Onze: Álex Barbany kandydatem do zastąpienia Ferrana Revertera

Julia Cicha

12 lutego 2022, 11:00

Onze, Sport, Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Od momentu ogłoszenia rezygnacji ze stanowiska Ferrana Revertera Barcelona pracuje nad znalezieniem jego następcy. Konieczne jest zatrudnienie nowego dyrektora zarządzającego i choć spekulowano nad możliwością przejęcia tej funkcji przez Mateu Alemanyego, wydaje się, że padnie jednak na kogoś innego.

W programie „Onze” telewizji TV3 podano, że jednym z nazwisk mocno branych pod uwagę jest Alex Barbany. Był on członkiem kandydatury Joana Laporty w minionych wyborach prezydenckich, a po zwycięstwie został dyrektorem ds. przychodów. Już wtedy rozważano jego kandydaturę, ale ostatecznie postawiono na byłego dyrektora MediaMarkt. Zdaniem mediów Barbany nie jest obecnie głównym kandydatem, ale Joan Laporta bierze go pod uwagę. Sport przypomina, że to właśnie Barbany jest twórcą koncepcji projektu Barça Experience Centre, w ramach którego planowane jest utworzenie siedzib w wielu krajach w celu przyciągania kibiców i partnerów handlowych.

Z kolei Mundo Deportivo dodaje, że choć Ferran Reverter obiecał pozostać w klubie do czasu znalezienia jego następcy, to zależy mu na czasie. Joan Laporta szuka kandydata o „bardzo finansowym” profilu, czyli z dużym doświadczeniem w zarządzaniu finansami. Nowy dyrektor zarządzający będzie się musiał bowiem zająć projektem Espai Barça oraz zmniejszaniem zadłużenia. Nie można też zapominać o zapewnianiu przychodów w celu inwestowania na rynku transferowym.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

a może niech Laporta wejdzie w jego buty, bo na razie wszyscy wokół pracują a on nie za wiele, tylko puste slogany wali a gawiedź się cieszy i klaszcze

Oby to był tylko jakiś specjalista, a nie figurant przytakujący Laporcie.

Barbany rymuje się z Alemany więc musi być dobry. Bierzemy.

Aktualnie dyrektor zarządzający w Barcy ma więcej do roboty niż Laporta. Fajnie jakby chociaż na tym stanowisku (w przeciwieństwie do prezesa) był to kompetentny człowiek.