Joan Laporta: Håland? Wszystko jest możliwe

Julia Cicha

3 stycznia 2022, 14:00

23 komentarze

Fot. Getty Images

Razem z Ferranem Torresem w konferencji prasowej wzięli dziś udział Joan Laporta i Mateu Alemany. Część pytań była kierowana właśnie do nich i dotyczyła m.in. rejestracji Hiszpana oraz potencjalnego sprowadzenia Erlinga Hålanda.

Jak wygląda sytuacja Dembélé? Czy jeśli nie przedłuży umowy, będziecie chcieli go sprzedać?

Mateu Alemany: Od 5 miesięcy dochodziło do kontaktów z wieloma osobami. Dembélé dobrze zna postawę klubu. Chcemy, żeby został, od dawna ma ofertę. Nie możemy powiedzieć wiele więcej. Znamy wszystkie scenariusze, czekamy na ostateczną odpowiedź. Nie możemy dłużej czekać.

[Adria Albets, Cadena SER] Kiedy będzie można zarejestrować Ferrana? Czy jest to zależne od przedłużenia umowy z Dembélé i/lub odejścia Umtitiego i Coutinho?

Mateu Alemany: Kiedy podpisaliśmy umowę z Ferranem, wiedzieliśmy, że nie mamy na razie możliwości go zarejestrować. Jesteśmy przekonani, że dojdzie do tego do końca tygodnia, tak przewidujemy. Pracujemy nad osiągnięciem tego celu.

[Radio Marca] Czy Dani Alves może już zostać zarejestrowany? Czy w zimowym okienku możemy się spodziewać jeszcze jakiś transferów?

Mateu Alemany: Możemy zarejestrować Daniego, zrobimy to dziś lub jutro. Reszta zależy od odejścia piłkarzy. Kiedy będzie to możliwe, podejmiemy decyzję wraz ze sztabem szkoleniowym.

[Víctor Navarro, Cadena COPE] Czy jakakolwiek operacja zimą może utrudnić duży transfer latem, np. sprowadzenie Erlinga Hålanda?

Joan Laporta: Bardzo dobrze wyjaśnił to Mateu Alemany. Z Ferranem zrobiliśmy wyjątek i sprowadziliśmy go, zanim mieliśmy możliwość go zarejestrować. Oczywiście planujemy już kolejny sezon, budujemy dobrą drużynę. Wszystko jest możliwe i na pewno dobrze pójdzie.

[Jordi Blanco, ESPN] Planujecie próbować sprowadzić Hålanda? Czy jeśli zimą przyjdzie Morata, sprawi to, że kupno Hålanda będzie niemożliwe?

Joan Laporta: Dyrekcja sportowa pracuje nad budowaniem drużyny. Xavi od początku wspierał sprowadzenie Ferrana Torresa i zakończyło się to sukcesem. Jesteśmy w trakcie rekonstrukcji. Wszystko jest możliwe. Obserwujemy rynek i wciąż jesteśmy wzorem. Świetni gracze wciąż chcą do nas przychodzi. Jeśli wszystko dobrze zrobimy, będziemy walczyć o jak największą liczbę trofeów. Gramy w wielu rozgrywkach, więc mamy potrzeby kadrowe. Pracujemy poważnie i spokojnie.

[Marc Fuste, La Sexta] Mówisz, że wszystko jest możliwe. Czy sprowadzenie Hålanda latem jest jednak realistyczne?

Joan Laporta: Pozwól, że nie będę mówił o konkretnych piłkarzach, bo to nam nie służy, a jedynie zwiększa jego wartość. Pracujemy nad wzmocnieniem pozycji, o których wzmocnienie prosi trener. Dzisiaj mamy Ferrana Torresa. Wszyscy ważni zawodnicy biorą Barçę pod uwagę.

[David Bernabéu, Mediaset] Kiedy pojawiło się nazwisko Torresa, wiele osób nie wierzyło, że jego sprowadzenie było możliwe. Czy tak samo jest z Hålandem? Barça jest niedoceniana?

Joan Laporta: Powtórzę, wciąż jesteśmy ważnymi graczami na rynku. Wróciliśmy i mamy wielkie chęci. Codziennie staramy się pracować coraz lepiej, żeby Barcelona odzyskała swoją wagę. Już to czuję, a Ferran jest tego przykładem.

[Diari Ara] Jeśli nikt nie odejdzie zimą, rozważacie porozumienie z CVC, żeby zarejestrować Ferrana?

Joan Laporta: Zimowe okienko jest specyficzne. Nie rozważamy porozumienia z CVC na poprzednio podanych warunkach. Potrzebujemy przychodów i pieniędzy na inwestycje. Teraz jesteśmy otwarci na rozmowy, ale obecnie ta opcja nie jest dla nas interesująca. Mam nadzieję, że zarejestrujemy Torresa jak najszybciej, pracujemy nad tym. Jest blisko powrotu po kontuzji, więc czas goni.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pokazaliście, że potraficie wydawać pieniądze, których nie mamy, na transfery. Teraz pokażcie jak potraficie zarabiać na sprzedaży zawodników, których nie potrzebujemy.
« Powrót do wszystkich komentarzy