Sport: Xavi liczy na Martina Braithwaite’a

Dariusz Maruszczak

24 listopada 2021, 15:00

Sport

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Przyszłość Martina Braithwaite'a w Barcelonie mogła wydawać się niepewna w związku z poważną kontuzją i przybyciem nowego trenera. Doniesienia Sportu wskazują jednak, że napastnik może odegrać swoją rolę w planach Xaviego.

Wraz z zatrudnieniem nowego szkoleniowca wszyscy piłkarze Barcelony zaczynają z czystą kartą i nie inaczej jest w przypadku Braithwaite’a. Duńczyk jest obecnie kontuzjowany, ale podobnie jak kilku innych zawodników miał spotkać się już z Xavim. Jak donosi Sport, obie strony znakomicie się rozumieją. Trener widzi, że Braithwaite jest zmotywowany do powrotu, i całkowicie w niego wierzy. Zgodnie z tymi informacjami Xavi przekazał piłkarzowi, że jego profil będzie bardzo cenny dla sposobu gry Barcelony. Przede wszystkim chodzi o pressing, w którym 30-latek potrafi pracować. Xaviemu z pewnością będzie też pasował ambitny charakter Braithwaite'a, który nawet na moment nie zwątpił w możliwość odniesienia sukcesu na Camp Nou, a także jego gotowość do pracy i autorefleksji.

Obie strony były bardzo optymistyczne podczas spotkania, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wywiadzie Braithwaite’a dla katalońskiej telewizji TV3. Duńczyk potwierdził, że rozmawiał z Xavim, i przyznał, że będzie odgrywał ważną rolę w zespole. 30-latek może w styczniu zwiększyć pole manewru w ataku, któremu brakuje bramek. Braithwaite miał znakomity początek sezonu, a na inaugurację z Realem Sociedad strzelił dwa gole i zaliczył asystę. W kolejnych dwóch pojedynkach nie trafił jednak do siatki, a później doznał poważnej kontuzji. Mimo że Barça będzie pracowała nad pozyskaniem nowego napastnika, wydaje się, że Braithwaite może liczyć na swoje szanse w drugiej części sezonu

Kiedy Braithwaite będzie mógł wrócić? Prognozy wskazywały, że Duńczyk będzie do dyspozycji trenera dopiero po nowym roku. Według Sportu sam Braithwaite jest jednak przekonany, że będzie mógł zagrać jeszcze w grudniu, a szanse na to rosną. 30-latek ciężko pracuje, żeby wrócić jak najszybciej, a odpowiednia etyka pracy z pewnością może mu w tym pomóc.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdyby Dembele miał taki profesjonalizm jak Martin albo Martin takie możliwości fizyczne jak Dembele... A tu się tak chu**wo pozamieniało.

Braithwaite > Depay

Lubię tego gościa, choć trochę mu brakuje talentu i tego nie przeskoczy, ale w obecnej sytuacji chętnie bym go jednak zobaczył na boisku. Jest potrzebny zdrowy i gotowy do gry.

I dajej bedzie nasza 9. Chcielismy sie go pozbyt a tu prosze. Nie ma innych 9. Aguero out, Luuk 0... ciezko ma Xavi

Depaye i Bombele mogą go sobie za wzór etyki pracy postawić.

patrzac jak nieudolna jest nasza 9 to powrót Martina bedzie bardzo wązny

Wracaj pójdziesz na obronę.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Wiadomo, ze liczy to nasz najlepszy napastnik :-) prawie jak Eto swego czasu

Martin to człowiek który nie lęka się ciężkiej pracy. Ten charakter się przyda. Bo w Barcelonie trzeba teraz mocnych głów i wiary. Zdrowia chłopie

Przecież trener zawsze na każdego liczy a co ma gadać , Umtiti tez super trenuje podobno a murawy nie powąchał.

Zobaczył konkurencje u nastolatków i powyrywał sobie włosy na głowie.

Martin wracaj, nie ma komu strzelac.

Tupecik panie Martin?

Wracaj do pełni zdrowia wikingu, czekamy.

Kudły mu zrzedły od kopania się po głowie