu, żeby to zatrybilo. Mimo porażki jestem dobrej myśli.

Szkoda niewykorzystanych sytuacji bo one odmienily by calkowicie spotkanie ale sędziowie i tak dali popis tym, że nie podyktowali ewidentnego karnego. Ten mecz nie mial prawa zakonczyc sie takim wynikiem i brawa dla zespolu bo to nie ich wina ze turbo zajebista technologia nie zdala poraz kolejny egzaminu.

Nie byliśmy gorsi od topowego zespołu, który nie przegrał u siebie w fazie grupowej LM od 9 lat. Dziś przegrać mógł, sytuację mieliśmy dużo lepsze ale z dzisiejszą skutecznością nawet do pustej bramki byśmy nie trafili. Głowa do góry, lepiej marnować sytuację niż ich nie mieć. Jedziemy dalej, Visca el Barca!

Słusznie przewidziałem, że Alonso powinien zagrać. Na Bayern jest najlepszy z trójki lewych obrońców.
Dziwi mnie odesłanie na trybuny Roberto po dobrych meczach. Może to pokłosie tego drobnego urazu, jakiego się ostatnio nabawił.
Widać, że Eric nie ma takiego zaufania trenera, jak Christensen. Ja obawiam się o Duńczyka. Choć ma o wiele większe doświadczenie w grze o wysoką stawkę, to obecnie lepiej wygląda Garcia.

@Marcin4545 że niby Alonso szybszy od Alby? XD

Mentalnie trudny mecz dla Lewego i ma już po i bedzie juz tylko z górki. Dziś słaby mecz skrzydeł. Dembele i Raphinia. Na takim poziomie decyduja detale i dziś tak to wyszło... Super lekcja dla młodych. Bedzie tylko lepiej.

W zeszłym roku dystans dzielący drużyny był kolosalny, a teraz? Śmiem twierdzić że dystansu nie ma, zadecydowały detale. Bardzo dobry mecz drużyny.

Nie ma wstydu brawo chłopaki wszystko idzie w dobrym kierunku!!

Dla mnie grali jak równy z równym. Nawet myślę że barcelona grała lepiej . Lecz nie chciało nic wejść. Bayern u siebie lepszy . Lecz myślę że u nas to my będziemy lepsi ! Wygląda to o wiele lepiej !

No co, rozkład jazdy chyba wszyscy znamy? ;D

Nie pierwszy i nie ostatni przegrany mecz. Szkoda, bo widać było serducho i przy okazji przegraliśmy po najlepszej pierwszej połowie w tym sezonie. Niewykorzystane sytuacje się zemściły. Nie potrafię wskazać piłkarza który zagrał źle. Bardzo mi się podobał ten mecz w naszym wykonaniu. Gdybyśmy zagrali tak jak Bayern i przegrali 2-0 to bym się martwił. Zabrakło detali i odrobiny szczęścia przy wykończeniu. Jestem dumny z tego zespołu i z trenera.

Ja jestem wqrwiony maxymalnie. Tyle okazji. Pierwsza połowa powinna się skończyć wynikiem 0-2 co najmniej dla nas. Pedri tragedia. Nie no qrwa ja dzisiaj nie zasnę i jutro do roboty nie idę .

Bardzo dobry mecz Barcy. Głupie 10-15min w drugiej połowie i tyle. Oba stracone gole w sposób wręcz dziecinny - przy rożnym dwóch zawodników przeleciało pod piłką, a korytarz przy drugiej bramce dla Sane zrobiony perfekcyjnie.
Po za tym to Lewy powinien mieć gola i asystę w pierwszej połowie, karny na Dembele i dwa gole lub dwie asysty Pedriego(w pierwszej i drugiej połowie).
To krótkie podsumowanie. Jestem zadowolony, bo nie sądziłem, że Barca jest w stanie tak zdominować Bayern. Jest to świetny prognostyk, że z tej drużyny na prawdę będzie coś ciekawego.

U siebie ich pykniemy

Podoba mi się gra Alonso . I ogólnie całej Barcelony! Jest progres

Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszej Barcelony zabrakło szczęścia i skuteczności.
Bayern to doświadczony zespół, my mamy nowa drużynę i dalej szukamy zgarnia na złoto. Idziemy dalej !
A Ci „kibice” co się bezsensu udzielają najlepiej niech opuszcza grupę.
Visca El Barca !

Następnym razem wywalić Hajto ze studia bo ten gość pecha przynosi. Poza tym jest tak irytujący i tempy. Było by fajnie jak by obywatelstwo zmienił i został Niemcem. Mógł bym to wtedy jeszcze bardziej nie lubić.

Nie rozumiem tego Alonso XD Aż mi się oglądać odechciało, ale może to i dobrze, po ewentualnej porażce nie będzie rozczarowania, a z drugiej strony może zamknie nam japy.

Wynik nie oddaje tego co bylo w meczu.To jeszcze nie koniec. Bedzie lepiej w rewanżu

Ferran z meczu na mecz coraz blizej chyba Arsenalu...

Pierwsza połowa bardzo dobra, ale zabrakło skuteczności. Po bramce Bayern ustawił sobie mecz i było już ciężko o coś więcej. Generalnie gra lepsza niż wynik, także nie ma co popadać w skrajności że było tragicznie :).

@MrKozamm do wyjebania to tacy ludzie jak ty, żenujący komentarz

Nie ma co kwestionować Xaviego. Wie najlepiej i on jest odpowiedzialny . Gra ruszyła od kiedy jest trenerem . Ma ogromną wiedzę . Był trenowany przez najlepszych . Na pewno jest inteligentny. Widzi tych chłopaków codziennie , nie my . Jestem za nim . Powodzenia chłopaki ! Lewy gola ! Visca el Barca !

Szkoda tych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Szczerze mówiąc pomimo przegranego meczu mam wrażenie, że byliśmy lepszym zespołem niż Bayern. Fajnie, że jest progres i tempo też było niezłe. Trzeba trzymać kciuki, że następnym razem pójdzie lepiej :)

Cztery bramki powinni strzelić i wygrać ten mecz.
Skuteczność zawiodła po całej linii.

Na tym poziomie trzeba wykazywać się skutecznością inaczej się przegrywa. Real to pokazał w poprzedniej edycji. Masz setę to musisz strzelić bramkę. Dzisiaj to zawiodło a można było spokojnie wygrać ten mecz.

@weber10michal ze gavi ławka ? Obudz się chłopie

@piszczyk866 a mi się o dziwo podobało jak grał

Komentarz znajomego który średnio ogląda piłkę "Ten Ferran to się nadaje do studia Polsatu" :)

Gra lepsza niż wynik, brak szczescia i skuteczności, trudno, w tej drużynie jest bardzo duży potencjał, trzeba się uczyć i zgrywać, Visca El Barca!

Szkoda że Fati nie wszedł w momencie kiedy wchodził ferran. No ale cóż dziś przegraliśmy poprostu skutecznością, pedri, lewy spokojnie 4 bramki mogły wpaść, ale nie ma co się załamywać choć na pewno apetyty były większe

POWIEM TAK W PORÓWNANIU DO RUDEGO TO JEST ZARĄBIŚCIE A JEŚLI KTOŚ MÓWI ŻE BARCA JEST DO DUPY TO GO COŚ SWĘDZI

Z drugiej strony przyda się taki zimny prysznic. To był tak naprawdę dla nas sprawdzian co prawda oblany ale jest potencjał, przy odrobinie szczęścia mogliśmy już zamknąć ten mecz w pierwszej połowie. Nie dużo brakowało ale pozostanie niesmak bo Bawarczycy bardziej działają na nerwy niż Real.

Razimy nieskutecznością, okazje stwarzamy, ale brakuje żeby ktoś to skoczył w końcu. Nawet Robert irytuje

Jak nie idzie to nie odzie. Dobrze ze są sytuacje. Wynik niedobry ale gra wręcz przeciwnie. Drużyna musi dojrzeć.

Obiecująca i bardzo dobra piłkarsko pierwsza połowa ,która powinna zaowocować co najmniej jedna bramką dla Nas, w drugiej połowie już po straconych bramkach niestety zabrakło reakcji a szkoda bo uważam że stać ich było na to. W każdym razie czuję się spokojny i wiem że z dalszą praca Xaviego Barcelona znów będzie Topowym Klubem z trofeami ,idziemy dobra droga.Visca El Barca !!!

Dobra lekcja dla drużyny i zimny prysznic dla tych co już widzieli potrójne korony i nie wiadomo co. Nie ma co płakać.

Żebyśmy tam jacyś gorsi byli to nie powiem. Bayern strzelił to co miał, my nie. Mogliśmy ustawić mecz w pierwszej połowie i nie mówię tu o karnym, który powinien być (ale to inna sprawa). Dwie setki Pedriego...Lewy też mógł lepiej zachować w niektórych sytuacjach...nic, postęp jest, ale tak jak pisałem, potrzeba czasu żeby to się skleiło wszystko.
Szkoda, bo pierwszz połowa była naprawdę dobra, ale taka jest piłka...
Teraz posłuchajmy 'eksperta' Tomka w studio i poczekajmy na Madryckie gazetki jutro...już się drukują.
Pozdro,
K.

Najgorsze jest to, że szkopy wcale nie grają specjalnie dobrego meczu i są dzisiaj do ukąszenia.

@Satim
Bzdury
2 setki Pedriego
1 setka Lewego
Raphinia tez powinien strzelić
Bayern jest zgranym zespołem o
My to nowy zespół ile obi grają razem ? Miesiąc :)
Ja jestem zadowolony z gry

Tym razem to niewykorzystane sytuacje nas wykończą. Lewy dwie setki, Pedro, czemu nie podałeś do Torresa!!??

@Veysel
Ja mam taki wkurw ale nie na barce tylko na ten jebany pech ze nic nie wpadlo i bede winił sedziego bo karny ewidentny i mysle ze po bramce poszlibysmy za ciosem..... gralismy lepiej a przegralismy bo nic nie chcialo wpasc i taaa sytuacja pedriego gdzie mogl podawac do toressa ;(

@Voronko Wiem co czujesz mam to samo. Podwójnie boli bo byliśmy lepsi nie wykorzystaliśmy nawet jednej sytuacji. Ten Bayern zdecydowanie bardziej denerwuje niż Real.

Jestem zły tylko z wyniku.ale prawdę mówiąc to gorzej od Niemców nie wyglodalismy oni są kandydatami do zdobycia ligi mistrzów my dopiero zaczynamy grac. Szkoda tej pierwszej połowy.z gry jestem zadowolony..głowy do góry...VISCE EL BARSA

@Czarny_ck Sergio bardzo dobrze dziś grał. Dużo odbiorow, regulacja tempa. Bardziej mnie martwi Pedri, wydaje mi się ze powinien teraz odpoczac, bo nie ma tego błysku.