• Luuk de Jong 90'
  • Barcelona pokonała Athletic 4:0, potwierdzając wysoką formę
  • Strzelanie rozpoczął w pierwszej połowie Aubameyang, a po przerwie do siatki trafiali rezerwowi: Dembélé, Luuk de Jong i Depay
  • Cichym bohaterem meczu był Pedri, który brylował w środku pola przez pełne 90 minut

Zwycięstwo z Napoli w Lidze Europy uskrzydliło Barcelonę. Tańczący Laporta i doskonała atmosfera podczas treningów napawały optymizmem przed rywalizacją z Athletikiem. Xavi zdecydował się na kilka istotnych zmian w składzie. Zawieszonego Albę na lewej obronie zastąpił Dest, a jego miejsce po prawej stronie bloku defensywnego zajął Dani Alves. W środku pola tym razem zabrakło Frenkiego de Jonga, a pojawił się Gavi. Bez zmian względem rywalizacji w Neapolu pozostała natomiast linia ataku złożona z Ferrana, Aubameyanga i Adamy. Pewnym zaskoczeniem był za to skład gości, którzy rozpoczęli bez Muniaina, Martíneza, Sanceta i braci Williams. Był to jasny sygnał, że dla Marcelino ważniejszy jest Puchar Króla, w którym zmierzy się w środę z Valencią.

Barcelona przypuściła ataki od pierwszej minuty, posyłając kilka dośrodkowań w pole karne, jednak żadne z nich nie było wystarczająco precyzyjne. W 9. minucie dobrze na skrzydle uwolnił się Adama, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Po kilku minutach walki w środku pola Ferran Torres doskonale przedostał się na skrzydle i odegrał świetnie do Gaviego, który fatalnie przestrzelił. Athletic od razu odpowiedział za sprawą Zarragi, także nieskutecznie. W 30. minucie Traoré sprytnie dośrodkował w kierunku Aubameyanga, jednak Gabończyk minimalnie się spóźnił. Chwilę później uderzał Ferran Torres, a Unai Simon dobrze interweniował.

Athletic był dobrze zorganizowany w defensywie, a czas uciekał. Kolejne szarże Adamy kończone dośrodkowaniami nie przynosiły zmiany rezultatu. Wreszcie po rzucie rożnym w 36. minucie doskonale głową uderzył Piqué, a piłka po odbiciu od poprzeczki spadła pod nogi Aubameyanga, który już się nie pomylił i było 1:0! Gospodarze kolejne akcje rozgrywali powoli, nie ryzykując. Przyśpieszenia pojawiały się dopiero po przejęciach na połowie przeciwnika, ale brakowało precyzji. Z kolei goście bez choćby jednego szybkiego napastnika nie potrafili poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Ter Stegena. Do przerwy mieliśmy więc skromne prowadzenie podopiecznych Xaviego.

Marcelino zdecydował się już w 46. minucie wprowadzić zmiany. Boisko opuścili Yeray i Raúl García, a ich miejsce zajęli Martínez oraz Sancet. W 51. minucie do wybitej piłki doskoczył Ferran Torres, ale jego strzał został zablokowany. Skrzydłowy Barcelony miał idealną szansę w 63. minucie po błędzie obrońców, jednak nie zdołał pokonać Unaia Simona. Xavi zdecydował się na zmiany i boisko opuścili Gavi oraz Ferran Torres, których zastąpili Frenkie i Dembélé. Barça miała szansę po kontrataku, ale Aubameyang nie zdołał nadać właściwej siły uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu De Jonga.

W 73. minucie Frenkie dobrze rozciągnął akcję do Dembélé, a Francuz wszedł odważnie w pole karne i huknął w krótki róg, a piłka zatrzepotała w siatce. Skrzydłowy Barçy uderzał po raz drugi w kolejnej akcji, ale tym razem bardzo niecelnie. Athletic odpowiedział w 84. minucie strzałem starszego z braci Williams, jednak na posterunku był Ter Stegen. Barcelona nie zwalniała. W 90. minucie najpierw Pedri po raz kolejny popisał się świetną techniką w środku pola i zagrał na skrzydło do Dembélé, który szybko dośrodkował w pole karne, a Tam był już Luuk de Jong i w swoim stylu uderzył głową nie do obrony. To wciąż nie był jednak koniec. W ostatniej minucie doliczonego przez sędziego czasu znów Dembélé dośrodkował, a zza pleców obrońców wyskoczył Memphis Depay i podwyższył na 4:0! Po celebracji gwizdek zabrzmiał po raz ostatni i podopieczni Xaviego mogli świętować okazałe zwycięstwo.

Po dość spokojnej pierwszej połowie, Barça rozbiła Athletic w drugich 45 minutach. Doskonałe zmiany dali przede wszystkim Dembélé i Frenkie de Jong, a świetny powrót do gry po urazie zaliczył także Memphis Depay. Xavi miał dziś nosa, bo także Luuk de Jong wpisał się na listę strzelców. Cichym bohaterem był dzisiaj jednak Pedri, który zadziwiał swoimi zagraniami w środku pola, nierzadko ośmieszając wręcz rywali. Z taką drużyną można walczyć o puchary!

FC Barcelona: Ter Stegen, Dani Alves, Araujo, Piqué, Dest, Busquets (min. 87, Nico), Gavi (min. 67, Frenkie de Jong), Pedri, Adama (min. 82, Memphis), Ferran Torres (min. 67, Dembélé), Aubameyang min. 86, Luuk de Jong).

Athletic Club: Unai Simon, Lekue, Vivian, Yeray (min. 46, Inigo Martínez), Balenziaga, Zarraga (min. 67, Nico Williams), Vencedor, Vesga (min. 67, Dani García), Serrano, Raúl García (min. 46, Sancet), Villalibre (min. 77, Iñaki Williams).

Za nami ciężka seria spotkań z której wyszliśmy obronną ręką. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony postawą naszych graczy i tego co pokazaliśmy. Jeśli chodzi o wczorajsze spotkanie to nie daliśmy drużynie Bilbao zbyt wielkiego pola do popisu. Bardzo podobała mi się współpraca naszej formacji defensywnej w której dzielił i rządził duet Araujo-Piqué. Dobrą formę prezentuję również Dest co napawa optymizmem na przyszłość. Warto zwrócić uwagę na postawę Pedriego, który z meczu na mecz prezentuję się coraz lepiej. Postawa naszego ataku również naprawa optymizmem a skuteczność poszczególnych graczy we wczorajszym spotkaniu była spektakularna! To jak wczoraj współpracował z resztą zespołu Aubameyang wciskało mnie w fotel. Czasami można było odnieść wrażenie jakby Gabończyk gra u nas od lat. Postawa Dembele również mogła się podobać mimo jego nieciekawego położenia. Na koniec warto wspomnieć od L. De Jongu ,który błyszczy skutecznością. Kto by się spodziewał, że Barcelona aż tak się poprawi w ataku siejąc spustoszenie w szeregach rywali. Martwi mnie jedynie forma Torresa, który pomimo swojej renomy i statusu póki co niestety rozczarowuje. Miejmy nadzieję, że niedługo się to zmieni.
VEB!

Dobry mecz choc z przebiegu meczu 4:0 to ciut za wysoko ( co mnie nie martwi). Po intensywnym meczu z Napoli z Baskami była co normalne niższa intensywność gry ale i wyższa byc nie musiała. Pedri genialny, sposób poruszania sie, podań, kiwka plus siatka zrobiona piętka zawodnikowi z Bilbao ...wow. Wejscie Dembele co tu mowić tez spektakularne. Oby wiecej takich wygranych. Brawo.

Ważne 3 punkty. Podtrzymana dobra passa i zero z tyłu.

Mecz na zero z tyłu? Nowe, nie znałem.

Gdzie są anty Dembele fani?

Ten ferran to gra coś jak na gościa za 59 mln, że bo ostatnio ktoś go bronił ze robi cytuje głębie a na skrócie widziałem że setka nastepna

Ależ to się dobrze oglądało! Pełna kontrola, szybkie granie, błyskawiczny odbiór po stracie. Mam wrażenie ze każdy zawodnik wskoczył na wyższy poziom pod wodzą Generała + dawno nie słyszałem tak żyjącego Camp Nou. Oby tak dalej!

I pomyśleć że tu "znawcy" pisali że to nie win Ronalda tylko zawodników ehhhhhh..........

Pany, teraz to problemy z bogactwem w ataku są.

Ale Hopy grajOM ;)

Jasna sprawa , że Dembele zawodnik meczu . Udział przy 3 z 4 bramek i to udział taki , że piękna bramka i dwie asysty gdzie Depay musiał tylko dołożyć nogę , a Luuk głowę .

Najważniejsze, że dziś Dembele nie zapomniał koszulki.

Xavi jako piłkarz był fenomenalny i teraz jako trener także. Świetny mecz oby tak dalej. Ter Stegen dobry mecz na zero z tyłu. Pique i Arajuo klasa. Alves świetny powrót i Dest się poprawia z meczu na mecz. Pedri i Gavi jak zwykle błyszczą. Busi dał dzisiaj radę. Torres gra strasznie nerwowo, ale dajmy mu czas i się zobaczy. Traore gra praktycznie cały czas na wysokim poziomie co cieszy. Auba to Auba oglądałem go przez całą karierę w bvb i przypomniały mi się jego najlepsze czasy. Zmiany w 10. FDJ wprowadził jeszcze więcej spokoju w środku pola. Nico za dużo czasu dziś nie miał więc ciężko stwierdzić. Depay super powrót co bardzo cieszy ze względu na jego blok strzelecki przed kontuzją. Luuk de Jong powiem tak dla mnie nie ma opcji aby go wykupić po zakończeniu wypożyczenia ale z meczu na mecz coraz bardziej zyskuje w moich oczach, tym bardziej z jaką presja i wyzwiskami musiał się zmierzyć. No i na koniec Pan Dembele świetna zmiana 1 gol i 2 asysty. Ale widzę, że ludzie zapominieli jak traktuję klub oraz kibiców. Trzeba podkreślić ze dzisiaj zagrał fenomenalny mecz ale to nie oznacza, że teraz będzie kontrakt na 30, 40 mln euro po 1 dobrym meczu. Jeśli utrzyma formę i po sezonie będzie chciał zostać za sensowną i realną cenę to można się zastanowić. A i na koniec odnosząc się do komentarzy na temat Messiego to jest to całkowity brak szacunku dla legendy naszego klubu. Już ludzie mówią że FCB przez ostatnie lata grała słabo bo Messi, wszystko co złe to Leo. A już ludzie zapomnieli ile Leo zrobił dla tego klubu, ile szczęścia dał nam kibicom na całym świecie. Nagle okazuję się, że Dembele czy Luuk to bohaterzy FCB a Messi to za przeproszeniem ściek i złodziej. Więcej szacunku dla legend i naszych barw. Nie było i nie będzie lepszego zawodnika niż Leo Messi. Życzę wszystkim dobrego wieczoru. VeB.

3 x D!
Dembele, de Jong, Depay!
Szkoda, że być może żadnego z nich nie bedzie w przyszlym sezonie :-(

Dawno nie było meczu, gdzie tak wielu naszych zawodników zasługiwało na "man of the match" i pochwały
Dembele - piękny gol i mądre, chirurgicznie precyzyjne asysty
Luuk - 100% skuteczność
FDJ - za zdynamizowanie i poukładanie gry do przodu po wejściu
Aubameyang - za to, że przyciąga piłkę w polu karnym + dobra gra kombinacyjna
Depay - za zachowanie godne rasowej "9"
Pedri - za panowanie nad piłką i przegląd pola.
Araujo i Pique za spokój w obronie.

Dziś średni, a może po prostu solidny mecz zagrali Ferran (znów zmarnowana setka, Dani , Dest i Adama.
Nikt nie odstawał, nikt niczego nie zawalił - oby tak dalej !!
Z drugiej strony - co będzie, jak wróci Fati ?
W ataku zrobi sie u nas jakiś kocioł...

Pisałem wiele razy , że potrzebny trener , który będzie potrafił wyciągnąć z zawodników praktycznie maxa , jak zrobił to chociażby Klopp z , niektórych zawodników Liverpoolu . To robi Xavi co jest piękne i są tego efekty , bo ten zespół ma niesamowity potencjał . Oby tylko teraz Dembele nie odszedł , bo szkoda tym bardziej za darmo .

Memphis Panowie odpali, nie jest to typowy skrzydłowy, lubi gre kombinacyjną, podanko i szybkie wyjście, świetne uderzenie.
Teraz może pograć z Aubameyangiem czy pedrim którzy też lubią szybką grę z 1 piłki
Obawiam się, że przy obecnym potencjale kadry trzeba będzie pomyśleć o sprzedaży z pierwokupem Fatiego i zostawić na siłe Dembele. Oczywiście jeżeli oferta opiewałaby na minimum 80 baniek