Barça B pokonuje Andorrę 2:1

Piotr Guziński

10 października 2021, 19:30

1 komentarz

Fot. Getty Images

Barcelona B rozegrała dzisiaj spotkanie w ramach siódmej kolejki ligowej, w którym zmierzyła się z FC Andorrą. Sergi Barjuan ponownie postawił na sprawdzonych zawodników, a do wyjściowej jedenastki wrócił Iñaki Peña. Rezerwom udało się zdobyć ważne trzy punkty, a na listę strzelców wpisali się dzisiaj Aranda i Jutgla.

Pewne prowadzenie po pierwszej połowie

Barça B od pierwszych minut wymieniała dużo podań i starał się spokojnie budować akcje. W pierwszych dwudziestu minutach obie drużyny rzadko dochodziły do dogodnych okazji bramkowych i z większością ataków dobrze radzili sobie obrońcy. W 20. minucie rezerwy stworzyły dobrą akcję. Zza pola karnego uderzył Ferran, jednak uderzenie nie sprawiło większych problemów bramkarzowi. W 23. minucie goście odpowiedzieli strzałem głową, lecz pewnie interweniował Iñaki Peña. Minutę później z dystansu strzelał Jutgla, ale skrzydłowy nie stworzył żadnego zagrożenia bramce. W 28. minucie na skrzydle akcję zaczął Ferran, który zagrał przed pole karne do Arandy. Antonio zdecydował się przymierzyć na bramkę i trafił prosto w okienko, dając ekipie Sergiego Barjuana prowadzenie. W 40. minucie piłkę przed polem karnym odebrał Jandro, a futbolówkę do siatki strzałem podcinką skierował Ferran. W doliczonym czasie gry w szesnastkę dośrodkował Marc Fernández, a akcję głową wykończył Carlos Martínez.

Utrzymane prowadzenie w drugiej części

Od początku drugiej połowy przeważała Andorra. Już w 50. minucie goście rozpoczęli atak skrzydłem, jednak podanie do napastnika świetnie przerwał wślizgiem Mika Marmol. W 48. minucie na skrzydle ponownie pokazał się Ferran, lecz jego mocny strzał minął prawy słupek. W 63. minucie rezerwy ruszyły z kontratakiem, lecz obok bramki uderzył Lucas de Vega. W końcowych minutach Barcelona B starała się utrzymywać przy piłce, a zespół, którego właścicielem jest Gerard Piqué, nie potrafił poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Iñakiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie i Barça B zdobyła ważne trzy punkty.

Jednym z najlepszych zawodników na murawie był dzisiaj Antonio Aranda, który strzelił pięknego gola, napędzał wiele ataków i nieustannie pracował w defensywie. Bardzo dobrze spisali się również Ferran Jutgla i Iñaki Peña, który imponował grą nogami. Solidnie zaprezentował się też Jandro, a dobry debiut zanotował Moussa Ndiaye.

Barça B: Iñaki Peña; Guillem Jaime, Arnau Comas, Mika Marmol, Arnau Sola (67’ Moussa Ndiaye); Álvaro Sanz, Jandro Orellana, Lucas de Vega; Antonio Aranda (90’ Nils Mortimer), Ángel Rodado (80’ Peque Polo), Ferran Jutgla (67’ Matheus Pereira).

FC Andorra: Nico Ratti; Adria Altimira, Adria Vilanova, Marc Aguado, Riverola; Carlos, Marc Fernández (78’ Ruben Enri), Dani Morer (84’ Sergio Molina); Diego, Marti Vila, Ruben Bover (69’ Ivan Gil).

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe komu Pikej kibicował xD