Riqui Puig wrócił, strzelając gola

Julia Cicha

14 marca 2022, 19:00

35 komentarzy

Fot. Getty Images

Riqui Puig strzelił wczoraj swojego pierwszego gola na Camp Nou i po raz pierwszy od dłuższego czasu dostał nieco więcej minut od Xaviego. Pomocnik zmienił Pedriego, by ten mógł odpocząć przed dwoma kluczowymi spotkaniami, i pokazał się z bardzo dobrej stronie w meczu, w którym praktycznie wszyscy piłkarze Barcelony spisali się na medal.

Wychowanek w 75’ przytomnie podbiegł do odbitej przez Sergio Herrerę piłki, wyprzedzając rywali. Pomyślał, odpowiednio się ustawił i bez pośpiechu posłał futbolówkę przy dłuższym słupku, udowadniając, że ma duże umiejętności techniczne. – Moja sytuacja jest trudna, jest mi ciężko, bo nie dostaję tylko minut, ile bym chciał, ale muszę dalej pracować. Jestem szczęśliwy. Dziękuję kibicom i kolegom. To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu – powiedział po starciu Puig.

Nie należy się raczej spodziewać, że od teraz Riqui będzie grywał częściej. Wczorajszy mecz posłużył trenerowi za idealną okazję, by nagrodzić rzadziej występujących piłkarzy. Z tego powodu na murawie pojawili się także Lenglet, Braithwaite czy Mingueza. Do tej pory Francuz nie grał od czasu spotkania z Alavés, a Duńczyk dostał tylko 12 minut pod wodzą Xaviego. Raz nie znalazł się nawet na liście powołanych.

Przyszłość Puiga pozostaje niejasna. Interesowało się nim wiele klubów, a zdaniem Barçy najlepszym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie i zyskanie minut, by mógł dalej się rozwijać. Obecnie jest bowiem ostatnim pomocnikiem w hierarchii. Nie można zapominać, że wychowanek ma już 23 lata i choć wielu wciąż uważa go za ogromny talent, nadszedł już czas na podjęcie konkretnej decyzji. Pytają o niego kluby z Anglii (Wolves), Włoch czy Niemiec.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobry występ? Strzelił bramkę i na tym jego dobry występ się skończył. Każdy z aktualnych pomocników Barcelony go zjada na śniadanie

@FCB_dimiC Zgubił dwie piłki. Tam samo jak każdy inny zawodnik Barcy w tym meczu. Też mieli straty i źle podania. Tylko że oni grają co mecz i są w rytmie meczowym

@FCB_dimiC ta zwłaszcza pedri który ostatnio same straty ma a wy go pompujcie tak że oczy bolą
« Powrót do wszystkich komentarzy