Prezentacja Ferrana Torresa i trening otwarty Barcelony [RELACJA LIVE]

Julia Cicha

3 stycznia 2022, 10:39

22 komentarze

Fot. Getty Images

W FC Barcelonie dzień pełen wrażeń. Klub prezentuje swój najnowszy nabytek Ferrana Torresa, a przy okazji na Camp Nou odbędzie się doroczny trening otwarty z udziałem kibiców. Zapraszamy na relację na żywo z tych wydarzeń!

Trening dobiegł już końca. Dziękujemy, że byliście z nami przez ostatnie 2,5 godziny!

Na koniec treningu piłkarze dziękują fanom i wykopują piłki w trybuny. Rozdają też autografy i robią sobie zdjęcia.

Ansu i Pedri biorą dziś udział w całym treningu.

A tutaj typowa dla Barçy gra w dziadka.

Przypominamy, że dzisiejszy trening można oglądać na Facebooku, Youtube oraz Barça TV+.

Przypomnijmy, że Dani Alves i Jordi Alba otrzymali już negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa i trenują dziś z zespołem.

Nico González kończy dziś 20 lat i koledzy robią mu tradycyjny "tunel".

De Vega, Comas, Guillem Jaime, Jutglà, Estanis, Álvaro Sanz, Marmol i Peña to piłkarze Barçy B zaproszeni na trening.

Zawodnicy wychodzą już na murawę.

Konferencja dobiegła już końca, a niedługo odbędzie się trening otwarty.

[Guillem Balagué, CBS] Czy to prawda, że poszedłeś do Guardioli i powiedziałeś, że chcesz odejść? Opowiedz trochę szczegółów.

To sprawy wewnętrzne. Najważniejsze, że chciałem przejść do Barcelony i teraz tu jestem.

[Carles Ruiperez, La Vanguardia] Czego nauczył cię Guardiola?

Wiele się od niego nauczyłem, to jeden z najlepszych trenerów na świecie. To on nauczył mnie gać na środku ataku. Mam piękne wspomnienia, które sprawiają, że podchodzę do wyzwania w Barcelonie z wielkimi chęciami.

[Diari Ara] Jeśli nikt nie odejdzie zimą, rozważacie porozumienie z CVC, żeby zarejestrować Ferrana?

Joan Laporta: Zimowe okienko jest specyficzne. Nie rozważamy porozumienia z CVC na poprzednio podanych warunkach. Potrzebujemy przychodów i pieniędzy na inwestycje. Teraz jesteśmy otwarci na rozmowy, ale obecnie ta opcja nie jest dla nas interesująca. Mam nadzieję, że zarejestrujemy Torresa jak najszybciej, pracujemy nad tym. Jest blisko powrotu po kontuzji, więc czas goni.

[David Bernabéu, Mediaset] Kiedy pojawiło się nazwisko Torresa, wiele osób nie wierzyło, że jego sprowadzenie było możliwe. Czy tak samo jest z Hålandem? Barça jest niedoceniana?

Joan Laporta: Powtórzę, wciąż jesteśmy ważnymi graczami na rynku. Wróciliśmy i mamy wielkie chęci. Codziennie staramy się pracować coraz lepiej, żeby Barcelona odzyskała swoją wagę. Już to czuję, a Ferran jest tego przykładem.

[Marc Fuste, La Sexta] Mówisz, że wszystko jest możliwe. Czy sprowadzenie Hålanda latem jest jednak realistyczne?

Joan Laporta: Pozwól, że nie będę mówił o konkretnych piłkarzach, bo to nam nie służy, a jedynie zwiększa jego wartość. Pracujemy nad wzmocnieniem pozycji, o których wzmocnienie prosi trener. Dzisiaj mamy Ferrana Torresa. Wszyscy ważni zawodnicy biorą Barçę pod uwagę.

[Adria Albets, Cadena SER] Kiedy będzie można zarejestrować Ferrana? Czy jest to zależne od przedłużenia umowy z Dembélé i/lub odejścia Umtitiego i Coutinho?

Mateu Alemany: Kiedy podpisaliśmy umowę z Ferranem, wiedzieliśmy, że nie mamy na razie możliwości go zarejestrować. Jesteśmy przekonani, że dojdzie do tego do końca tygodnia, tak przewidujemy. Pracujemy nad osiągnięciem tego celu.

[Jordi Blanco, ESPN] Planujecie próbować sprowadzić Hålanda? Czy jeśli zimą przyjdzie Morata, sprawi to, że kupno Hålanda będzie niemożliwe?

Joan Laporta: Dyrekcja sportowa pracuje nad budowaniem drużyny. Xavi od początku wspierał sprowadzenie Ferrana Torresa i zakończyło się to sukcesem. Jesteśmy w trakcie rekonstrukcji. Wszystko jest możliwe. Obserwujemy rynek i wciąż jesteśmy wzorem. Świetni gracze wciąż chcą do nas przychodzi. Jeśli wszystko dobrze zrobimy, będziemy walczyć o jak największą liczbę trofeów. Gramy w wielu rozgrywkach, więc mamy potrzeby kadrowe. Pracujemy poważnie i spokojnie.

[Víctor Navarro, Cadena COPE] Czy jakakolwiek operacja zimą może utrudnić duży transfer latem, np. sprowadzenie Erlinga Hålanda?

Joan Laporta: Bardzo dobrze wyjaśnił to Mateu Alemany. Z Ferranem zrobiliśmy wyjątek i sprowadziliśmy go, zanim mieliśmy możliwość go zarejestrować. Oczywiście planujemy już kolejny sezon, budujemy dobrą drużynę. Wszystko jest możliwe i na pewno dobrze pójdzie.

[Radio Marca] Czy Dani Alves może już zostać zarejestrowany? Czy w zimowym okienku możemy się spodziewać jeszcze jakiś transferów?

Mateu Alemany: Możemy zarejestrować Daniego, zrobimy to dziś lub jutro. Reszta zależy od odejścia piłkarzy. Kiedy będzie to możliwe, podejmiemy decyzję wraz ze sztabem szkoleniowym.

[Josep Capel, Radio Nacional] Jaką rolę będziesz miał w Barcelonie?

Barça jest jedną z najlepszych drużyn na świecie, zawsze istnieje tu rywalizacja. Mam nadzieję, że wywalczę sobie miejsce i będę mógł się rozwijać.

Jak wygląda sytuacja Dembélé? Czy jeśli nie przedłuży umowy, będziecie chcieli go sprzedać?

Mateu Alemany: Od 5 miesięcy dochodziło do kontaktów z wieloma osobami. Dembélé dobrze zna postawę klubu. Chcemy, żeby został, od dawna ma ofertę. Nie możemy powiedzieć wiele więcej. Znamy wszystkie scenariusze, czekamy na ostateczną odpowiedź.

[Ivan San Antonio, Sport] Martwi cię, że na razie klub nie może cię zarejestrować?

Nie, jestem zupełnie spokojny. Klub nad tym pracuje i w końcu będzie to możliwe.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Kiedy będziesz mógł wrócić do gry? Celujesz w El Clásico? Jakie są twoje wyzwania w Barcelonie?

Czuję się dobrze, trzeba poczekać na odpowiedni moment. Jestem ambitny i lubię wielkie wyzwania. Przyjście do Barçy było dobrą opcją dla mnie i dla mojej rodziny.

 

 

[TV3] W City grałeś jako "9". Gdzie widzi cię Xavi? Czujesz się wygodnie na środku ataku?

Zawsze mówiłem, że moją pozycją jest prawe skrzydło, ale moja wszechstronność może pomóc trenerowi. Pozycja nie ma dla mnie znaczenia.

[Damia López, RAC1] Wiemy, że chciałeś przyjść do Barcelony. Odszedłeś jednak z City, które jest w lepszej sytuacji sportowej i finansowej. Skąd taka decyzja?

Zawsze mówiłem, że chciałem trafić do wielkiego hiszpańskiego klubu. Kiedy Barça się ze mną skontaktowała, nie zastanawiałem się.

Laporta: Chcemy piłkarzy, którzy chcą u nas grać. Ferran jest bardzo młody, ale ma już duży dorobek. Chciałbym podziękować przede wszystkim Mateu Alemanyemu. Wszyscy pracowali nad tym transferem. Jestem bardzo zadowolony. Budujemy młody zespół na teraz i na pełną sukcesów przyszłość.

Torres i Laporta ponownie dziękują sobie nawzajem, a prezydent podkreśla, że zawodnik bardzo chciał przejść do Barcelony. Pomogły również dobre relacje z City.

Ferran Torres, Joan Laporta, Mateu Alemany i Rafa Yuste są już na sali.

Czekamy na rozpoczęcie konferencji prasowej.

Ferran Torres: Potrzebujemy waszego wsparcia. Visca el Barca!

Joan Laporta: Dzisiaj jest wielki dzień. Ferran Torres pokazał, że chciał do nas przyjść, i dziękuję mu za to. Dziękuję też wszystkim w klubie, którzy pracowali, by Ferran grał z nami. W szczególności dotyczy to Mateu Alemanyego, Rafy Yuste i Jordiego Cruyffa. Dziękuję też agentom za dobrą pracę. Visca el Barca!

Ferran Torres: Trenowałem pod wodzą Guardioli i Luisa Enrique, co pomaga mi zaadaptować się do DNA Barçy. Chcę już grać z nowymi kolegami pod wodzą Xaviego.

Ferran Torres: Dziękuję prezydentowi i klubowi za zaufanie. Dziękuję culés za to ciepłe przyjęcie. To spełnienie marzeń. Wiemy, jak wielkim klubem jest Barcelonę. Dam z siebie wszystko, by przywrócić ją w miejsce, w którym zasługuje być. Czuję się dobrze, jestem o krok od powrotu na boisko. Niedługo postaram się dać radość fanom.

Ferran Torres i Joan Laporta wychodzą właśnie na murawę Camp Nou.

Na Camp Nou wszystko jest już gotowe.

Wywiad dobiegł już końca. O 11 Ferran Torres pojawi się na murawie Camp Nou, a kwadrans później weźmie udział w pierwszej konferencji prasowej.

- Trenuję indywidualnie i mam nadzieję, że szybko wrócę na boisko. W ciągu maksymalnie 2 tygodni będę już na murawie.

- Jestem spokojny, rodzinny, lubię spędzać czas w domu. Zawsze byłem bardzo zżyty z siostrą. Mamy nawet trzy wspólne tatuaże. Jeden jest bardzo stary, drugi przedstawia naszego psa, a trzeci to zdanie. Zawsze będziemy trzymać się razem.

- Trzeba mieć jasne pomysły, być ambitnym. To robi różnicę. To, co się wydarzyło, jest dobre, ale trzeba się skupić na tym, co przed nami.

- Najważniejsze jest, że trener chce, żebym był w tym projekcie. Kiedy Xavi do mnie zadzwonił, jeszcze bardziej zechciałem grać w Barcelonie. Grałem już pod wodzą dwóch najlepszych trenerów na świecie. Możliwe, że to mi pomoże w szybszej adaptacji.

- Lubię grać na prawym skrzydle, ale jestem też przyzwyczajony do gry na środku. Ważna jest gra, nie pozycja.

Ferran Torres: Spełniło się moje marzenie. Trudno jest to przyswoić, ale zawsze mówiłem, że chciałem grać w Barcelonie. Jeśli dobrze pamiętam, w reprezentacji rozegrałem dobry mecz z Włochami i wtedy Mateu Alemany zadzwonił do mojego agenta.

- City to jeden z najlepszych klubów. Jestem ambitny i wyzwaniem jest dla mnie przywrócenie Barcelony na miejsce, w którym zasługuje być. Mamy młodych zawodników i wiele możemy się nauczyć. Jesteśmy zjednoczeni, chcę już grać z kolegami.

Na początek na Barça TV+ transmitowany jest wywiad z nowym napastnikiem Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Transfer ciekawy oby pokazał klasę bo jak tak dalej pójdzie to kredytów pełno będzie a wyników brak

Muszę przyznać, że gdy zaczęły się spekulacje na temat możliwego przyjścia Ferrana do Barcy śmiałem się pod nosem traktując te informacje jak zwykłe plotki wyssane z palca. Tymczasem Barcelona rzeczywiście sprowadziła do siebie bardzo perspektywicznego a przy tym ogranego na hiszpańskich boiskach gracza, który w dodatku jest bardzo uniwersalny. Pozostaje życzyć powodzenia oraz szybkiego powrotu do zdrowia a co za tym idzie jak najmniej urazów oraz udanej przygody w Barcelonie!
Witamy na pokładzie!
Powodzenia!
Vamos F. Torres!

od kiedy alves i torres mogą zagrać w barcelonie?
konto usunięte

Jakich czasow dozylismy by nie martwic sie tak bardzo o forme gracza a czy w ogole bedzie mogl zagrac ;)

Nieźle Laporta umie zatuszować prawde.
Teraz mówi że z Ferranem zrobili wyjątek i kupili go bez możliwości natychmiastowej rejestracji, a z Depayem, Garcią i Aguero to co było?
I skoro Dembele nie przedłuży, to pewnie kogoś wartościowego sprzedadzą, pytanir tylko kogo.

Ferran jest szczęśliwy w Barcelonie, to widać.

Na Fejsie Barcelony jest stream

" Zawsze byłem bardzo zżyty z siostrą. Mamy nawet trzy wspólne tatuaże. Jeden jest bardzo stary, drugi przedstawia naszego psa, a trzeci to zdanie. Zawsze będziemy trzymać się razem." Siedzą dwa gołębie na dachu - jeden grucha drugi jabłko - tak mi się przypomniało odnośnie historii z tatuażami. Ciekawy pomysł - wytatuować sobie psa razem z siostrą. Lepsze to niż Sane, który wytatuował sobie na plecach swoją podobiznę xD

"Zawsze byłem bardzo zżyty z siostrą."

Żeby nie było jak z Neymarem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy będzie też relacja na żywo z rejestracji piłkarza, bo to zaczyna być wydarzenie w naszym klubie?