AS: Barça wierzy w rejestrację Julesa Koundé przed jutrzejszym meczem

Maciej Łoś

20 sierpnia 2022, 17:00

AS

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona wciąż nie zarejestrowała jeszcze Julesa Koundé, ale w klubie jest nadzieja, że uda się tego dokonać przed jutrzejszym meczem. Mateu Alemany spotkał się dziś z Xavim i zapewnił go, że zrobi wszystko, co możliwe, by Francuz dostał zgodę na grę.

Na nieco ponad dobę przed drugim ligowym meczem Barcelony przeciwko Realowi Sociedad Jules Koundé wciąż nie został zarejestrowany do gry w LaLidze. Jak do tej pory nie ma gwarancji, że uda się tego dokonać na czas, by Francuz mógł pojawić się na murawie Estadio Anoeta. Wszystko zależy od tego, czy Barcelonie uda się na czas sprostać limitowi wynagrodzeń poprzez pozbycie się piłkarzy, np. Memphisa Depaya i Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Jak informuje AS, Mateu Alemany spotkał się z Xavim Hernándezem zaraz po zakończeniu dzisiejszej konferencji prasowej w celu omówienia możliwych scenariuszów, które mogą wejść w życie w najbliższych godzinach. Dyrektor sportowy jest optymistą i wierzy w odejście przynajmniej jednego z napastników. Zapewnił także trenera, że oddanie Memphisa Depaya umożliwi Barcelonie rejestrację Koundé, ponieważ Francuz będzie miał pensję na podobnym poziomie co Holender w swoim drugim sezonie gry na Camp Nou.

Jeśli ta operacja dojdzie do skutku i będzie można zarejestrować Koundé, wtedy Barça będzie dalej negocjowała z Chelsea sprzedaż Aubameyanga za około 25 milionów euro łącznie ze zmiennymi. Nie można także wykluczyć, że do operacji zostanie włączony Marcos Alonso. Po transferach Holendra i Gabończyka Barcelona będzie mogła skupić się na sprowadzeniu także prawego obrońcy, którym mógłby być na przykład Juan Foyth z Villarrealu. Klubowi zostaną także pieniądze na kupno gwiazdora Manchesteru City Bernardo Silvy, ale aby mógł on zostać zarejestrowany, z Barçą musiałby pożegnać się z Frenkiem de Jongiem lub znacznie obniżyć jego pensję.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pan @MrCental już zaciera rączki żeby powiedzieć "A nie mówiłem" jeśli zarządowi by sie nie udało zarejestrować Kounde xD

Barca to klub czy odłam religijny, że ciągle musi w coś wierzyć?

Nie ma szans aby kupić Bernardo. To są czyste głupoty. Najlepsze jest to, że raz piszecie Depay nie wystarczy aby zarejestrować Kounde aby chwilę później znowu pisać, że jednak wystarczy...

Otoczenie jest pozytywnie nastawione!