AS: Xavi zostanie trenerem Barcelony w ciągu 48 godzin

Julia Cicha

4 listopada 2021, 10:45

AS, MD

46 komentarzy

Fot. Getty Images

Już niedługo Xavi Hernández powinien oficjalnie zostać trenerem FC Barcelony. Niektóre media podają nawet, że musi stać się to do soboty, ponieważ taki termin ustalił sobie klub oraz sam szkoleniowiec. Mimo pewnych trudności związanych z postawą Al-Sadd Barça optymistycznie podchodzi do szans na powodzenie operacji.

Wiceprezydent Rafa Yuste i dyrektor ds. futbolu Mateu Alemany polecieli wczoraj do Kataru i spotkali się z delegacją Al-Sadd wieczorem, po meczu tej drużyny. Szejk i sam Xavi nie brali udziału w tym spotkaniu, ponieważ zdaniem ASa nie miały tam zapaść żadne decyzje. Przedstawiono jedynie warunki, jakie powinny zostać spełnione w celu rozwiązania kontraktu z Katalończykiem. Samo porozumienie między Barceloną a Xavim jest już domknięte – były piłkarz podpisze umowę do 2024 roku i otrzyma niższą pensję niż obecna, ale z wieloma bonusami za wyniki.

Ostatnią przeszkodą jest teraz szejk Mohammed bin Al Thani, który niekoniecznie chce rezygnować z Xaviego, ale najprawdopodobniej ustąpi, ponieważ dał mu słowo, że pozwoli mu odejść, gdy zgłosi się po niego Barcelona. Nieobecność Laporty w Katarze została jednak źle odebrana, a według Mundo Deportivo obecny opór szejka jest spowodowany swoistą zemstą za wypowiedzi prezydenta na temat tego kraju w przeszłości. Wszystko wskazuje na to, że w zamian za zwolnienie z opłacenia klauzuli Barça może zobowiązać się do rozegrania meczu towarzyskiego z Al-Sadd lub zaproszenia go na jedną z najbliższych edycji Pucharu Gampera. MD dodaje, że Xavi spotka się dziś osobiście z szejkiem, a sprawa powinna zostać definitywnie rozwiązana.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech Barca ugada się z nimi na 3 mecze w presezonie i zgłowy temat.

Przy obecnej kadrze Barcelony spokojnie mógłby i grać :)
konto usunięte

Moje drony wyśledziły czawiego i jedzie na wielbłądach, jeśli nie będzie burzy pustynnej to będzie w Barcelonie dokładnie za 45h i 37 minut.

Nie ukrywam, że też jestem zwolennikiem by Barcę objął Xavi lecz powiem szczerze, że mnogość informacji i ich różnorodność w tej kwestii już męczy.
Można powiedzmy : nie naróbmy do spodni. Bo z wielkich nadziei może okazać się wielkie rozczarowanie.
Drodzy Administratorzy trochę powściągliwości.

Podniecacie się e tym Xavim,a prawda jest taka że z pustego i Salomon nie naleje. Wystarczy spojrzeć na Romę i Mourinho,taki niby wielki trener a jak kadra średnia to nagle dostaje w dupę z Bodo/Glimt 5:0. Modlę się aby za jakiś czas ta rzesza zachwyconych Xavim nie wywala go jak Komana. Potrzebna jest kadra,dobre szkolenie i sztab medyczny a trener to scala,ale jak ma słaby zespół to nie zbuduje teamu jak Liverpool z S.Roberto i mu podobnych. Kibicuje Xaviemu ale tak najbardziej to wydziałowi ekonomii żeby odbudowała finanse to wówczas taki Xavi może kupić te elementy które wymagają poprawy.

Nawet jak będzie miał słabe wyniki Xavi do Xavi ikona klubu

widziałem taki sam komunikat w stylu: Messi w ciągu 48h podpisze nowy kontrakt/ już wszystko ustalone :))))

Mam złe przeczucia co do niego.. Ostatnie zmiany trenerów nam wychodzą coraz gorzej, szczególnie te nagłe w trakcie sezonu.
Koemana też wyrwali trochę po chamsku z Holandii gdzie miał ważny kontrakt i wyszło jak wyszło. Rzucił chłop dla Barcy dobrą posadkę jaką miał w ojczyźnie a teraz wyleciał z hukiem i został bez pracy i wątpię czy ktoś sensowny go zatrudni.
Valverde, Setien, Koeman.. Żeby teraz Xavi nie żałował, że w to wdepnął. Moim zdaniem wchodzi w bardzo złym momencie (za wcześnie) a wypieprzyć go jak kogoś obcego nie będzie można bo to nasza legenda. Tam ma bezpieczną dobrze opłacaną posadkę a tu się dorobi ale siwizny..

A co myslicie na temat Barjuana ? Facet moim zdaniem troche podniósł morale zespołu widać ze zaczęli inaczej grać
konto usunięte

Katarczycy na to. Pocałujcie się w d... Xavi jest nasz :v

Ciekawe czy podoła moim wymaganiom.

Do złudzenia przypomina to sytuację z Messim. Miał przylecieć podpisać kontrakt, a wyleciał. Tu też podchodzą optymistycznie, a w sobotę podadzą informację że Barjuan zostaje do końca sezonu na stanowisku. Obecny zarząd jest na tyle nieprzeidywalny, że do momentu oficjalnego ogłoszenia nic nie wiadomo.

A co jeśli Laporta ma w paszporcie wizę izraelską? Nie wpuszczą?

Laporta jako przedstawiciel Barcy powinien tam byc i wszystko uzgodnić, ciekawe co będzie jak sie Katarczycy wycofają, choć dali słowo a to dla nich rzecz dieta, nie zmienia to faktu ze nie powinien tak podchodzić do sprawy Laporta, stracił tym samym troche w wiarę socios w sukces całego projektu

A Neymar se queda a w sprawie Messiego panuje spokój... Znamy to.

Lapcio o tym wiedzial i dlatego nie chcial pojechac xDxD

No, 48 godzin to już większy konkret niż stara dobra „kwestia godzin”. :P

Czyli chciał ściągnąć Laporte do Kataru z powodu zemsty.
Ciekawe czy Lapcio by wrócił stamtąd?

Wielka nasza nadzieja na lepsze jutro.
VeB!