Oficjalnie: Spotify nowym sponsorem głównym FC Barcelony!

Dariusz Maruszczak

15 marca 2022, 21:22

FCBarcelona.es

87 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona wreszcie potwierdziła zawarcie umowy sponsorskiej ze Spotify. Kontrakt będzie obowiązywał od sezonu 2022/2023.

Szwedzka firma zostanie głównym sponsorem klubu, a jej nazwa pojawi się na przedzie koszulek pierwszego zespołu męskiego i żeńskiego przez najbliższe cztery sezony. Spotify będzie też mogło reklamować się na trykotach treningowych, a porozumienie w tym zakresie obejmuje trzyletnią współpracę. Nowy główny sponsor Barcelony zyskał też prawa do nazwy stadionu, który od rozgrywek 2022/2023 będzie nazywał się Spotify Camp Nou.

Umowa została już podpisana przez zarząd FC Barcelony, ale musi zostać zatwierdzona na zgromadzeniu socios compromisarios, które odbędzie się 3 kwietnia. Głosowanie będzie przeprowadzone zdalnie, a wkrótce klub poda jego szczegóły.

Spotify zostało założone w 2006 roku przez Daniela Eka jako platforma do odtwarzania muzyki. Zrewolucjonizowała ona całą branżę, a obecnie liczy 406 milionów użytkowników i 180 milionów abonentów.

Joan Laporta nie ukrywał zadowolenia z porozumienia. – Czujemy się bardzo dumni, że możemy ogłosić pionierski sojusz z takim podmiotem stanowiącym punkt odniesienia na całym świecie jak Spotify. Ten związek pozwoli nam na dalsze przybliżanie klubu do jego kibiców i sprawienie, żeby poczuli się jeszcze bardziej częścią rodziny Barcelony poprzez unikalne doświadczenia, które pozwolą nam łączyć rozrywkę i futbol, umożliwiając nam jednocześnie dotarcie do większej liczby osób z całego świata. To także związek, w którym kontynuujemy postęp w tej nowej, rozpoczętej przez nas erze, która znów pokazuje innowacyjny charakter i ciągłe doskonalenie cechujące Barcelonę, co uczyniło klub unikatowym w skali światowej.

Na temat umowy wypowiedział się też dyrektor Spotify Alex Norstrom. – Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani partnerstwem z FC Barceloną, aby połączyć świat muzyki i futbolu. Od lipca nasza współpraca zapewni artystom, twórcom, graczom i kibicom globalną scenę na nowo nazwanym Spotify Camp Nou. Zawsze wykorzystywaliśmy nasze inwestycje marketingowe do wzmacniania twórców treści i artystów, a ta współpraca wniesie tę koncepcję na nowy poziom. Cieszymy się ze stworzenia nowych możliwości do nawiązania kontaktu z fanami Barcelony z całego świata. Misją Spotify jest odblokowanie ludzkiej kreatywności, pomaganie artystom w zarabianiu na życie dzięki swojej sztuce i nawiązaniu kontaktów z ich fanami. Wierzymy, że to partnerstwo stworzy wiele okazji do wypełnienia tej misji w wyjątkowy, pomysłowy i zaskakujący sposób.

FC Barcelona nie ujawniła, ile zarobi na porozumieniu ze Spotify, ale media szacują, że może otrzymywać 62,5 miliona euro rocznie (57,5 miliona za koszulki i 5 milionów za prawa do nazwy stadionu). Przypomnijmy, że za ten sezon Barca dostawała od sponsorów 32 miliony za reklamę na strojach. Portal 2Playbook już miesiąc temu wyliczył, jak nowa umowa ze Spotify ma się do poprzednich porozumień z Rakutenem i Beko. Pod tym linkiem można przeczytać artykuł poruszający ten temat. Cadena SER podaje zresztą nieco wyższą kwotę - 280 milionów w ciągu czterech lat, czyli 70 milionów za rok współpracy. Z kolei COPE informuje, że po zakończeniu przebudowy Camp Nou zyski Barcelony z umowy przekroczą 70 milionów euro.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy ta umowa jest aż tak rewelacyjna? Takie United (5 lat bez jakiegokolwiek trofeum) za niewiele mniej podpisało kontrakt z TeamViewer. I to bez sprzedawania nazwy stadionu. Jakby nie patrzeć, to Bacelona chyba większa marka.
Tak więc nastał koniec kolejnej telenoweli związanej z nowym sponsorem Barcelony. Musze przyznać, że nie spodziewałem się, że firma Spotify jest aż tak świetnie prosperującą finansowo firmą a tu proszę. Sama umowa jakoś mnie nie razi. Najbardziej jednak w tym wszystkim cieszy mnie fakt, że Camp Nou nie zniknie całkowicie z nazwy stadionu a jedynie uzyska dodatkowy człon.

Bardzo dobrze, że umowa została w końcu podpisana. Szkoda, że nie ujawniono jej szczegółów

Ale niektórzy mają tutaj ból dupy o zmianę nazwy xD Nikt was nie zmusza żeby mówić od teraz "Spotify Camp Nou", a każdy pieniądz się liczy, a już zwłaszcza za tak nieistotną rzecz jak oficjalna nazwa stadionu

5 mln za nazwę stadionu? Dla mnie osobiście, to jakiś żart...

Uff ważne, że Camp Nou zostało w nazwie.

Szkoda nazwy stadionu ale trudno, takie czasy, trzeba patrzeć realnie a pieniądze potrzebne jak nigdy. Poza tym sam sponsor ciekawy no i taki z którego usług korzystam kilka godzin codziennie więc jak dla mnie spoko.

Żal jak czytam te wszystkie komentarze, mam wrażenie, że połowa z użytkowników nie pamięta, że np. taki Messi odszedł, bo regulamin nie zezwalał na pensje o takiej wysokości, nie ściągniemy gwiazd, bo nie ma kasy, klub był w takim kryzysie, że gdyby nie Laporte to teraz byśmy walczyli o utrzymanie a nie o LM. Jeżeli będą grać fajną piłkę, wygrywać trofea to dla mnie może być i Spotify Camp Nou. Człowieki, to że gra zaczyna wyglądać fajnie, to nie znaczy, że tam pieniądze z nieba spadają.

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale pieniądze z tej umowy nie bd mogły być przeznaczone na transfery i pensje ? Czy może się mylę.

5 mln za nazwę stadionu? To szkoda nazwę psuć za takie śmieci.

Spotify Premium Camp Nou
Spotify Free Camp Nou

" 5 milionów za prawa do nazwy stadionu" zenada.

Nie mam zastrzeżeń.

Przecież bez Messiego mieliśmy wrócić do segunda B i bez sponsorów. :)

przynajmniej nie jakieś araby i inne szejki

A ja poproszę kogoś kto faktycznie się zna. Co takie Spotify ma z tego, że płaci takie miliony? Oczywiście rozumiem reklamę i rozszerzanie marki, ale... Po co? Jak w tym wszystkim wyjdą na plus?

Czy wy zdajecie sobie sprawę z tego że to są tylko przewidywania dzienikarzy?? Przecież nie ma oficjalnej wiadomości ile Barcelona ma dostać. Ja myślę że tam grube miliony Barcelona. Jeszcze będziecie mówić że laporta z zarzadem zrobili interes życia.

Spotify Camp Nou xDDD

Laporta wytarłeś sobie wcześniej mordę koszulkami potem Messim teraz wycierasz sobie nazwą stadionu... Mes que un Club już od dziś nie aktualne

Czy jakiś zespół dostaje więcej za reklamę na koszulkach ?

Ale panowie weżcie pod uwagę że stadion będzie w remoncie , a za plac budowy to nie zapłacą nie wiadomo ile.

"Spotify Camp Nou" co za wstyd.

Czyli następny mecz oglądamy w spotify.

Stadion sprzedajemy za 5mln
Honor sprzedajemy za 11mln (1xbet)
Za 270 mln sprzedamy 10% przychodów z praw transmisyjnych przez 50 lat (CVC)

Pora usunąć ze Spotify stadium napis „mes que un club”
Komentarz usunięty przez użytkownika

Serio tylko 5 mln za nazwę stadionu, śmiesznie to brzmi podług 57mln za koszulke. Ta nazwa stadionu jest niepotrzebna.

Pięknie;)

Bartomeu doprowadził do tego ,że Barca musiała sprzedać nawet nazwę stadionu.Oby zgnił w więzieniu za to co zrobił z tym klubem.Plus za to ,że zamiast petrodollarów jest normalna firma a nie kolejne emirates.

Już mnie ten YT Music w****ia.

Tak serio to wg mnie między spotify a yt music jest przepaść, oczywiście na korzyść spotify.

Pytanie ile zarobimy.

Gerard Romero TOP! Podał że oficjalka dzisiaj w okolicach 21, no i jest! Laporta i Alemany odbudują ten klub, jestem tego pewien!
konto usunięte

Nareszcie! Laporta Top!

Wszystko ładnie, pieknie, ale gdzie konkrety?

Super wiadomość. Elegancka firma i na bank dobre pieniądze barca zgarnie.

Gerard Romero co odpalil po powrocie Laporty. Chyba najwiarygodniejsze zrodlo, które jest blisko Barcelony. Prawie wszystko co pisze się sprawdza.

Akurat korzystam ze Spotify od dłuższego czasu

Brawo. Odbudujmy to co ta menda Bartomeu zniszczyła.

w to mi graj

Teraz zostało dodać hymn Barcelony do playlisty;) i parę groszy od nas jeszcze wpadnie;)

Bardzo fajnie ;)

No i git. Laporta i reszta? Top ;)

Nawet fajnie ta nazwa stadionu brzmi :D

Chciałbym tylko jeszcze nadmienić, że Tidal, Apple Music i Youtube Music są dla leszczy.

No i pięknie. Niesamowicie się cieszę. Brawa dla zarządu!