Ciekawostki i statystyki przed derbami Barcelony

Julia Cicha

12 lutego 2022, 20:30

LaLiga, Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Przed derbami Barcelony LaLiga przygotowała ciekawe zestawienie statystyk obu zespołów. Warto zwrócić uwagę m.in. na liczby Ronalda Araujo.

Espanyol i odzyskiwanie piłki

Espanyol mija podaniem średnio trzech rywali, co stało się ważne w jego grze. Najpierw jednak musi odzyskać piłkę, w czym się wyróżnia. To druga drużyna po Realu, która notuje najmniej strat, oraz czwarty zespół, który wybija najwięcej piłek. Oprócz tego Papużki znajdują się na trzecim miejscu pod względem efektywności wejść, z których 62% kończy się sukcesem.

Xavi dopracowuje grę i zaczyna widzieć rezultaty

Barcelona to najlepsza ekipa LaLigi pod względem pressingu po stracie piłki. Oprócz tego jest obecnie czwartą najwięcej biegającą drużyną – średnio jest to 112 km na mecz. Widać już zmiany, także w aspekcie fizycznym, ale bez utraty esencji kreowania okazji. Barça to druga drużyna ligi z największą liczbą podań w strefie ataku i czwarta pod względem głębokiej gry. Najlepiej jednak jej styl pokazuje fakt, że jest zespołem o największej odległości między bramką a linią obrony.

Araujo: ustawienie i szybkość w celu wypracowania przewagi

Araujo mija podaniem średnio trzech rywali naraz. Ta umiejętność wyprowadzania piłki z linii obrony pozwala jego kolegom wymieniać się pozycjami w ofensywie i wygodniej organizować grę. Wiele podań Ronalda jest wykonywanych pod presją. Do tego należy dodać ponad 40 sprintów z prędkością ponad 28 km/h.

Wychowankowie

Na liście powołanych Espanyolu może znaleźć się aż siedmiu wychowanków: Pedrosa, Didac, Darder, Melendo, Nico Melamed, Puado i Joan García. Z kolei w Barcelonie wychowankowie również są trzonem zespołu. Znajdziemy tam Piqué, Albę, Busquetsa, Érica Garcíę, Nico, Riquiego, Minguezę oraz Adamę Traoré. Warto pamiętać, że Ansu Fati jest kontuzjowany, a Jutglà i Abde grali dziś w zespole rezerw.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oby wróciły czasy gdzie 11 wychowanków w pierwszym składzie potrafiło rywalizować na najwyższym poziomie:)