• 90' Ousmane Dembélé
  • Barcelona pokonała Cádiz 4:0 i zakończyła fatalną serię meczów bez zwycięstwa przeciwko ekipie z Andaluzji
  • Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale po przerwie do siatki trafili De Jong, Lewandowski, Fati oraz Dembélé
  • Pod koniec spotkania mecz na dłużej przerwała akcja ratunkowa po tym, jak na trybunach zasłabł jeden z kibiców, a później także operator kamery

Zgodnie z przewidywaniami Xavi zdecydował się na rotacje z myślą o wtorkowym meczu przeciwko Bayernowi w Lidze Mistrzów. Liczba zmian mogła już jednak zaskoczyć. Zabrakło Dembélé, Lewandowskiego, Pedriego, Koundé czy Érica Garcíi, natomiast do jedenastki wskoczyli Memphis, Raphinha, Ferran Torres czy Gerard Piqué, a Hector Bellerín zadebiutował.

Barcelona chciała przełamać fatalną passę w meczach z Cádizem, dlatego od razu zaatakowała gospodarzy. W 5. minucie w polu karnym przedrzeć się próbował Memphis, ale bezskutecznie. Bliżej trafienia był Raphinha, jednak trafił słupek, a z poprawką Ferrana Torresa poradził sobie bramkarz. Po dośrodkowaniu Balde Brazylijczyk pomylił się już wyraźnie. Czas uciekał, a poza jedną dobrym strzałem, Barcelona nie zagroziła gospodarzom. Kolejne próby sforsowania defensywy nie przynosiły efektu. W 35. minucie po dośrodkowaniu Bellerína i zgraniu Araujo okazję miał Memphis, ale uderzył niecelnie.

Goście grali dość chaotycznie, a brak zrozumienia między Memphisem, Raphinhą i Ferranem był wyraźnie widoczny. Można było mieć nadzieję na jedenastkę, kiedy popchnięty w polu karnym został Balde, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego, a VAR nie interweniował. W samej końcówce pierwszej połowy próbował jeszcze Ferran Torres, jednak jego techniczne uderzenie było niecelne. Kolejnej akcji ofensywnej nie udało się już zbudować i do przerwy Barcelona tylko remisowała z Cádizem.

Po zmianie strona obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Xaviego atakowali, ale brakowało zrozumienia. Wreszcie w 55. minucie odbita piłka spadła pod nogi Frenkiego de Jonga, a Holender wpakował ją do siatki i Barcelona objęła prowadzenie. Piłkę w pole karne w tej akcji zagrał Gavi. Chwilę później na boisku pojawili się Dembélé, Pedri i Lewandowski, zmieniając Ferrana Torresa, Memphisa Depaya oraz Gaviego. W 63. minucie zza szesnastki uderzył Sergio, ale posłał piłkę ponad poprzeczką. Dwie minuty później do piłki zagubionej przed linią bramkową po dośrodkowaniu Raphinhi dopadł Robert Lewandowski i wpakował ją do siatki – był to szósty gol w sezonie Polaka i drugi Barcelony w tym meczu, dający odrobinę spokoju.

Swojego gola wciąż szukał Raphinha, ale jego strzałom brakowało albo siły, albo precyzji. Nagle na niespełna 10 minut przed końcem spotkania sędzia przerwał grę. Jak się okazało – potrzebna była akcja ratunkowa na trybunach. Golkiper gospodarzy, Ladesma,  dostarczył defibrylator i odbywała się reanimacja jednego z kibiców, a później potrzebna była jeszcze pomoc medyczna operatorowi kamery. Mecz został wznowiony po długiej przerwie i ponownej rozgrzewce. W 86. minucie Dembélé zagrał na wolne pole do Lewandowskiego, a Polak utrzymał się przy piłce pod presją obrońcy i wyłożył na pustą bramkę Ansu Fatiemu, który tylko dopełnił formalności.

W doliczonym czasie gry kontratak wyprowadził Lewandowski, a Dembélé wykończył akcję – jak się wydawało – słabym strzałem. Ladesma interweniował jednak fatalnie i piłka wpadła do siatki. Barcelona była wyraźnie lepsza od najsłabszej w tym sezonie ekipy Cádizu. Kolejny raz znakomicie pokazał się Robert Lewandowski, który potrzebował zaledwie 25 minut, by zdobyć bramkę i zanotować asystę. Zapoczątkował także kontratak, po którym Dembélé trafił do siatki. Teraz czas na Bayern – będzie to pierwsze naprawdę poważne wyzwanie dla ekipy Xaviego w tym sezonie.

Cádiz: Ledesma; Zaldua, Hernández, Mbaye, Espino; Alejo (min. 60, Bongonda), Alex (min. 60, Alarcón), Fede (min. 72, Mabil), Sobrino (min. 72, Alcaraz), Ocampo, Pérez (min. 72, Negredo).

Barcelona: Ter Stegen; Bellerín, Piqué, Araujo, Balde (min. 78, Marcos Alonso); De Jong, Busquets, Gavi (min. 57, Pedri); Ferran (min. 57, Dembélé), Memphis (min. 57, Lewandowski), Raphinha (min. 72, Ansu Fati).

I bardzo dobrze =)

Hiszpania - jeden lekarz ze złamaną nogą ogarnia cały stadion. To brak wyobraźni.

Nareszcie udało nam się pokonać niewygodnego w ostatnim czasie dla nas rywala jakim było Cádiz Choć pierwsza połowa wcale na to nie wskazywała. Jak pokazał wczorajszy wyjściowy skład Xavi wyraźnie przygotowywał graczy na wtorkowy pojedynek z Bayernem w Lidze Mistrzów. Po raz kolejny swój wielki udział w sukcesie naszej drużyny miał Lewy, który po raz kolejny zdobył bramkę oraz asystował przy dwóch innych znacznie podnosząc poziom naszej gry w drugiej połowie. Muszę przyznać, że po jego przyjściu nie przypuszczałem, że będzie dla nas aż tak decydującym graczem a tu proszę!
Pozytywnie mnie wczoraj zaskoczył Balde. Nasz młody obrońca pokazał wielką chęć do gry oraz determinacje do bycia w pierwszym składzie. Oby tak dalej. Całkiem pozytywny występ po powrocie do swojego macierzystego klubu zanotował również Bellerin. Trochę żałowałem, że Marcos Alonso dostał swoją szansę dopiero pod koniec spotkania gdzie niestety nie mógł się za bardzo wykazać. Trochę rozczarował mnie wczoraj nasz wyjściowy atak, któremu brakowało naprawdę sporo do jakości. Ferran wraz Depayem byli bardzo zagubieni a Raphinha nieskuteczny. Na całe szczęście mieliśmy kim ich zastąpić co znacznie poprawiło naszą jakość gry w ataku. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą formę Dembele, który nie potrzebował zbyt dużo czasu aby zdobyć bramkę. Fatiemu po długim rozbracie z piłką również udało się zaliczyć trafienie więc to z pewnością wielki pozytyw. Najważniejsze jednak są kolejne trzy punkty. Teraz pozostaje czekać na batalię z Niemcami i powrót na Allianz Arena Lewego tyle, że po przeciwnej stronie.
VEB!

Zadziwiające że są tu osoby dalej broniące Ferrana...

Najważniejsze 3 pkt gra nie za bardzo mi się podobała ale w tego typu meczach nie styl a wynik są ważniejsze ostatecznie i tak wygraliśmy okazale nie mniej pierwsza połowa nie była dobra. Ważniejsze jednak od tego meczu było ludzkie życie mam nadzieję że z osobami co pomocy medycznej potrzebowali jest wszystko ok . Dramatyczne sceny mecz od razu na dalszy plan schodzi ....

Patrząc na komentarze, dla mnie Ferran to schodzący napastnik który lepiej będzie wyglądać grając z zawodnikiem jak Alba lub analogicznie Alves w swoich życiowych formach tj. ofwnsywnie z obiegnieciem i rozciagnieciem obrony. Wtedy Ferren w grze na małej przestrzeni z napastnikiem wygląda super. A drugie moje przemyślenie to Dembele, jaki postęp taktyczny zrobił to jestem w szoku. On się cofa po piłkę do środka do rozegrania, regulował tempo gry. Jak jeszcze nauczy się utrzymywać koncentrację przez cały mecz to naprawdę może być lepszy (w sensie bardziej wielowymiarowy) niż Mbappe. Czyżby małżeństwo mu tak pasluzylo?

Bardzo jednostronne sędziowanie. Bardzo dużo błahych kontaktów graczy Barcy w próbach odbioru piłki graczom Cadizu było głupio odgwizdywanych, dwa razy głupio nie przerwana gra kiedy Barca się przy piłce mimo faulu utrzymała.
Niby drobiazgi, ale pod górkę. Jak rywal nie ma wielu argumentów piłkarskich i sam może pograć ostro, a Barcy się pierdoły gwiżdże to trudno się gra.
Natomiast tendencja by dawać więcej pograć dobra i graczom tez to pasowało.

Jazda po Torresie ale ja go widzę na ŚN ewentualnie PN

Jest obecnie totalny tłok w tej ekipie. Wolałbym by była wyklarowana stała podstawowa drużyna i zmiennicy. Chyba żaden klub nie ma tak wyrównanej kadry ze zdublowanymi wszystkimi pozycjami. Niby to dobrze, ale to przesada tym bardziej, że to potężny koszt. Nawet City widząc, że będzie za dużo ludzi pozbyła się choćby Sterlinga. W tym momencie Jest 4 ŚO na 2 miejsca. Kounde i Araujo powinni chyba być pierwszym wyborem. Wtedy Christensen i Eric będą trochę sfrustrowani mało grając. Na skrzydłach chyba jako podstawa powinni być traktowani Fati z Dembele (szok dla mnie, ale tak to wygląda). Raphinia jako pierwszy z ławki. Wtedy doła będzie mieć Ferran, bo grać będzie mało. Lewa obrona to już masakra: Alba, Balde i jeszcze Alonso. Skoro taki Balde wygląda super to może dodawanie do listy płac dodatkowo Alonso było zbędne, skoro Alba został... a problem z budżetem rośnie.

Ktoś podliczył ile razy Torres zatrzymał się dzisiaj na pierwszym przeciwniku?

Jak jestem twardym kibicem Torresa i zawsze go na tej stronie bronię to jednak obiektywizmu nie brakuje i nawet na tle tak słabego rywala był pierwszy do zmiany oby chłopak się ogarnął bo trzymam za niego na maksa kciuki

Mnie dzisiaj najbardziej zawiódł Raphinia. Nieporadny w wieku sytuacjach. Oby chłopak się ogarnął i lepiej grał bo będzie z niego drugi Torres.

No niestety Xavi albo przejrzy na oczy albo bedzie nas meczyl Torresem. Normalnie rece opadaja.

Mówiłem 2 knoty nam wcisnął Guardiola ;Torresa i Garcię .Niestety Sergio R. też nie ta liga. Z racji wieku bardziej przydatny jest FdJ niż Bussi.Szkoda ,że nie wszedł Pablo Torre,

Marzy mi się Rafael Leao na lewej stronie. Jak już o jakiegoś Portugalczyka mielibyśmy się postarać i dawać kwotę blisko 100 mln to tylko o niego. Gość jest fenomenalny, świetny drybling, przegląd pola, strzały, taka troszkę lepsza wersja Dembele na lewej flance. Z Nim, Lewym i Dembele mielibyśmy mega mocne tridente.

Nico dzisiaj samobój... ktoś ogląda mecze Valencii i jest w stanie powiedzieć jak ogólnie radzi sobie Nico? Żeby nie było tak, że poszedł na wypożyczenie a za chwile będzie grzać lawę do końca sezonu

Torres to pomylka kompletnie nietrafiiony zakup

Mnie cieszy postawa De Jonga najlepszy na boisku

Torres powinien się udać na jakieś wypożyczenie coś jak obecnie Trincao a jeśli nie wypali to pożegnać się z nim bo totalnie się nie sprawdza w dodatku jest Hiszpanem to powinien się szybciej zaaklimatyzować.

Xavi wciąż nie przegrał na wyjeździe w LL.

Mecz zeszedł na drugi plan. Pierwsza połowa do zapomnienia w drugiej połowie po wejsciu Dembele Lewego Pedriego wróciło wszystko na właściwe tory. Deepay i Torres w styczniu do widzenia , cieszy zwycięstwo. Teraz pora na Bayern , życzę udanego wieczoru

VEB

Jestem taki szczęśliwy że kolejny mecz kończę z ogromnym uśmiechem na gębie bardzo dziękuję moja kochana Barco.

Dembele wygląda jakby niezbyt lubił Lewego... może focha ma, że na Lewego wszystkie pochwały spływają a on jest w jego cieniu jak niegdyś Neymar w cieniu Messiego;) oby to były tylko złe spostrzeżenia bo nie wróży to dobrze na przyszłość

Czyli Lewy gol i dwie asysty ? W klasyfikacji kanadyjskiej odlot

Robert jest dobry, ale Dembele miał i ma prawdziwy talent, szkoda że do końca go nie wykorzystał i wykorzystuje przez różne czynniki - ale nie wszystko idealnie w zyciu wychodzi

Oj Lewy nieładnie. Wrong ball.

Myślę, że dograją to na spokojnie, raz, że sytuacja nieciekawa, dwa- po takiej długiej przerwie mięśnie są bardziej narażone na urazy.

Być może ten Kibic miał szczęście w nieszczęściu. Gdyby został w domu mogło się skończyć inaczej, a tak miał natychmiastową pomoc.

Wiadomo co się stało? Można gdzieś dokończyć oglądać mecz bo na streamach już zaczęli inne mecze ;[

No panowie gramy trzecią połowę ;)

Mecz bedzie kontynuowany, piłkarze wracaja na murawe

Jeszcze operatorowi kamery cos sie stalo, az policja weszla na trybuny, a pierwszego udalo sie przywrocic i juz zostal wyniesiony ze stadionu. Mial atak serca.

Co tam sie dzieje?

A większość tu mówiła że nie tylko na pustą potrafi

Mnie dziwi tylko ze tam jeszcze nie ma karetki i ten pan nie jedzie do szpitala.

nie wiadomo czy nie przerwą meczu. Bo widać, ze nie jest ciekawie.

Ktoś umiera na trybunach a inni cieszą papy bo ich kamera pokazała... ludzie to jebane hieny

Coś polscy komentatorzy więcej mówili na temat tego kibica który zasłabł? O co tam chodzi?

Bardzo okazale prezentują się te stroje. Za każdym, kolejnym razem, kiedy je widzę, podobają mi się coraz bardziej.