Sergio Busquets: Lubię pozostawać niezauważony

Julia Cicha

18 maja 2022, 18:30

Marca, Sport

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Na Barça TV opublikowano dzisiaj dokument o Sergio Busquetsie, w którym wiele osób związanych z Barçą chwali pomocnika. Kapitan również odnosi się do ciepłych słów ze strony przyjaciół i kolegów.

- Zapamiętam to, że lubię kontrolować. Często to słyszę w szatni, trzeba starać się, by wszyscy szli dobrą drogą. Rządzi jednak trener. Wszyscy chcemy dobrej atmosfery, by drużyna odpowiednio działała. Ludzie chcą pięknych akcji i spektaklu. Moja pozycja jest trudna, to brudna robota, ale bardzo ważna. Kibice nie doceniają ruchu bez piłki, ale trenerzy i koledzy tak. Lubię pozostawać niezauważony. Zawsze czułem się bardzo szanowany – powiedział Busquets.

Pochwał nie szczędził Xavi, który podkreślił m.in. równowagę, optymizm i zwycięski charakter pomocnika: - Busquets jest wyjątkowy. To mój bliski przyjaciel i wspaniały kapitan. Świetnie jest mieć w kadrze piłkarza, który tak dobrze rozumie grę, zawsze jest dobrze ustawiony w obronie i ma DNA Barçy. To najlepszy piwot ostatnich 20 lat i będzie jednym z najlepszych w historii. Wszyscy mówili, że trudno będzie mi trenować byłego kolegę z drużyny i przyjaciela, ale on wszystko bardzo mi ułatwia. Zawsze patrzy na trenera i kolegów. Jest idealnym graczem na swojej pozycji.

- Kiedy przez tyle lat grasz w pierwszym składzie Barçy, to znaczy, że masz w sobie coś wyjątkowego. Sergio gra bardzo dobrze, ale jego wielką zaletą jest sprawianie, że inni grają bardzo dobrze – dodał Pep Guardiola. Del Bosque określa Hiszpana jako kompletnego zawodnika, a Luis Enrique zastanawia się nad znalezieniem cechy, której nie mógłby u niego wyróżnić. Według Iniesty Sergio zawsze ma jakieś rozwiązanie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja dopóki nie zacząłem czytać forum na fcbarca.com to myślałem podobnie podobnie jak trenerzy w reprezentacji (133 mecze) i Barcelonie (450 meczów), że to jest zajebisty grajek, jeden z najlepszych na świecie na swojej pozycji, który daje nam bardzo dużo na boisku.
Ale dzięki wpisom kolegów z fcbarca.com wiem, że to leszcz i cieniak, przez niego tracimy gole i nie strzelamy i już dawno powinien odejść a najlepiej dla ludzkości byłoby gdyby się nie urodził.

Jak go nie widać to znaczy że nic nie spierd... Il a często mu się to zdarza.

No ja go nie widzę

można na niego marudzić narzekać, ale jak dla mnie to gość który miał najrówniejszą formę w tym sezonie, w naszym klubie.

Żal ściska pewną część ciała kiedy widzę tego gościa z opaską. Kiedy wchodził do zespołu, każdy miał wątpliwości bo prezentował się jak pokraka. Później miał swój Prime i coś niecoś pokazał, ale trzeba wiedzieć kiedy z tej sceny zejść. Od minimum dwóch sezonów stuka występy dla swoich indywidualnych rekordów, ilość występów to jest jakieś nieporozumienie. Powinien odejść w cień najlepiej, żeby już go nigdzie nie było widać ani słychać. Przez niego wiele osób negatywnie postrzega nasz klub.

No i jeżeli chodzi o mecze,to tutaj jest problem.

Lubi pozostać niezauważony? Wiem, zróbmy z niego kapitana!

Panie Busquets , pan jesteś często niezauważony , szczególnie przy akcjach ofensywnych przeciwnika.

to dlatego jest taki szczupły ?