Ronald Koeman: Wystarczyły mi dwa treningi, by zobaczyć talent Pedriego

Julia Cicha

27 maja 2022, 10:00

AS, Marca

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman wziął wraz z innymi trenerami udział w kongresie piłkarskim organizowanym przez AK Coaches’ World i hiszpańską federację. Wypowiedział się tam m.in. na temat Pedriego.

Etap w Barcelonie: Myślę, że wykonałem dobrą pracę w bardzo trudnej sytuacji klubu. Wciąż widać, że sytuacja jest bardzo skomplikowana. Oby Barça wróciła taka jak dawniej… Zrobiłem dla klubu wszystko i zaakceptowałem rzeczy, by poprawić sytuację finansową. Pozwoliłem m.in. na odejście Griezmanna do Atlético. Nigdy nie myślałem o sobie, zawsze robiłem wszystko dla Barcelony.

Odejście: Zawsze boli, gdy nie możesz zakończyć tak, jak chciałeś, czyli wypełnić kontrakt lub go przedłużyć. Ludzie, którzy znają się na piłce i znają sytuację finansową klubu, wiedzą, że wykonałem dobrą pracę. Nie znakomitą, ale nie złą.

Pedri: Już po dwóch treningach widziałem, że będzie świetnym piłkarzem. To mi wystarczyło. W trakcie presezonu powiedziałem, że trzeba było zostawić go w drużynie. Barça miała oferty, by odszedł na rok na wypożyczenie. Powiedziałem jednak, że Pedri nigdzie się nie ruszy, bo moim zdaniem niedługo będzie graczem wyjściowej jedenastki. I tak było.

Młodzi: Nie wiem, czy jesteśmy odważni, ale w Holandii mamy zwyczaj wystawiania młodych, by mogli się uczyć. To nie jest silna liga, także fizycznie, ale jest tam wielu młodych graczy, kluby dają im czas i zaufanie. 20-latek może się poprawić, a 32-latek już raczej nie. Pedri, Gavi i Nico dostali szansę, bo mają talent i umiejętności. Z łatwością się poprawią, zbierając doświadczenie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Spoko, Ronnie. Poważnemu trenerowi by to zajęło 15 minut xD

I jeden wywiad aby zbesztać swoich zawodników. Super trener...

Myślę, że powinniśmy mu być mimo wszystko wdzięczni za jego pracę. Nie byłoby tego drugiego miejsca gdyby nie jego wysiłek, oczywiście Xavi to wszystko doprowadził do porządku ale wykonana wcześniej praca również się do tego przyczyniła.

eeee, bez przesady; Rudy musiał najpierw wbić tutaj po podpowiedź- ekspert, ekspertem pogania.
Mógł poczytać więcej: o taktyce, kim i kiedy grać, kogo sprzedać/kupić - to by go nie wy*ebali!
Pozdro,
K.

Co by nie mówić miał przynajmniej odwagę postawić na młodych , Xavi póki co nikogo nie wypromował nawet szans nie daje za wiele .

Koman z pewnością postawiłby na Balde zamiast Alonso czy Diounkou zamiast Roberto lub Azpiego. Nie miałbym też wątpliwości, że Torre, Blanco czy Ilias więcej by pograli.

Prawda jest taka, że z taką kadra w ataku nie mógł wiele zdziałać - bez Fatiego, Kuna, Auby, Ferrana i Adamy, a nawet Brajtka, jedynie z Memphisem i LdJ. Z drugiej strony nie zapominam tej słabizny czy braku przygotowania wytrzymałościowego. W pierwszym sezonie miał Messiego, w drugim za jego czasów graliśmy jak Granada.

Niemniej był jednak ważny dla nas. Dał szanse wielu młodym i jest na kim budować przyszłość zespołu.

I dlatego zajechałem go potem do granic możliwości.

Później, niestety, wataha dorżnęła chłopaka i tak wyciskanie Pedriego kończy się zmarnowanym kolejnym sezonem

O jego talencie dowiedziałeś się z gazet rudy ....