Co już wiemy o rezerwach Barcelony na sezon 2022/23?

Julia Cicha

25 czerwca 2022, 19:00

Mundo Deportivo

1 komentarz

Fot. Getty Images

FC Barcelona B od nowego sezonu wraca do wcześniejszej nazwy Barça Atlétic. Drużyna pozostała w Primera RFEF, bo nie udało jej się awansować nawet do playoffów o awans do Segunda A. W drużynie zaszło już trochę zmian, a Mundo Deportivo podsumowuje jej obecną sytuację.

Dyrekcja sportowa chciała zrestrukturyzować wszystkie linie, w szczególności środek pola, ale na razie większe transfery są wstrzymane z powodu sytuacji finansowej. Rezerwy szukają więc przede wszystkim darmowych piłkarzy, a priorytetem jest pozyskanie pomocnika i napastnika. Wykonano już kilka ruchów w celu zakontraktowania tego drugiego.

Na razie pewne jest przyjście Emre Demira, który gra na pozycji mediapunta i przychodzi z Turcji, oraz bramkarza Nila Ruiza z Damm. Pierwszy z nich to jeszcze efekt działań poprzedniej dyrekcji sportowej i dołączy do drużyny 11 lipca. Z kolei golkiper podpisze umowę na dwa lata z opcją przedłużenia o dwa. Obserwowano również młodego gracza z Segunda, którego nazwisko nie jest wymieniane przez Mundo Deportivo.

Do tej pory potwierdzono odejście z klubu Arnau Comasa, Santiago Ramosa Mingo, Lucasa de Vegi, Peque i Jandro Orellany. Z Barçą B pożegnają się również Ángel Rodado i Jordi Escobar, którym kończą się wypożyczenia. Z juvenilu o szczebel wyżej mogą za to awansować Ander Astralaga, Diego Almeida, Aleix Garrido, Estanis Pedrola i/lub Ilias Akhomach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Że wuefistę Barjuana trzeba zwolnić jak najszybciej.