Marca: Barcelona chce przedłużyć umowę z Nico do 2028 roku

Julia Cicha

29 kwietnia 2022, 19:30

Marca, AS, Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Nico González ma umowę z Barceloną do 2024 roku, ale media podają dziś, że klub rozpoczął już działania w celu przedłużenia jej o dalsze cztery lata, do 2028 roku.

Priorytetem Barçy mają być rozmowy z Gavim i Dembélé, ale zaraz po nich na liście znajduje się właśnie Nico. Hiszpanem interesuje się wiele klubów, ponieważ rozgrywa bardzo dobry sezon, choć w ostatnim czasie stracił nieco na znaczeniu w zespole. W sumie rozegrał 37 meczów, więc i tak jest to bardzo dobry wynik jak na 20-latka. Strzelił dla drużyny dwa gole i zanotował dwie asysty.

Przedstawicielem Nico jest Jorge Mendes, więc nie jest wykluczone, że również o nim rozmawiano podczas wczorajszego spotkania z agentem w jednej z barcelońskich restauracji. Możliwe jest wspomniane przedłużenie umowy a także rozważenie wypożyczenia w przyszłym sezonie. Teraz pomocnik doznał pechowej kontuzji palca u stopy, która według ASa wykluczy go z gry na trzy tygodnie, a więc niemal do końca sezonu. Oznacza to, że w optymistycznym wariancie zobaczymy go na boisku dopiero w ostatniej ligowej kolejce.

Sport dodaje, że w trakcie sezonu wydawało się, że Nico trudno było dostosować się do intensywności i dużej liczby spotkań na wysokim poziomie. Z tą opinią nie zgodził się jednak Xavi na konferencji prasowej: - nie sądzę, by chodziło o temat fizyczny. Dobrze go oceniamy. Jestem zadowolony z jego rozwoju i z treningów. Strzelał decydujące gole. Rywalizuje z bardzo dobrymi piłkarzami na jego pozycji. To młody gracz, pojawia się stres. Ta pozycja wymaga dużo biegania i wiąże się ze zmęczeniem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nico powinien dostawać więcej szans, jak nabierze pewności siebie to wygryzie De Jonga

Bez przeginki, bo jak się okaże drugim Puigiem to kaplica

A kim on ma tutaj być?
Nie zauważyłem, żeby był sprawdzany często na pozycji Busiego, na którą ma papiery.
Dodatkowo ma podobno problemy kondycyjne, dość tajemnicza sprawa z tym zawodnikiem.

Potrzeba mu minut i ogrania a przy Busquetsie może się uczyć fachu. Kolejna sprawa ze Xavi powinien być najlepszym nauczycielem dla pomocników. Zobaczymy co czas pokaże

Bardzo dobrze, to że Nico teraz nie świeci forma nie oznacza że powinniśmy z niego rezygnować. Nadal powinien być rozważany jako przyszły podstawowy piłkarz Barcelony bo potencjał ma, plus piłkarzy takich jak on na rynku nie jest za duzo. Przypominam że jego kontrakt obowiązuje do 2024 roku więc dobrze mieć zabezpieczenie chęci jego sprzedaży.

do 2028, grubo, na dzień dzisiejszy średni+