Jules Koundé: Xavi wie, że wolę grać jako środkowy obrońca

Mateusz Doniec

12 września 2022, 15:30

El Pais, Sport

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Jules Koundé udzielił krótkiego wywiadu dziennikowi El País. Francuz skomentował m.in. swoją pozycję w układance Xaviego, możliwość transferu do Manchesteru City rok temu czy też zbliżające się starcie z Bayernem Monachium.

Pozycja: Nigdy nie odmówię gry na pozycji bocznego obrońcy. Nie wyglądam źle, ale w latach szkolenia zawsze byłem środkowym obrońcą i myślę, że to pozycja, na której mam dużo więcej koncepcji. To moja ulubiona pozycja i Xavi o tym wie.

Nastawienie: Nienawidzę przegrywać, myślę, że to coś, co pochodzi z czasów, gdy byłem dzieckiem. Dokonaliśmy kilku świetnych transferów i fani byli podekscytowani.

Inne opcje: Rok temu Pep Guardiola zadzwonił do mnie i powiedział mi, że mnie chce i uważa, że będę pasował do sposobu, w jaki on gra. Tego lata rozmawiałem obydwoma klubami (Barça i Chelsea). Rozmawialiśmy dużo o futbolu. Zdałem sobie sprawę, że oba kluby widziały moją grę i doskonale wiedzieli, do czego jestem zdolny. Nie mówili tylko dla samego mówienia: to były bardzo konkretne rozmowy.

Bayern: Wiemy, że Bayern jest bardzo silnym zespołem w każdej formacji. To Mistrz. Jestem jednak przekonany, że będziemy rywalizować na bardzo dobrym poziomie. Mamy wszystko, czego potrzeba, aby wygrać oba mecze. Wierzymy w siebie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z Bayernem musisz zagrać na prawej.Co to za pierdzielenie.Araujo ma grać na prawej?

Kounde kandydat na kozaka w drużynie.

Mam nadzieje, ze Kounde to jeden z tych zawodników którzy nawet na nie swojej pozycji będą chcieli się rozwijać i grać jak najwiecej. W tym sezonie Xavi ma wielu stoperów i zapewne będzie musiał mądrze tymi siłami dysponować xD

Czemu przy każdym artykule o Kounde jest to samo zdjęcie?

Jules jest zajebisty, kocik.

Jeżeli utrzyma formę to z Araujo mogą być jednym z naszych najlepszych duetów obrońców w historii.