0:0

• Barcelona nie potrafiła wygrać w trzecim kolejnym meczu - tym razem remisując bezbramkowo z Cádizem
  • Dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Frenkie de Jong i goście kończyli mecz w dziesiątkę
  • Kolejne minuty otrzymali Gavi oraz Nico, pokazując całkiem sporo jakości na tle rywali i bardziej doświadczonych kolegów z drużyny

Fatalna dyspozycja Barcelony w meczu z Granadą na Camp Nou doprowadziła do straty punktów i wywołała medialną debatę wokół osoby Ronalda Koemana. Holender źle zniósł krytykę, a ucieczka przed dziennikarzami podczas konferencji prasowej przed dzisiejszym meczem tylko podgrzała atmosferę. Niezależnie od sytuacji, w meczu z Cádizem obowiązkiem było zdobycie kompletu punktów. Goście wyszli na mecz bez Alby i Balde, w związku z czym na lewej obronie wystąpił Dest, a w rolę prawego defensora wcielił się Mingueza. W jedenastce znalazło się miejsce dla Gaviego i Demira, a na pozycji numer 9 zagrał krytykowany za ostatnie występy Luuk de Jong.

Można było przypuszczać, że Barcelona w takim składzie będzie szukać dośrodkowań w pole karne. Pierwszy strzał na bramkę oddał Dest, niestety wyraźnie niecelny. W 8. minucie zobaczyliśmy pierwsze dobre dogranie ze skrzydła, jednak obrońcy gospodarzy uprzedzili szykującego się do strzału Luuka de Jonga. Aktywny był Dest, ale miał duże problemy z minięciem obrońcy. Pierwszą dobrą akcję goście przeprowadzili dopiero w 28. minucie, niestety dośrodkowanie Frenkiego de Jonga przeciął bramkarz gospodarzy. Dwie minuty później uderzył Depay, jednak bardzo lekko i w środek bramki. W ostatnim kwadransie widzieliśmy podobne obrazki jak w meczu z Granadą - powolne rozgrywanie bez zmiany tempa, które nie mogło przynieść efektu w postaci okazji bramkowej. Nic więc dziwnego, że po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników było 0:0.

W przerwie Ronald Koeman dokonał jednej zmiany - miejsce Demira zajął Sergi Roberto. Tymczasem gospodarze zaatakowali i już w 46. minucie Negredo zmusił Ter Stegena do trudnej interwencji. W 50. minucie znakomite podanie do Depaya posłał Luuk de Jong, ale Memphis fatalnie skiksował. Holenderski skrzydłowy uderzył ponownie w kolejnej akcji, jednak Ledesma nie dał się pokonać. W 59. minucie znów dobrze w pole karne wszedł Depay, ale odegrał niedokładnie i w efekcie nic z akcji nie wyszło. Sytuacja Barcelony skomplikowała się w 66. minucie. Za niebezpieczne zagranie drugą żółtą kartkę obejrzał Frenkie de Jong i goście musieli grać w dziesiątkę. Ronald Koeman szybko dokonał korekty ustawienia, zmieniając Luuka de Jonga i wprowadzając Coutinho.

W 81. minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Strata wprowadzonego chwilę wcześniej Riquiego Puiga i doskonały kontratak, którego nie udało się jednak sfinalizować ani przy pierwszej okazji, ani po dobitce. W końcówce dwukrotnie z rzutu wolnego próbował Coutinho, ale oba strzały były niecelne. Sędzia doliczył 5 minut, w których działo się bardzo dużo. Najpierw gospodarze zmarnowali dobrą akcję, a później Depay przestrzelił po podaniu Piqué. Ostatnią akcję meczu przeprowadził Cádiz, ale Ter Stegen dobrze interweniował i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Trudno być optymistą po kolejnym słabym meczu z rywalem z niższej półki. Co prawda z niezłej strony pokazali się Gavi i Nico, ale organizacja gry nie uległa poprawie. Z taką grą Barcelonie trudno będzie zdobywać punkty nawet z ekipami z dołu tabeli.

FC Barcelona: Ter Stegen; Mingueza, Piqué, Araujo, Dest (min. 80, Puig); Frenkie de Jong, Busquets, Gavi (min. 80, Nico); Demir (min. 46, Sergi Roberto), Luuk de Jong (min. 68, Coutinho), Memphis.

Cádiz: Ledesma; Iza (min. 79, Akapo), Haroyan, Víctor Chust, Espino; Arzamendia (min. 57, Perea), Fali (min. 40, Jonsson), Alarcón, Álvaro Jiménez (min. 46, Salvi); Sobrino i Negredo (min. 57, Lozano).

Dest,Arajuo,Pique,ter stegen jedyni piłkarze obecnie którzy wiedza że wychodzą na boisku walczyć i grać w piłkę. Reszta zachowuje się jakby na piknik przyjechali. Depay miał świetny początek ale robi się coraz bardziej irytujący tym swoim komicznym obaleniem się, mógłby serio być bardziej waleczny a nie byle dotknięcie i leży licząc ze sędzia gwizdnie. Koleś wyglada na silnego wiec dobrze by było żeby trochę więcej dawał walki od siebie bo od meczu z bayernem go nie ma a on był nasza jedyna nadzieja Że ten sezon nie będzie aż tak zly

@bernardFCB inna sprawa że koszą go co chwila, często bez konsekwencji.

@bernardFCB akurat bym się nie zgodził że leży co chwila - sędzia nie odgwizdał 3 ewidentnych fauli na nim w końcówce meczu przy długich pilkach fajnie ja przyjmował. Rozczarowanie to Coutinho gra piach

@Czarny_ck nie chodzi czy faulują czy nie, chodzi mi o walkę utrzymanie się na nogach mimo faulowanie, często są to delikatne faule gdzie wystarczyło by utrzymać się na nogach i grać dalej a nie machać rękoma. Lubię Depaya i jego umiejętności, ale kurde trochę więcej walki i gryzienia trawy. Bo na razie zachowuje się od kilku meczy jakby się zmęczyć za bardzo nie chciał

@bernardFCB no właśnie moim zdaniem to wygląda jakby mu sił brakowalo, nie ma tej lekkości jak przed ligą. Mo też się wkurza że sędziowie pozwalają go faulować tak jak to było z początku z Neymarem czy fatim jak wchodził do pierwszej druzyny