Jordi Alba: Nasza czwórka kapitanów będzie zawsze pomagać klubowi

Mateusz Doniec

11 czerwca 2022, 14:00

Marca

13 komentarzy

Fot.Getty Images

Lewy obrońca Barcelony Jordi Alba wziął udział w konferencji prasowej reprezentacji Hiszpanii przed jutrzejszym meczem z Czechami. 33-latek skomentował potencjalną obniżkę wynagrodzenia w klubie oraz wypowiedział się na temat Ansu Fatiego i Gaviego.

Terminarz: Każdego roku jest coraz więcej meczów, ale myślę też, że my piłkarze jesteśmy coraz lepiej przygotowani. Terminarz jest, jaki jest. Przez długi czas nie było mnie w kadrze narodowej, więc teraz cieszę się tym jeszcze bardziej. Tworzymy wielką rodzinę, bo jesteśmy razem już od kilku lat. Przychodzą nowi ludzie i dobrze się adaptują. Wyjazd na zgrupowanie drużyny narodowej to przyjemność.

Rywalizacja na lewej obronie: Luis Enrique obdarzył zaufaniem wielu zawodników, odkąd objął reprezentację, nie tylko na mojej pozycji. Miejsce na pozycji lewego obrońcy jest bardzo drogie i jesteśmy tego świadomi. Mnie przez długi czas nie było w reprezentacji, a trener w nikim się nie „zakochał”. Ja lubię rywalizację wewnątrz drużyny. To dobre dla wszystkich na każdej pozycji.

Obniżka pensji: To, o czym mam zamiar mówić, powiem w rozmowie z klubem. Nikt nie musi wiedzieć, o czym rozmawiamy. Nie może być wątpliwości co do zaangażowania kapitanów. Wiemy, jakie są trudności w klubie. Nie jestem w stanie kontrolować tego, o czym się mówi. Nie mam też na to ochoty. Klub ma swoje potrzeby i my jesteśmy gotowi pomóc. Nasza czwórka kapitanów będzie pomagać i ci, którzy będą chcieli, również pomogą. Zawsze byliśmy zaangażowani w sprawy klubu i nadal tak będzie.

Ansu Fati: Jeszcze mu trochę brakuje do pełnej sprawności. Ja też mam za sobą wiele kontuzji i wiem, że na początku jest pewien strach. Tym bardziej w jego przypadku, ponieważ nie grał przez długi czas. To nie jest łatwe, ale myślę, że trenuje bardzo dobrze. Trener powiedział już, że wszystko zależy od tego, jak będzie się czuł. Jeśli dostanie jutro szansę, to świetnie, a jak nie, to zagra w nadchodzącym sezonie. To chłopak, który bardzo dużo pracuje. Jest bardzo pracowity i pokorny. To uczyni go silniejszym.

Gavi: Jak na swój wiek jest wybitny. Musi poprawić się w wielu aspektach tak samo jak wszyscy inni. Ja w wieku 33 lat również. Widziałem niewielu zawodników, którzy robiliby takie rzeczy w takim wieku. Jak na swój wiek jest bardzo pewny siebie i potrafi dogadać się z kolegami z drużyny, co bardzo mu pomaga. Bardzo go lubię, ale to oczywiste, że musi się poprawić, tak jak wszyscy ludzie we wszystkich aspektach życia.

Plany: Wygrać jutrzejszy mecz i wyjechać na wakacje w najlepszy możliwy sposób. Jutro jest mecz, a potem będziemy mieli czas na odpoczynek, na oderwanie się od rzeczywistości. To był trudny rok na poziomie klubowym i jestem przekonany, że w przyszłym sezonie będzie lepiej.

Ta sama czwórka kapitanów: Chyba tak, głosują członkowie zespołu. Jest wielu młodych ludzi i potrzebni są także weterani. Wszyscy musimy być ważni, mieć swoje minuty, konkurować ze sobą na każdej pozycji. Im większa konkurencja, tym lepiej radzisz sobie na boisku. Cieszę się, że mamy Sergiego Roberto na kolejny rok, to bardzo skromny chłopak, który ciężko pracuje. Nie jest krzykliwy, ale jest bardzo potrzebny w zespole. To wspaniała wiadomość dla całego barcelonismo, że wciąż jest z nami.

Konkurencja na arenie międzynarodowej: Obecnie piłkarze są lepiej przygotowani. Całkowicie się zgadzam z Luisem Enrique. Wygrywanie meczów kosztuje o wiele więcej. Musimy poprawić wiele rzeczy, bo myślę, że zawsze musimy stawać się lepsi. Uważam jednak, że jesteśmy na dobrej drodze. Jestem zadowolony z pracy, którą wykonujemy.

Barcelona: Sytuacja, w jakiej się znajdujemy, nie zawsze będzie kolorowa. Wyjdziemy z tego, a jeśli nie uda nam się podpisać z kimś kontraktu, będziemy musieli sięgnąć po młodzież. Chciałbym, abyśmy podpisali wiele umów z wieloma zawodnikami. Byłoby wspaniale, ale sytuacja jest, jaka jest. Musimy być bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek. Musimy rozmawiać za zamkniętymi drzwiami.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jaka według was byłaby idealna czwórka kapitanów złożona z obecnych piłkarzy? Bierzemy pod uwagę dosłownie wszystko, czyli staż, rolę, mental, umiejętności itd

"Nasza czwórka kapitanów będzie pomagać" - Roberto to się chyba zesrał ze śmiechu jak to usłyszał

Najlepsze jest to, że gdyby nadal się upierali, że wszyscy kapitanowie koniecznie muszą być wychowankami, to gdyby odszedł Sergi Roberto, głównym kandydatem na czwartego kapitana byłby... Riki Tiki Puć. :P