AS: Kluczowe spotkanie dla przyszłości Barcelony

Mateusz Doniec

28 maja 2022, 10:30

AS

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Zdaniem dziennika AS od przyszłego tygodnia mają zacząć konkretyzować się sytuacje poszczególnych zawodników. Między poniedziałkiem a wtorkiem zaplanowano spotkanie dyrekcji sportowej w sprawie rozpoczęcia nowego projektu z Xavim u sterów. W spotkaniu wezmą udział prezydent Joan Laporta, wiceprezydent Rafa Yuste, dyrektor sportowy Mateu Alemany, Jordi Cruyff i Xavi Hernández.

Spotkanie uznaje się w klubie za kluczowe dla przyszłości drużyny, ponieważ mają na nim zapaść kluczowe decyzje zarówno w kwestii transferów do klubu, jak i z klubu. Według ASa na początku zostaną omówione odejścia zawodników takich jak Riqui Puig, Oscar Mingueza, Samuel Umtiti, Martín Braithwaite i Clement Lenglet. Trener rozmawiał już w cztery oczy z każdym z wymienionych piłkarzy i przekazał im, że na nich nie liczy.

Równie ważny będzie temat przedłużenia umów z Sergim Roberto oraz Gavim, które wygasają kolejno w 2022 i 2023 roku. W podobnej sytuacji znajdują się też wracający z wypożyczenia Francisco Trincão oraz Miralem Pjanić, lecz klub będzie chciał znaleźć im nowego pracodawcę. Z kolei Alex Collado został już poinformowany, że rozegra presezon z pierwszą drużyną.

Zawodników, którzy mogą odejść, jest jednak więcej. Memphis Depay, Sergiño Dest, Frenkie de Jong i Dani Alves nie mają pewności co do swojej przyszłości na Camp Nou. O losie niektórych z nich może zadecydować nie tyle aspekt sportowy, co finansowy.

Na osobny akapit zasługuje kwestia przyszłości Ousmane’a Dembélé. Jak dowiedział się Javi Miguel z ASa, Xavi po rozmowie z Francuzem uznaje go już za straconego. Skrzydłowy najprawdopodobniej nie będzie kontynuował kariery w Barcelonie, choć nadal nie ma pewności, kto ostatecznie skusi się na 25-latka.

Dopiero po rozwiązaniu kwestii „wietrzenia szatni” ma zostać poruszony temat transferów do klubu. Obecnie wszystkie operacje są wstrzymane w oczekiwaniu na zgodę Laporty na aktywację jednej z „dźwigni finansowych”. – Jeśli LaLiga zaczynałaby się dzisiaj, nie moglibyśmy zarejestrować ani Christensena ani Kessiego – przyznają osoby z klubu. Mateu Alemany liczy na słowność prezydenta Barçy, który w najbliższych dniach ma zatwierdzić pierwsze porozumienie gwarantujące przychód. Pozwoli to np. na domknięcie transferu Roberta Lewandowskiego, który dla projektu Xaviego ma być kluczowy. Przewiduje się, że spotkanie będzie bardzo długie, ponieważ jego uczestnicy będą musieli omówić sytuację nawet 20 piłkarzy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

tak, tak, tak to jest potrzebne w Barcelonie !

Jeśli miał bym możliwość doradzić im odnośnie funkcjonowania klubu w przyszłości to powiedział bym jedną rzecz.
Mianowicie powinien zostać wprowadzony system płynnego przejścia między rezerwą a pierwszą drużyną.

Nie może być tak jak było kiedy mieliśmy nazwijmy to"złotą drużynę" i z rezerwy przez x lat praktycznie nikt nie wchodził nawet na rezerwę.

Nie wierzę w to że w rezerwie nie ma jednego gościa na rok który prezentuje sobą poziom taki żeby wchodził na końcówki i łapał doświadczenie. Bo jeśli tam jest taka bieda to coś jest nie tak.

Ostatnio wszedł Gavi, Nico czy Fati nawet Mingueza i Puig ale to nie powinno tak wyglądać że przykładowo 10 lat nikt a potem nagle połowa drużyny. Bo kto przed nimi faktycznie dostał szansę?

W przyszłości jak (mam nadzieję) sytuacji finansowa się poprawi. Zamiast robić transfery uzupełniające ławkę rezerwowych powinni wprowadzać młodych.

Dobrym przykładem jest Martin Braithwaite gość kupiony bodaj za 10 milionów nie wiadomo po co. I teraz nie ma jak się go pozbyć bo ma dobry długi kontakt i może siedzieć (wcale mu się nie dziwię). Czy naprawdę nie było w rezerwie napastnika który by mógł dostać szansę?

Kiedyś też byli goście jak Song czy Hleb (mam nadzieję że nie przekręciłem nazwiska) nie mam do nich nic że tak powiem personalnie ale piłkarsko było wiadomo że to rezerwa i to dobrze opłacana bo cytując Alexa "w Barcelonie stawałem się milionerem".

Nasza szkółka była dawniej uważana za jedną z najlepszych (obok Ajaxu) co się z tym stało? Bo moim zdaniem to że zobaczyli młodzi iż nie mają szans wejść nawet na rezerwę i co lepsi szli gdzieś indziej.


"Równie ważny będzie temat przedłużenia umów z Sergim Roberto oraz Gavim, których kontrakty wygasają w 2023 roku"
Mały błąd, umowa Sergiego kończy się za miesiąc, a nie za rok.

Równie ważny będzie temat przedłużenia umów z Sergim Roberto

To jest "ważny" temat? :D

Oby to nie było to absurdalne CVC które zadłuży klub na 50 lat. Lepiej już pozbyć się jakiegoś wartościowego zawodnika jak De Jong.

Nie możemy przedłużyć umowy z S. Roberto a dyskutujemy o transferze Lewego. Obłęd w sytuacji gdy nie ma nawet cienia doniesień o transferze/rozmowach z niepowtarzalnym zawodnikami.