Cadena SER: Kulisy "zdrady" agentów Viniciusa

Mateusz Doniec

25 listopada 2021, 16:00

Cadena SER, Mundo Deportivo

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Vinicius Junior zapewnił niedawno w programie „El Larguero”, że wybrał Real Madryt, a nie FC Barcelonę, ze względu na projekt. W 2017 roku Barça praktycznie domknęła transfer Brazylijczyka, lecz wg mediów agenci Viniciusa „zdradzili” André Cury’ego odpowiedzialnego za skauting Barcelony w Ameryce Południowej.

Jak ujawnia rozgłośnia Cadena SER, agent Viniciusa Federico Pena wysłał André Cury’emu obszerną wiadomość na kilka dni przed podpisaniem umowy z Realem Madryt. – Zapewniam, że decyzja odnośnie do tego, co zrobi Vinicius należy do ciebie. Zrobię, co będziesz chciał. Potrafię zmanipulować każdego w tej operacji i zrobię to zgodnie z twoją wolą. Piszę do ciebie, aby przekazać, że preferowałbym, aby Vinicius przeszedł do Realu Madryt. Przeczytaj, zastanów się i jutro zadecydujesz, ok? – tłumaczył agent Brazylijczyka.

Powodem, dla którego Federico Pena wolał, by jego klient przeniósł się do Madrytu, były najprawdopodobniej korzyści finansowe. – Zainkasujemy większą prowizję. Poza tym Vinicius w Barcelonie będzie w cieniu Neymara, który jest już w cieniu Messiego. Jeśli Vinicius przejdzie do Realu, będziemy mogli dominować w dwóch najlepszych klubach świata. Zauważ, ilu zawodników ulokował w Realu Madryt Jorge Mendes, odkąd przyszedł do nich Cristiano, ilu piłkarzy sprowadził do Madrytu Figer wraz z przyjściem Robinho? Zobacz, co robi Raiola w United. Chcę powiedzieć, że to najnormalniejsza rzecz na świecie – pisał na WhatsAppie agent Viniciusa.

- Miasto Barcelona jest lepsze niż Madryt? Oczywiście, dużo lepsze, ale zawodnik nie będzie mógł nic zrobić oprócz podróży z domu do klubu. Wielu piłkarzy odniosło sukces w Madrycie: Cristiano Ronaldo, Zidane, Marcelo, Ronaldo, Roberto Carlos czy Flavio Conceição… Vini jest wyjątkowy i zarówno w Realu, jak i w Barcelonie będą traktować go tak samo. Szansa na to, że Vinicius prędzej zaistnieje w Realu, jest dużo większa. Jeśli chodzi o Barçę, musimy poczekać, aż Messi cofnie się do środka pola, a dodatkowo na pozycji Viniego jest Neymar. W Barcelonie będzie wyglądał lepiej niż w Madrycie? Możliwe, ale różnica nie będzie wielka – stwierdził w kolejnej wiadomości Pena.

- Możliwe, że to zmieni życie Viniciusa. Być może pod względem ekonomicznym więcej zyskamy my niż zawodnik… Pomyśl o tym i porozmawiamy jutro – zakończył Federico Pena, który zignorował słowa Cury'ego i zdecydował się podpisać kontrakt z Realem Madryt. Od tamtej pory obaj agenci nie utrzymują już żadnych relacji. Przed ujawnioną rozmową agent Viniciusa i ojciec samego zawodnika byli w Barcelonie i dali słowo, że podpiszą umowę właśnie z Dumą Katalonii, ściskając dłoń z Raülem Sanllehím, ówczesnym dyrektorem sportowym Blaugrany.

Warto także przypomnieć słowa André Cury'ego, który przyznał pod koniec października w programie "Que t'hi Jugues", że Barça obserwowała Viniciusa, odkąd miał 14 lat. - Dwaj agenci piłkarza byli moimi dobrymi przyjaciółmi. Dla nas ten temat był już zamknięty, ale w ostatniej chwili moi przyjaciele zdradzili mnie i klub. Nie rozmawialiśmy ze sobą od 2017 roku. Vinicius był culé. Płakał przy zwycięstwie Barcelony 6:1 w meczu z PSG, był wielkim culé. Neymar, który był jeszcze wtedy na Camp Nou, był jego idolem, a w porównaniu Messiego i Cristiano wybierał Leo. Na konsoli zawsze grał Blaugraną. Real pozyskał Viniciusa, ponieważ nie chciał, żeby przydarzyło się to samo, co w przypadku Neymara, ponieważ nigdy nie przyjechali obejrzeć Viniciusa - podsumował Cury.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wyszedl mu lepiej. Po pierwszym roku jak w Realu, Barca Bartka pchnelaby go na sprzedaz i koniec. Proste. Tymczasem Perez i ZZ wiedzac ze ma talent dawali mu kilka szans. I idzie do przodu. Moze Neyem nie bedzie, ale idzie dobra droga.
konto usunięte

@Greenalley myślę, że od Neya to może być nawet lepszy. Ma tak samo genialną technikę, szybko się rozwija i przeciwieństwie do niego ma poukładane w głowie, ale kto wie co będzie

@Zielu2001 w lato przyjdzie baron Mbappe i zajmie lewa strone. Wtedy byc moze wrzuca go na prawa gdzie nie bedzie tak dobry, bo zwykle nie czuje sie tak dobrze.
Lepszy od Neya? Chyba zartjesz. Ney go bije technika i wizja gry. No chance.
konto usunięte

@Greenalley prędzej mbappe wrzucą na prawą stronę bo czasem tam grywał. Nie mówię, że jest lepszy tylko, że może być jeśli jego rozwój będzie przebiegał tak jak przebiega póki co
« Powrót do wszystkich komentarzy