Barcelona - Napoli: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Redakcja

17 lutego 2022, 23:15

75 komentarzy

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty meczu przeciwko Napoli zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: sytuacji bez liku

Barcelona, mimo że pierwsza straciła bramkę i przegrywała do przerwy, ani na chwilę nie przestała atakować. Gra toczyła się niemal wyłącznie na połowie gości, a sporo ataków Barçy pachniało bramką. Gol mógł paść już po dwóch minutach gry po mocnym strzale Pedriego, później w kolejne akcje zaangażowani byli niemal wszyscy gracze ataku i drugiej linii. Xavi promuje ofensywną postawę i to widać w każdym spotkaniu,

Najgorsze: fatalna skuteczność

Jeden gol, pięć strzałów celnych i aż dwanaście uderzeń poza światło bramki - z takim bilansem Barcelona zakończyła dzisiejsze zawody. Szczególnie niezadowolony mógł być Ferran Torres, który co prawda trafił do siatki po strzale z - powiedzmy sobie szczerze - bardzo kontrowersyjnej jedenastki, ale mógł i powinien skompletować hat-tricka. Nic dziwnego, że po meczu młody napastnik wyglądał, jakby przegrał finał tych rozgrywek. Barça musi popracować nad tym elementem, szczególnie w kontekście najbliższych, niezwykle wymagających spotkań.

Ktoś mi powie jak zagrał Mingueza ? Nie oglądałem meczu, ale po komentarzach co czytałem, to podobno całkiem przyzwoicie jak na miesiąc bez gry ?

Ferran SPOKOJNIE bramki przyjdą

Najważniejsze w dłuższej perspektywie jest to, ze zmieniliśmy sposób gry i mentalność. Wrocilismy do korzeni czyli pressingu i walki o odzyskanie piłki zaraz po stracie. To ważne i słuszne. Skuteczność przy kontynuacji takiej gry przyjdzie tym bardziej, ze my naprawdę mamy wciąż sporo jakości w zespole. Taka prace jak teraz należy po prostu kontynuować.

Mecz był dobry wykonaniu Barcelony. Widziałem drużynę zaangażowaną i dążącą do wygrania meczu.
Najlepsze:
- Szybki odbiór piłki na połowie przeciwnika
- Duża ilość stwarzanych sytuacji podbramkowych.
Najgorsze:
- Skuteczność
- Bierna postawa obrony i pomocników przy utracie bramki.
- Mała ilość akcji przeprowadzonych na jeden kontakt. Pierwszą akcją która zwróciła moją uwagę była w 87 minucie kiedy w polu karnym przeprowadzili Dest, Dembele, Pedri i Ferran który przestrzelił w dogodnej sytuacji
- Słaba postawa kibiców po wejściu Dembele kiedy pojawił się na boisku, ponieważ gwizdali na niego gdy wszedł na boisko.

Ja bym nam nie przyznał takiego karnego, trochę wstyd, że w ten sposób daliśmy radę wyszarpać remis.

Najlepsze Dembele i wielki Luuke .
Po ich wejściu skrzydło się rozruszało i powinniśmy zdobyć przynajmniej jedną bramkę .

Mimo transferu Adamy dalej troszkę martwię się o nasze skrzydła. Mam wrażenie że bardzo szybko jego zagrania stały się przewidywalne. O ironio, nie da się tego powiedzieć o Dembele, który wchodząc z ławki zasiał spory zamęt w defensywie Napoli, co kontrastowało z obrazem Barcy w tym meczu - chwilami zbyt statycznej, za wolnej. To żaden hejt w stronę Adamy, życzę mu jak najlepiej i wierzę że da nam sporo radosci - ale może nieprzypadkowo facet do tej pory jednak tkwił gdzieś w Wolverhampton. Na + ode mnie Aubameyang za pressing który przyczynił się kilkukrotnie do odbioru piłki na połowie rywali. Chciałbym jednak zobaczyc, jak w alternatywnej rzeczywistości to on dochodzi do sytuacji, przed którymi stanął Ferran - mam pewne obawy, że mógłby być skuteczniejszy od Hiszpana.

Najgorsze - chybione transfery z anglii poza Adamą.
Najlepsze - gwizdy na dembele i oklaski dla Luuka, który swoją drogą powinien zacząć mecz od 1 minuty.

W podyktowanym rzucie karnym nie było nic kontrowersyjnego. Obrońca w takiej sytuacji chowa ręce za plecy a nie wymachuje nimi jak bramkarz.
Karny się należał.

Ludzie chyba nie wiedzą i zatrzymali się w czasie jeżeli chodzi o kaliber tego przeciwnika - Napoli to top3 serie A z 2 punktową stratą do lidera, zespół który stracił najmniej bramek ze wszystkich top5 lig w tym sezonie, kapitalnie wychodzący spod pressingu. Moim zdaniem to był dobry mecz w wykonaniu Barcy, tylko zabrakło skuteczności (równie dobrze Torres mógł skończyć z hat trickiem).

Bramka prawidłowa i karny ewidentny. Nie ma się nad czym rozczulać.
Mieliśmy mnóstwo sytuacji. Powinniśmy wygrać to spotkanie. Nie wygraliśmy, będzie ciężej w Neapolu. Tyle.

Najlepsze : piękny gol Zielińskiego
Najgorsze : polscy komentatorzy nawet tego nie zauważą i dalej będą piać nad Bayernem..... bo Lewandowski

Kontrowersyjna była bramka dla Napoli, po tym jak ich zawodnik był na spalonym, tylko piłkę adresowaną do niego zgarnął nasz obrońca, gdyby liniowi reagowali od razu, to chorągiewka w górze, podobna sytuacja był w meczu reprezentacji Hiszpanii, gdzie na skrzydle akcja została przecięta przez obrońcę i też spalonego nie uznano.

What ??? Hee"" Bardzo Kontrowersyjna Jedenastka ""?? Przepraszam
Panie Redaktorze chyba sie cos panu pomylilo....
To byla Ewidentna jedenastka. Chlop wystawia lape nawet nie trzyma przy ciele i widac ze pilka dotyka reki

Wcześniej narzekanie, ze chcemy wejść z piłka do bramki, teraz ze nie trafiają. Spokojnie. Trzeba trochę czasu żeby się wsYstko ułożyło. Remis czyli dalej spokojnie gramy

Czyli grali dobrze ale zabrakło skuteczności?

Najlepsze: Gra Xaviego. Gol Napoli i asysta Pedriego. Zadaniem Xaviego bedzie rozmowa z Pedrim dlaczego nie powinien byl odatawic Zielinskiego.
Najgorsze: Skutecznosc. Juz polowa pluje na Torresa, ktory dopiero co wszedl do skladu, po kontuzji. Gra impulsywnie, z checia, ustawia sie dobrze. Musi jedynie popracowac nad celnoscia. Nie jest to wielka sprawa. Miejmy nadzieje ze bedzie lepiej w Napoli

Najlepsze : Pedri
Najgorsze : Xavi i jego wystawianie zawodników wg sympatii, nazwiska i statutu

Co wy widzicie dziwnego w tym karnym? obrońcy w podobnych sytuacjach chowają ręce wręcz za plecy bo wiedzą czym to grozi, a tu gościu wystawia łapę metr od ciała i piłka po kontakcie z ręką wyraźnie zmienia tor lotu, a więc blokuje nią groźne dośrodkowanie. Klarowny karny i tyle.

Karny był dziwny ale z górnej kamery VARu było widać że omskniecie się o bardzo wystawiona rękę obrońcy spowodowało że dośrodkowanie bylo bardziej głębokie I rzeczywiście wpłynęło JAKOŚ na akcję. Akurat tam z ekranów jak dzwonią do sędziego to nie bez powodu. Plus nikt za mocno nie protestował więc raczej brak kontrowersji tutaj. Oczywiście fajniej by było gdyby Torres wykorzystał swoje normalniejsze okazję ale cóż, z czysta karta zobaczymy mecz w Neapolu, co będzie zapewne świetnym widowiskiem.

I propo najlepszego, zgadzam się, fajnie jest patrzeć na jajeczną Barcelonę, nawet jeżeli nie wygrywa. Dziękuję Xaviemu za ten impuls, I za to że znowu przebieram nóżkami przed każdym kolejnym meczem.

Dodałbym że deJong powinien dostawać o wiele więcej minut, no szybkość szybkością, ale ten gość zawsze ma przynajmniej groźny strzał na bramkę w swoje 6-7 minut gry. I kolejna przewrotka palce lizać xD CO. ZA. MORDA.

Gdyby dziś zamiast Torresa te wszystkie sytuacje miał Lewandowski to dwumecz z Napoli byłby już zamknięty :P ... Brakuje zimnokrwistej 9-tki, może Auba się trochę rozkręci, ale nie spodziewam się po nim rewelacji... Nie na darmo wszystkie siły latem po Haalanda. Inna sprawa to jak bardzo wkurzył nas Dembele to trzeba przyznać, że jest bardziej wielowymiarowym skrzydłowym niż Traore i stanowi większe zagrożenie z uwagi na lepszą zwrotność i większy repertuar ofensywny - w szczególności grę na małej przestrzeni... Szkoda, że latem może już go nie być, bo taki gracz jest nam potrzebny. Jeśli Barca zagra z takim zaangażowaniem jak dziś lecz nieco skuteczniej to nie będzie powodów do zmartwień w rewanżu...

Ferrari jest po złamaniu nogi przerwie i zmienił klub tu trzeba trochę czasu.Nie pokoiło rochę chaosu w pierwszych 30 min.Byli wolni niekonkretnie obraz zmienił się po bramce.Traore nie był już tak skutecznym ale zobaczymy.Mimo wszystko Barcą jest Kępska od napoli.

Pytanie do redakcji co w tym karnym bylo kontrowersyjne??? Reka byla ewidetna. Stosujac sie do dzijeszej interpretacji przepisow pilkarskich (blablabla), mogl trzymac za plecami lapki wyciagnac kulasa i nie bylo by rozmowy a tak witki wyciagniete w polu karnym i slusznie podytkowana jedenastaka.

Fajnie jest kibicować drużynie która wygrywa prawie wszystko i być złym ze nie wygrała 4:0 tylko 4:1, że nie wygrała trypletu tylko dublet.
Ale jeszcze fajniej i dumniej jest kibicować drużynie która się buduje, która ma perełki w składzie i wystarczy to wszystko oszlifować i będzie pięknie. Widać chęci i wolę walki w tej drużynie. Ferran dzisiaj zmarnował kilka sytuacji i ciśnie się go. Płakał po meczu ale to tylko pokazuje jak mu zależy i jak to przeżywa. Wolelibyście żeby miał wyje… w to jak Bale? Ci chłopcy maja niesamowita determinację i talent. Pomyślcie jak będzie cieszyć wygrana Ligi Mistrzów z tymi chłopakami w przyszłości. Sukces rodzi się w bólach

Trzeba patrzeć pozytywnie. Pierwszy raz od dawna pojawiła się ekscytacja z oglądania Barcelony :D

Wydaje mi się że trenera mamy. Gorzej z umiejętnościami i forma niektórych na boisku.