Levante - Barcelona: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

• Gonzalo Melero 83' (k.)
  • 59' Pierre-Emerick Aubameyang
  • 63' Pedri González
  • 90' Luuk de Jong

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty wyjazdowego meczu z Levante okiem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: zmiany Xaviego przywróciły Barcelonę do życia

Mecz nie układał się dobrze dla Barcelony. Błędy we własnym polu karnym skutkowały trzema kolejnymi jedenastkami, po których trzeba było szukać goli na wagę jednego, a później trzech punktów. Było to możliwe tylko dzięki zmianom, których w drugiej połowie dokonał Xavi. Kiedy na boisku pojawili się Pedri i Gavi, gra Barcelony zaczęła wyglądać tak, jak powinna od pierwszej minuty. Pedri przyczynił się już do zdobycia pierwszej z bramek dla gości, odgrywając w tempo do Dembélé, który później asystował Aubameyangowi. Prawdziwą cegiełkę do dzisiejszego zwycięstwa dołożył jednak dopiero później, zdobywając ładną bramkę po asyście Gaviego. Mimo to po upływie regulaminowych 90 minut na tablicy wyników widniał remis 2:2 i dopiero w doliczonym czasie gry kolejny zmiennik, Luuk de Jong, zapewnił Barcelonie komplet punktów. Poza Erikiem Garcíą oraz Dembélé to właśnie zmiennicy byli dzisiaj decydujący.

Najgorsze: pierwsza połowa i te karne po przerwie…

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu bardzo przypominała tą rozegraną w miniony czwartek we Frankfurcie. Co prawda gra była trochę płynniejsza, ale składnych akcji praktycznie nie oglądaliśmy, a rywale stwarzali sobie okazje. Był to kolejny dowód, że zmiennicy nie są w stanie utrzymać wysokiego poziomu gry. Dotyczy to szczególnie pomocników. Nico zawiódł dziś całkowicie, a i Frenkie nie był w stanie wejść w buty Pedriego. Wydaje się, że w tercecie pomocników zawsze powinien być albo Pedri, albo Gavi. Ponadto trudno zrozumieć, jak można było w 45 minut sprokurować aż trzy jedenastki. Najpierw z przesadnym optymizmem w polu karnym interweniował Dani Alves, później źle odczytał sytuację Éric García, wchodząc z szeroko rozłożonymi rękami, a na dokładkę jeszcze Lenglet pomógł gospodarzom, spóźniając się z interwencją. Takie sytuacje mogą mieć oczywiście miejsce, ale trzy razy w sezonie, a nie w ciągu jednej połowy spotkania.

Od kilku tygodni 'pieję ",ż Alves to nasza pięta Achillesowa,a Torres to niewypał. Auba do strzelenia gola potrzebuje 2-3 prób,LdJ ;1-2 a Torres 4-5 .Za to jest najdroższy z nabytków i gra najwięcej .Dodatkowym zmartwieniem jest fakt,że mimo swietnych asyst Dembele przestał "próbować " strzelać . Xavi sie chyba podkochuje w Torresie i Alvesie. Dzisiaj robił wszystko żebyśmy przegrali mecz;żle podawał ,nie wracał i zafundował karnego. Nie lubię Sergio R. , ale Alves obecnie to 2-ga liga ,która chce być pierwszą.

@ArturS Torres jest świetny a za Daniego nie miał kto grać

@ArturS po pierwsze Torres prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej mając 12 udziałów przy bramkach przychodząc w połowie sezonu po długiej kontuzji grając w zaledwie 14 meczach
Do tego do tych 4-5 sytuacji bramkowych dochodzi
A piłka nożna to nie tylko skuteczność Strzelecka dlatego mówienie "niewypał" na gościa który jest jednym z najlepszych transferów ostnanich lat ma dopiero 21 lat a jedyne co mu nie wychodzi to zamienianie większej liczby sytuacji na bramki jest sporym nadużyciem
Po drugie Dani Alves jest w tym zespole kimś więcej niż randomowym prawnym obrońcą
Jest legendą która gra za darmo zamiast siedzieć na gdzieś na Karaibach
Mentorem dla młodych, duchem szatni
Ale nawet pod względem sportowym tragedii nie ma
Prawda dest przed kontuzją był lepszy
Ale Sergi Roberto był na tym samym poziomie co Alves w obronie
A w ataku dawał mniej (inaczej się sprawy miały gdy grał na sp ale też wybitnie nie było)
Okej Alves zagrał słaby mecz
Najgorszy po powrocie do Barcy
Ale Dalej mówimy o gościu co ma 3 asysty i gola grając na prawej obronie w wieku 39 lat
Serio gościu wycziluj i docen

@trolownik Nawet Mingueza jest przedatniejszy

@KokoVIB Alves gra generalnie słabe mecze z przodu, a ztyłu to już w ogóle nie gra,tylko głupio fauluje.Równie dobrze mógły do gry wrócić Xavi i byłby kimś więcej (ale tylko w szatni),ale to za mało na ten klub.Na boisku muszą robić za niego tym bardziej ,że Bussi i Alba też nie nadążają.Torres chrzani strzały napotęgę ,zawsze strzela w lewy róg bramkarza,chyba że nie ma czasu na pomyślunek.j

@ArturS nie wielka masz wiedzę piłkarską patrząc na to co wypisujesz, dodatkowo chyba fifa za mocno weszła.