Media: Nico González blisko wypożyczenia do Valencii

Mateusz Doniec

8 sierpnia 2022, 23:31

MD, Sport, Relevo, SER

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podają hiszpańskie media, Nico González może w najbliższych dniach udać się na wypożyczenie do Valencii. O wychowanka Barça ma zabiegać bardzo trener Nietoperzy Gennaro Gattuso.

Po presezonie, podczas którego Nico González walczył o rolę zmiennika Sergio Busquetsa z Miralemem Pjaniciem, wiele wskazuje na to, że 20-latek przegrał ten pojedynek i ostatecznie opuści klub celem nabycia doświadczenia poprzez regularną grę. Jak poinformował Adria Alberts z Cadena SER, Barça i Valencia negocjują już wypożyczenie pomocnika, który nie ma nic przeciwko takiemu kierunkowi. Z kolei Relevo dodaje, że Barcelona zamierzała zatrzymać wychowanka, lecz fakt, że jego agentem jest Jorge Mendes może wpłynąć na plany. Trener Nietoperzy Gennaro Gattuso ma mocno zabiegać o 20-letniego pomocnika, który odgrywałby ważną rolę na Estadio Mestalla.

Z kolei Fernando Polo z Mundo Deportivo twierdzi, że Nico poprosił wczoraj Xaviego o zgodę na odejście. Taka prośba zdziwiła trenera, który jeszcze kilka tygodni wcześniej przekazał 20-latkowi, że widzi go w roli zmiennika Sergio Busquetsa, lecz Katalończyk zrozumiał powody przedstawione przez Nico i wyraził zgodę na wypożyczenie. Pomocnik miał porozmawiać niedługo potem z Jorge Mendesem, który przyznał, że najszybciej może sfinalizować umowę z Valencią.

Nico miał już zdaniem Mundo Deportivo okazję porozmawiać z Gennaro Gattuso. Włoski szkoleniowiec zapewnił pomocnika, że będzie miał ważną rolę w zespole. Co ciekawe, do Valencii może trafić także Ez Abde również na zasadzie wypożyczenia. MD dodaje jeszcze na koniec, że Barcelona postawiła Nico Gonzálezowi jeden warunek: Klub chce najpierw przedłużyć umowę z 20-latkem do 2025 roku (obecny kontrakt obowiązuje do 2024). Wychowanek obecnie się jeszcze zastanawia, ale jego decyzja o odejściu na wypożyczenie jest już ostateczna.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Klasa w wykonaniu Nico. Pokazuje charakter i swoją wartość, nie to co Moriba, Puig czy Busquets. Gattuso głupi nie jest i wie, że dzięki Nico jego team realnie może powalczyć o Ligę Mistrzów. Jakby został, pewnie rozegrałby jakieś 30% możliwych minut w sezonie oglądając z ławki pokrakę Busquetsa na murawie. Nie dziwie mu się, fajny team z Lewym, fajny klimat, ale jak go nie doceniają, to Valencia z Gennaro wydaje się być idealnym środowiskiem, żeby w ciągu jednego sezonu im pokazać, że się trochę pomylili :) Jeszcze w styczniu będą rozkminiać, jak go ściągnąć z powrotem, bo się nagle okaże, że mega by się przydał. Trzymam kciuki za Nico i nie mogę się doczekać kiedy wskoczy do pierwszej jedenastki Barcy na stałe. Moim zdaniem już teraz powinien mieć pewne miejsce w pierwszym składzie u boku Gaviego i Pedriego. Parę meczów sztywno razem, jakby poczuli się pewniej, byłaby to pomoc kompletna i wierze, że kiedyś ten dzień nadejdzie. Gavi z Nico w defie dają tyle ile Kessie, De Jong i Busquets razem wzięci nie są w stanie dać.

W Barcy by prawie nie grał a w Valencii ma szanse rozwinąć skrzydła. Niech próbuje.
konto usunięte

I fajnie oby poszedł bo ten sezon były by trybuny i gra ogonów

Wszyscy dobrze widzieli że Xavi Busim nie rotuje, co innego w mediach że nie mogą starsi grać pi 2 mecze w tygodniu a co innego w praktyce .

To będzie prawdziwe "sprawdzam" dla Nico. Wiele dobrych meczów w zeszłym sezonie ale pre-sezon to totalny piach.

Zdecydowanie najlepsze wyjscie dla Nico i dla Barcy.
Z drugiej strony jak FdJ i Pjanic odejda a Kessie nie zostałby zarejestrowany, to Nico mogł miec naprawdę duzo minut w tym sezonie.

Już to wcześniej pisałem na La Rambli:
"To może być dla niego najlepsza opcja w tym roku, ale pod warunkiem rozegrania jakiegoś minimum minut, wiem że to trudne bo forma może być różna, ale dobrze od tego uzależnić min. opłacenie jego gaży."